Skocz do zawartości

Instalacja custom ROMu bez odblokowanego Bootloadera


Eternal

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem na oficjalnym forum taki temat: http://en.miui.com/thread-251450-1-1.html dotyczący instalacji custom ROMu na Mi 4S bez odblokowanego bootloadera. Czy ktoś z was już w ten sposób próbował, ewentualnie może potwierdzić, że się da i nic z telefonem się nie stanie?

Kusi mnie żeby dzisiaj wieczorem wypróbować tę metodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywałem soft podany w tutorialu: https://mega.nz/#!yd8jBY7Z!umQuveopRTFlJcZeAK_3VXCypjrm2mt24hLbfIgpbCU

Nie miałem żadnych problemów z nieodpowiadaniem telefonu. Jedyny problem jaki napotkałem podczas całego procesu to zainstalowanie sterowników Qualcomm na kompie i komunikat o zajętym porcie, ale restart kompa rozwiązał sprawę.

W "Informacje o telefonie" widnieje:

Wersja MIUI: MIUI by xiaomi.eu 7.2 (stabilna) 7.2.5.0(LAJCNDA)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2016 o 10:27, Eternal napisał:

Nie miałem żadnych problemów z nieodpowiadaniem telefonu. Jedyny problem jaki napotkałem podczas całego procesu to zainstalowanie sterowników Qualcomm na kompie i komunikat o zajętym porcie, ale restart kompa rozwiązał sprawę.

No dobra, to właśnie poległem na instalacji tych sterowników :)

Instalowałeś te z MiFlasha, czy jakieś inne? Za cholerę nic się u mnie nie pojawia. Niby się instalują, a potem nic nie ma...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, konraddu napisał:

No dobra, to właśnie poległem na instalacji tych sterowników :)

Instalowałeś te z MiFlasha, czy jakieś inne? Za cholerę nic się u mnie nie pojawia. Niby się instalują, a potem nic nie ma...

 

Początkowo nie skumałem, że są w MiFlashu i szukałem na necie, ale nie działały. Ostatecznie odinstalowałem wszystkie sterowniki i zainstalowałem te z MiFlash. Ale w menedżerze urządzeń miałem zupełnie inaczej niż jest na screenach w tutorialu. Miałem po prostu port COM3, czy później COM6 jak przepiąłem pod inne wejście USB. W każdym razie po zainstalowaniu sterów i restarcie kompa, program sflashował mi telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że będzie na dev  a tu stable ,  jak będzie z aktualizacją tych romów .

Wie może ktoś czym różnią te wersie instalacyjne na zablokowany telefon i nie .Chodzi mi o sposob ominięcia  blokady xioami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
2 godziny temu, Tobiasz83 napisał:

Tak, tak jest napisane. Ale nie żadna aktualizacja nie chce się zainstalować. Pobrałem wiele romów w wersji stabilnej oraz dev i żaden nie wszedł :(. Mam odblokowany bootloader ale za Chiny (w końcu to Xiaomi) nie mogę uruchomić trybu recovery :(

Masz odblokowany bootloader, ale wgrałeś recovery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zainstalować recovery. I z poziomu recovery bez problemu zaktualizowałem do najnowsze wersji stabilnej.

Nie do końca rozumiem dlaczego Chińczyk wgrał mi europejskiego roma, ale pozostawił telefoni niezrootowany i bez dostępu to recovery. No w każdym razie wszystko dobrze się skończyło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

WItam mam system miui 6.4.14 czyli juz stary :) chcialem sie dowiedziec jakim sposobem zainstlowac jakis nowszy, i ktory wybrac. 

Tel kupiony w pl sklepie ktory sprowadza i zmienia system :) wiec nie wiem czy mam odblokowanego bootladera czy nie, nie mam pojecia jak to sprawdzic i jak sie za to zbarac, mozna prosic o jakies rady? lub link do sposobu? z gory dzikeuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, michals19s napisał:

wiec nie wiem czy mam odblokowanego bootladera

Odpowiedz znajdziesz w dziale tutoriale https://miuipolska.pl/forum/forum/15-tutoriale/

10 godzin temu, michals19s napisał:

nie mam pojecia jak to sprawdzic i jak sie za to zbarac, mozna prosic o jakies rady? lub link do sposobu?

TWRP, nastepnie wgranie xioami.eu. https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Czemu tak ciezko bylo Ci to wszyukac? Lenistwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lenistwo po prostu jestem zielony w tym. I na pewno wiem co oznacza TWRP :( osoby znające się na tym wiedza o co chodzi a to dla mnie mega nowość

 

Jeśli mam xiaomi polska to mam teraz zmieniać na EU?

 

I z tego sposobu co podałeś w linku mam jedną niewiadomą. Bo tam jest sposób jak instalować jak bootlader jest zablokowany, i tu niejasności, muszę ściągnąć najpierw chińska wersje systemu zainstalować a później ściągnąć wersje z pl językiem??

Edytowane przez michals19s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michals19s napisał:

czyli co po prostu sciagnac jakas wersje EU wrzucic na tel i zainstalowac bez zadnego programu??

Dla pewnosci, sprawdz czy masz odblokowany bootlader, pozniej sprawdz czy masz twrp, jak wszystko masz to instaluj xiaomi.eu. Jak sprawdzic status bootladera masz w dziale tutoriale, a instrukcje instalacji na stronie miuipolska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagnalem ADB/fastboote  ale nie jest taki jak na obrazu z poradnika tzn nie ma tych 3 kropek sa wiersze polecen c/program files/minimal adb and fastboot, wiec jak wpisuje wiersz polecen wyskauje ze nie na device

Jesli mam miui 7 to ktora wersja bedzie teraz najlepsza do tele?? Czy instalacja najnowszych wersji przeznaczonych do miui 8 bedzie niekontabilna z systemem? 

Wybrac wersje stable czy rozwojowa? bo obecnie mam rozwojowa

Edytowane przez michals19s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, michals19s napisał:

sciagnalem ADB/fastboote  ale nie jest taki jak na obrazu z poradnika tzn nie ma tych 3 kropek sa wiersze polecen c/program files/minimal adb and fastboot, wiec jak wpisuje wiersz polecen wyskauje ze nie na device

Daj screen co Ci wyskakuje, przepraszam ale Cie nie rozumiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm jak uruchamiam recovery vol+   power wyskauje mi taka tabelka z roznymi opcjami a tam sie juz nie bawie bo cos spierdziele. Ta tabelka ma takie opcje do wyboru jak: Instal. wipe, backup, restore, mount, setting, advenced, reebot, jak wchodze w rebbot mam 4 rzeczy do wyboru system, power off, recovery, bootloader , jak wchodze w bootloader mam opcje do not instal i swipe to install, ale nic nie wybioeram boje sie ze cos spierdziele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, michals19s napisał:

hmmm jak uruchamiam recovery vol+   power wyskauje mi taka tabelka z roznymi opcjami a tam sie juz nie bawie bo cos spierdziele. Ta tabelka ma takie opcje do wyboru jak: Instal. wipe, backup, restore, mount, setting, advenced, reebot, jak wchodze w rebbot mam 4 rzeczy do wyboru system, power off, recovery, bootloader , jak wchodze w bootloader mam opcje do not instal i swipe to install, ale nic nie wybioeram boje sie ze cos spierdziele

Wchodzisz w recovery a musisz wejsc w fastboot. Vol -  i power i ogólnie jak masz twrp to masz odblokowany bootlader zapewne :D

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok  mam  device unlocked  true :) wiec odblowany

Moglbym teraz o ktorka porade jak isntalowac, bo w tamtym temacie  jest  mowa o instalacji chisnkiej wersji o probach odblokowania i to wszystko mi sie miesza

I czy moglbys podac wersje dla mojego Mi 4s??   musze  miui poolska 7 instalowac czy 8??

Edytowane przez michals19s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, michals19s napisał:

ok  mam  device unlocked  true :) wiec odblowany

Moglbym teraz o ktorka porade jak isntalowac, bo w tamtym temacie  jest  mowa o instalacji chisnkiej wersji o probach odblokowania i to wszystko mi sie miesza

I czy moglbys podac wersje dla mojego Mi 4s??   musze  miui poolska 7 instalowac czy 8??

Masz tez TWRP z tego co widze, wiec co musisz zrobic to przed instalacja zrobic WIPE pozniej tylko zainstalowac xiaomi.eu i tyle ;]

Czy 7 czy 8 zainstalujesz Twoj wybor chcesz wersje stabilna czy rozwojowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, michals19s napisał:

Nie wiem która lepsza nie wiem czym się roznia??

Stablina to z zalozenia wersja stabilnie dzialajaca, a rozwojowa to taka ktora moze miec drobne bledy ktore sa z czasem naprawiane.

1 minutę temu, michals19s napisał:

Czy muszę zrobić kopię zapasową zanim zacznę instalować??

Waznych danych jak najbardziej gdyz utracisz wszystko

1 minutę temu, michals19s napisał:

Wipe czyli pliki ZIP??

wipe czyli czyszczenie telefony z poziomu recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...