Skocz do zawartości

Redmi 3 Pro


Zbeeshack

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.06.2016 o 21:26, cukru napisał:

@Tehmal Xiaomi.com.pl nie ma najlepszych opinii ale z tego co wiem to odblokowanie bootloadera nie oznacza u nich utraty gwarancji. Soft wgrano w ten sposób https://miuipolska.pl/forum/topic/9512-instalacja-systemu-na-zablokowany-bootloader/ i w ten sam sposób można wrócić do oryginalnego. Pamiętaj tylko, że na oryginalnym sofcie masz tylko język chiński i angielski, dołożone chińskie aplikacje, Sklep Play też będzie trzeba zainstalować samemu.

A trze będzie po instalacji oryginalnego romu  ropić wipe date?

I jak go zrobić (czy robi się go z poziomu Power+Volume Up?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tehmal Proces wygląda tak:

-wgrywasz oryginalny system za pomocą MiFlasha (MiFlash przy wgrywaniu czyści całą pamięć jeśli dasz mu flash_all)

-odblokowujesz bootloader

-wgrywasz TWRP

-za pomocą TWRP robisz wipe i instalujesz Xiaomi.EU

Oczywiście najpierw musisz dostać zgodę na odblokowanie, u mnie to zajęło jakieś 10 dni ale ostatnio chyba przyznają zgody szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cukru napisał:

@Tehmal Proces wygląda tak:

-wgrywasz oryginalny system za pomocą MiFlasha (MiFlash przy wgrywaniu czyści całą pamięć jeśli dasz mu flash_all)

-odblokowujesz bootloader

-wgrywasz TWRP

-za pomocą TWRP robisz wipe i instalujesz Xiaomi.EU

Oczywiście najpierw musisz dostać zgodę na odblokowanie, u mnie to zajęło jakieś 10 dni ale ostatnio chyba przyznają zgody szybciej.

Dzięki. Pomimo że w zamówienie wyraźnie pisałem by zostawili oryginalny software, to wgrali chyba jakieś dziadostwo, bo nie ufam temu z Xiaomi.EU

Dodatkowo irytuje mnie fakt, że niema jak w innych android że jak klikam że chce słuchać muzykę, to pokazywał się coś jak pogląd dźwięku i klikają obok wyłączał się, a tu ładuje od razu program muzyczny który jest do kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, cukru napisał:

@Tehmal Nie przesadzałbym z tym dziadostwem, Xiaomi.EU jest bez wątpienia godne zaufania, tylko, że normalnie Xiaomi.EU jest wyłącznie na odblokowany bootloader. A Ty masz wgraną zmodyfikowaną wersję Xiaomi.EU przez jakiegoś Wietnamczyka - to jest jedyny problem.

Czyli trafił się jakiś magik. A skąd wiadomo że Wietnamczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tehmal napisał:

Czyli trafił się jakiś magik. A skąd wiadomo że Wietnamczyk?

Strzał. Azjaci biorą tłumaczenie nasze, przepisują wszystko słowo w słowo, ale dokonują swoich zmian jakichś tam... bierz Xiaomi.eu - nic lepszego nie znajdziesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Eragon napisał:

Strzał. Azjaci biorą tłumaczenie nasze, przepisują wszystko słowo w słowo, ale dokonują swoich zmian jakichś tam... bierz Xiaomi.eu - nic lepszego nie znajdziesz. 

Czyli narazie dopóki MUI8 nie wyjdzie oficjalnie na Redmi 3/pro lepiej zostać?

Pomimo zmodowanego eu???

2 minuty temu, cukru napisał:

W sumie to nie strzał, tu jest jego profil na en.miui http://en.miui.com/space-uid-3396615.html

Jak pojawi się link do 6.5.26, to mogę wgrać przez "zip file" czy muszę MiFlashem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cukru napisał:

@Tehmal Nie, to już nie jest alfa. Bardzo fajnie działa, nie widzę jak na razie żadnych bugów.

Zainstalowałem najnowsze opro zgodnie z instrukcją faktycznie też mam MUI8

Jeszcze tylko przywrócić Polską klawiaturę Android i będzie git... ta baidu może być :>

Odczuwam szybsze działanie urządzenia i ilość romu 2,1 gb wolnego też robi niesamowite wrażenie.

Tak tylko 1,7gb.

Teraz wgrywam google apps.

Dałem Flash All 337 sekund to trwało, potem myślałem że mam bootloopa ale po kilku minutach uruchomiło się normalnie, wszystko działa.

Edytowane przez Tehmal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Tehmal napisał:

Tylko nie rozumiem dlaczego kupa aplikacji przestała  być zgodna z urządzeniem. Jest na to jakiś trick?

Nie to jest chiński rom z nie do końca zainstalowanymi usługami googla. Zrobiłeś reboot po instalacji? Użyłeś paczki ze sklepu Mi, czy innej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, cukru napisał:

To znaczy? Są niedostępne do pobrania ze Sklepu Play? Czy może wyskakuje błąd.

Aplikacje są niekompatybilne. Będę kombinował, bo potrzebuje ING Bank do kodów BLIK.

Przed chwilą, FromWP napisał:

Nie to jest chiński rom z nie do końca zainstalowanymi usługami googla. Zrobiłeś reboot po instalacji? Użyłeś paczki ze sklepu Mi, czy innej?

Innej. Google Play instalowałem stąd: https://onedrive.live.com/?cid=c2e526dbe6d31157&id=C2E526DBE6D31157!79789&authkey=!AKk1RZJOrcMFF2Y

Powinienem to wypie.... i zainstalowaćz AppStore (skep Mi)??

 Tylko co wpisać?

Edytowane przez Tehmal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tehmal napisał:

Aplikacje są niekompatybilne. Będę kombinował, bo potrzebuje ING Bank do kodów BLIK.

Innej. Google Play instalowałem stąd: https://onedrive.live.com/?cid=c2e526dbe6d31157&id=C2E526DBE6D31157!79789&authkey=!AKk1RZJOrcMFF2Y

Powinienem to wypie.... i zainstalowaćz AppStore (skep Mi)??

 Tylko co wpisać?

Już nie pamiętam, ja to gdzieś znalazłem na en.miui tu masz poradnik na forum en.miui bo tam chińskimi romami się bardziej zajmują http://en.miui.com/thread-265496-1-1.html W drugim poście autor poradnika podał linki do najnowszych działających wersji google apk na apkmirror. Zainstalowanie samego sklepu może nie wystarczyć. Do działania mogą być potrzebne inne usługi googla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

Już nie pamiętam, ja to gdzieś znalazłem na en.miui tu masz poradnik na forum en.miui bo tam chińskimi romami się bardziej zajmują http://en.miui.com/thread-265496-1-1.html W drugim poście autor poradnika podał linki do najnowszych działających wersji google apk na apkmirror. Zainstalowanie samego sklepu może nie wystarczyć. Do działania mogą być potrzebne inne usługi googla.

Podziękował po kiku bitwach wszystko działa!!! :D

Jestem bardzo zadowolony, oczywiście dodatkowo każda aplikacja jest zgodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mariusz Kowalski napisał:

Ok. Wiem i nie pierwszy raz takie rzeczy robię. Tylko czy rom do 3pro jest ten sam co do redmi3?

Tak, na 200%. Redmi 3S ma inny rom bo ma innego Snapdragona. Tu masz chińskie najnowsze romy: http://en.miui.com/thread-295042-1-1.html 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompedium wiedzy i odblokowanie bootloadera.Na tych tematach bazowałem odblokowując swój telefon.Odblokowanie stanęło mi też na 50 % . Ponowne wejście w tryb fastboot rozwiązało sprawę.

Nie aktywowałem sim,ale na konto xiaomi byłem zaologowany.

Edytowane przez widmo1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...