Skocz do zawartości

Redmi 3 Pro


Zbeeshack

Rekomendowane odpowiedzi

Czy aby na pewno? Bo właśnie do mnie jedzie kurier z redmi 3 pro i będę koniecznie chciał polski język wrzucić i myślałem że będę musiał czekać aż się coś pojawi... Przecież oprócz ramu i 32gb pamięci wewnętrznej on ma czytnik linii papilarnych więc musi być do obsługi tego jakiś tekst po polsku którego nie było w zwykłym redmi...? Źle to rozumiem?

Wysłane z mojego Lenovo P780 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kajfasz napisał:

Czy aby na pewno? Bo właśnie do mnie jedzie kurier z redmi 3 pro i będę koniecznie chciał polski język wrzucić i myślałem że będę musiał czekać aż się coś pojawi... Przecież oprócz ramu i 32gb pamięci wewnętrznej on ma czytnik linii papilarnych więc musi być do obsługi tego jakiś tekst po polsku którego nie było w zwykłym redmi...? Źle to rozumiem?

Wysłane z mojego Lenovo P780 przy użyciu Tapatalka

Na stronie en.miui nie ma żadnego dodatkowego rom dla wersji "Pro" więc idą drogą "dedukcji" (ale ze mnie Sherlock), nie będzie też "różnych" ROMów dla Redmi3 od xiaomi.eu, bo na czym je zrobić? Prawdopodobnie tłumaczenie jest już w systemie, po prostu Redmi3 bez czytnika tej opcji nie "widzi" bo nie ma po co. Trzeba się przyglądać en.miui i xiaomi.eu, ale o ile nazwy oby telefonów to "Ido" to rom jest ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Zbeeshack napisał:

Hmm właśnie znalazłem podobny wątek i ta http://en.miui.com/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=262539&pid=4789907 odpowiedź nie nastraja optymistycznie :/

 

Żaden z administratorów się nie wypowiedział, więc na razie zalecam cierpliwość i dystans do takich informacji, jak sami wyczytaliście, rom z Redmi 3 działa, w piątek będzie kolejna aktu, może pojawią się te dodatkowe opcje w romie, Xiaomi nie dało info o nowym ROM dla tego modelu, a model już jest, więc obstawiam, że będą kombinować z romem Redmi3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom jest w naszej pobierali i na tym się powinna zakończyć dyskusja, co z tego, że ma czytnik, mi4 na irde, a ma rom z mi3.

EDIT:

okazuje się, że na redmi3 pro nie działa czytnik linii papilarnych i źle pokazuje dostępne miejsce w pamięci telefonu, ale sam rom działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa opłacalności redmi 3 pro? Czy za ok. 25$ więcej warto się zaopatrzyć w wersję pro z 3gb ram i czytnik czy może jednak jest to zbyt duża różnica cenowa i lepiej się skusić na wersję "niepro". Gdzieś mi śmignęło, że te 3gb pamięci na nic się zda gdyż procek ledwo uciągnie max ilość apek przy 3gb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA akurat kupiłem PRO ze względu na czytnik linii papilarnych i 32 GB wbudowanej pamięci - z racji, że używam 2 kart sim i nie mogę wspomóc się kartą microSD. Myślę, że te 3GB pamięci nie jest potrzebne i jak komuś wystarczy 16GB w zwykłej wersji i nie chce mieć czytnika to nie ma co dopłacać do wersji PRO...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Acid napisał:

Wejść do działu Pobierz MIUI na MIUIPolska.pl

Wysłano z MiNote

Acid, czyli jak rozumiem muszę odblokować boot loader? Telefon kupiłem u polskiego 'dystrybutora', który świadczy gwarancję. Czy jest po wykonaniu operacji spolszczenia telefonu możliwość przywrócenia go sprzed 'zabawy'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, starałem się trochę zaznajomić z wiedzą na temat xiaomi i zakupiłem redmi 3pro. Kupowałem akurat u Goldaway, w telefonie jest zainstalowany MIUI Global 7.3 (stable) 7.3.2.0.0 (LHPCNDD). Sprzedawca przed wysyłką instaluje google (tyle w kazdym razie opisuje na aukcji). I teraz pytanie - czy jeżeli mam w nim język polski to jest sens zeby się
bawic w odblokowywanie i instalacje miui pl? Czy skoro telefon ma jeszcze te cala blokade to system nie jest z tych "smieciowych modyfikowanych przez sprzedawce"? na koniec czy ten system ma normalnie autoupdate wykonywany z telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się do tematu. Kupiłem Xiaomi Redmi 3 Pro (nie Nota) z Xiaomi.com.pl (tej czarnolista).

Zainstalowana wersja: MIUI 6.5.12 (rozwojowa), nie znajduje aktualizacji po kliknięciu "Szukaj aktualizacji" a na miuipolska.pl pokazuje że dla Ido jest 6.5.26

Słyszałem że to przez to że nie działa czujnik palucha (na którym działaniu mi zależy), i mam ostatnią wersję na której działa.

Możecie jakoś do tego odnieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tehmal Zapewne masz wgraną zmodyfikowaną wersję Xiaomi.EU, którą można wgrać na zablokowany bootloader. Na tym konkretnym sofcie nie dostaniesz żadnej aktualizacji. Żeby wgrać Xiaomi.EU musisz odblokować bootloader, wgrać TWRP i dopiero zainstalować wersję 6.5.26. I czytnik linii papilarnych oczywiście będzie działał na nowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cukru Faktycznie, biały telefon z  kabelkiem (nie podłączonym) - też białym.

Da się wrócić jakoś do oryginalnego software? (pewnie się jakoś nie różni od tego z miui?

Jak wgrano na zablokowany bt mod miui?

Więc pewnie da się wgrać oryginalny software, który będzie dostawał update, bo odblokowany bootloader = brak gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tehmal Xiaomi.com.pl nie ma najlepszych opinii ale z tego co wiem to odblokowanie bootloadera nie oznacza u nich utraty gwarancji. Soft wgrano w ten sposób https://miuipolska.pl/forum/topic/9512-instalacja-systemu-na-zablokowany-bootloader/ i w ten sam sposób można wrócić do oryginalnego. Pamiętaj tylko, że na oryginalnym sofcie masz tylko język chiński i angielski, dołożone chińskie aplikacje, Sklep Play też będzie trzeba zainstalować samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, FromWP napisał:

Na tym romie działa czujnik linii papilarnych. Najpierw załatw zgodę i dopiero wtedy wgraj chiński dev, odblokuj BL i wgraj rom eu/pl. Na oryginalnym chińskim się zamęczysz., chyba że chcesz dokładniej poznać chińską kulturę muzykę itd.

Wporządku, jak otrzymać zgodę, trze posłać pocztę do Chin? Czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...