Skocz do zawartości

Redmi Note 2 współpraca z dac usb.


raideri

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli komuś przyda się taka informacja,jeżeli chodzi o współpracę note 2 z audio dac,jest bezproblemowa.

Przynajmniej na dosyć popularnym fiio e07k,oraz trochę mniej popularnym ifi micro.

Przypuszczalnie z całą resztą też sobie poradzi,orginalny kabelek otg od xiaomi.

Żadnych rozłączeń,wszystko stabilnie,gra i nie buczy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, JestemMortem napisał:

 


Bo używałeś słabych odtwarzaczy. USB Player PRO daje prosto do DACa i mamy to samo

 

Inny użyłem,ale z ciekawości sprawdzę jeszcze na trzech modelach Xiaomi które mam w zasięgu ręki.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualnie podłączyłem DAC USB do Mi Max posiadającego Resurrection Remix 5.7.4 i standardowa aplikacja muzyki odtwarza po USB co ciekawe aplikacja YouTube też działa bez problemu,teraz zainstaluję tą aplikacje USB Player PRO i porównam jakość,bo może się okaże że nie będzie potrzebna.

Zainstalowałem tą płatną aplikacje i pięknie gra :) z tym że na przewodzie USB 4,5 występowały raz jakiś czas małe trzaski,ale podłączyłem przewód USB 1 metr i działa bez trzasków :-P

Bardzo mi się podoba że można w tej aplikacji odtwarzać pliki które są udostępnione przez smb.

Dzięki za tą aplikacje,warta jest swojej ceny.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usb dac zagra ci na każdej aplikacji (od androida 5 w górę), tyle że, jak powiedziałem, sygnał najpierw przejdzie przez układ audio telefonu, tam zostanie obżarty, okrojony itd i dopiero następnie pojdzie do DACa. W przypadku Usb Player dźwięk cyfrowy idzie bez zmian prosto do usb (zaznacz sobie w ustawieniach opcję Bit Perfect) i dopiero twój DAC go przetwarza, co daje najwyższą jakość dźwięku oferowaną przez Twój przetwarzacz usb.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JestemMortem napisał:

Usb dac zagra ci na każdej aplikacji (od androida 5 w górę), tyle że, jak powiedziałem, sygnał najpierw przejdzie przez układ audio telefonu, tam zostanie obżarty, okrojony itd i dopiero następnie pojdzie do DACa. W przypadku Usb Player dźwięk cyfrowy idzie bez zmian prosto do usb (zaznacz sobie w ustawieniach opcję Bit Perfect) i dopiero twój DAC go przetwarza, co daje najwyższą jakość dźwięku oferowaną przez Twój przetwarzacz usb.

 

Bit Perfect od razu zaznaczyłem bo kiedyś się interesowałem muzyką trochę bardziej niż to ludzie i trochę rzeczy poznałem które są przydatne a które nie bo w końcu bym nie miał DAC z trzema wejściami cyfrowymi + wzmacniacz słuchawkowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...