Skocz do zawartości

Grzeje się i pada bateria (WIFI/LTE) a reklamacja


Szuwar333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu odebrałem paczkę z Morele.net z Redmi Note 2 (MIUI 7.00.66.00 POLSKA wgrany przez sprzedawcę/operatora), po chwili używania zobaczyłem kilka wad/usterek:
- w trakcie rozmowy, przeglądanie internetu telefon nagrzewa się na wysokości aparatu/głośnika, do tego stopnia że czuć ciepło przy uchu podczas rozmowy już po około 30-45 sekundach rozmowy. Podobnie dzieje się gdy przeglądam internet.
- podczas używania internetu (testowałem na wifi oraz danych komórkowych, włączonych osobno) , przy jasności 30%, bateria wyczerpuje się bardzo szybko około 1-2% na minutę (czasami szybciej), wysłanie jednego emaila bez treści zabiera około 5% baterii. Poza tym telefon nie używany traci 1-3 % baterii na godzinę.
- obracanie ekranu nie działa w niektórych systemowych aplikacjach (m.in. sms )
Dodam że nie instalowałem żadnych dodatkowych aplikacji podczas testów, dla pewności 2 razy przywróciłem ustawienia fabryczne.

Popełniłem mała gafę, otóż kupiłem telefon na firmę i nie mogę go zwrócić (ustawowe 14 dni), dlatego zastanawiam się czy podane problemy są podstawą uznania gwarancji? Czy moze to normalne. Czytałem że może pomóc wgranie nowego systemu, ale mam tylko 3 dni na wymianę towaru na nowy (wg. regulaminu) więc zastanawiam się czy nie lepiej odesłac od razu tel. wymienić.

Najchętniej bym go zwrócił i kupił Redmi 3, ponieważ 5.5 cala to jednak trochę za dużo poza tym jesli bateria nie ma mi wytrzymwać 2-3h gps+LTE to telefon nie dla mnie, a dopiero po zamówieniu Redmi 2 Note przeczytałem o plusach Redmi 3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy informacja o MIUI mam:

MIUI Polska,
tłumaczenie i rom MIUIPolska.pl zapewnili
  Bartłomiej F.
  Marcin M.
  Kamil Z.
Tworzymy polskie wsparcie dla MIUI i Xiaomi. Odwiedź nasze forum na miuipolska.pl/forum

Dlatego zakładam ze jest to oryginalny ROM miuipolska.

A czy zmiana ROMu nie spowoduje utraty gwarancji? W taki sposób straciłem gwarancję w MotoG ,kupiłem używaną, padła pamieć i miałem jeszcze ponad rok gwarancji, której mi odmówiono bo ROM był wgrywany (zainstalowany był oryginalny, ale bootloader odblokowano przez poprzedniego własciciela).

Zastanawiam sie czy nie dałoby rade w ramach wymiany gwarancyjnej, wymienić tel na Redmi 3 z dopłatą i czy warto dopłacać 80zł i starac się o taką zamianę.

Mam do Was pytanie, czy podane przeze mnie wady mogą byc podstawą do uznania że sprzęt jest wadliwy (rozumiem że wadą może być oprogramowanie, więc nie wiem czy to moze być podstawą moich "roszczeń" )?

Edytowane przez Szuwar333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli nie uznają mi wymiany to bedę wiedział co zrobić. Tylko czy nie spowoduje to utraty gwarancji?

Po zmianie ROMu ile powinien trzymac na bateri:

1) przy włączonym LTE non stop (ekran wygaszony), internet mam włączony non stop bo do komunikacji z znajomymi używam Hangouta

2) ile mniej więcej wytrzymuje SOT (50% jasności)przy GPS+LTE+BLUETOOTH (czyli do nawigacji na rowerze)?

Bo różne informacje można znaleźć. Czy zblizy się czasem do MOTO G 1 generacji? Bo wyrzymywała mi ona dla pkt 1 dwa dni przy uzytkowaniu sporadycznym, ale z włączonym LTE, dla pkt 2 - wytrzymywała około 4h

Waszym zdaniem warto spróbować zmienic Redmi Note 2 na Redmi 3? Od razu napisze że nie gram na komórce, głownie uzywam jako nawiagacji (również na rowerze i motocyklu, więc bez gniazda), do przeglądania WWW/MAIL/Hangouts, oglądaniu sporadycznie filmów/seriali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...