Skocz do zawartości

Redmi 3 nie widzi karty Sim


tercik

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, jarekm95 napisał:

A na drugim kompie ściągałeś wszystko od nowa czy przeniosłeś pliki? Może jakiś błąd przy pobieraniu? Nie mam już pomysłów

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Wszystko było ściągane od nowa, ale wcześniej podłączyłem telefon do kompa, żeby go trochę podładować, nie wiem czy to ma jakiś związek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jarekm95 napisał:

Raczej nie. Nie wiem kiedy ci się to dokładnie pojawia, ale jeśli przy samej instalacji, bez podłączonego fona to próbuj dalej, na innych kompach, z różnymi wersjami miflasha, bo to nie problem z telefonem tylko z kompem

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Właśnie ten błąd pojawia się przy samej instalacji MiFlasha w folderze gdzie znajduje się MiFlash tworzy się błąd z tym logiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu przez MiFlash ROM China Stable karta sim działa. Jest zasięg działa zarówno slot micro i nano. Błędy w logach są takie same jak przy wgrywaniu MIUI Polska, więc kompletnie nie wiem o co chodzi. Próbować teraz wgrywać Miui Polska czy siedzieć na tym Stable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że tak, na ten punkt nie zwróciłem uwagi. Z tego poradnika korzystałem żeby odblokować bootloader. @tercik spróbuj może wrzucić to co podał enesas chyba, że właśnie ten Ci nie chce działać. Ewentualnie mogę gdzieś wrzucić na hosting ten co ja instalowałem, ale prawdopodobnie to jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pepso94 napisał:

No chyba że tak, na ten punkt nie zwróciłem uwagi. Z tego poradnika korzystałem żeby odblokować bootloader. @tercik spróbuj może wrzucić to co podał enesas chyba, że właśnie ten Ci nie chce działać. Ewentualnie mogę gdzieś wrzucić na hosting ten co ja instalowałem, ale prawdopodobnie to jest to samo.

Wrzucam teraz ten ROM  https://mega.nz/#!v4YCkAiJ!VKeCCvmy66XjJcaXFaVtO4QcpbP3WstFnUbCCsmSM1g i siedzi już kilkanaście minut na logo Mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja właśnie ten instalowałem, szukałem teraz tego linka. Pewnie bootloopa złapał, u mnie to trwało parę minut. Z tym MiFlashem jest coś nie tak, tylko nie mam żadnego pomysłu dlaczego, skoro wszystkie sterowniki są, kabel działa, spacji w nazwach nie ma, antywirus, firewall wyłączone, uruchamiane jako administrator. Z portem USB 3.0/2.0 chyba różnicy nie ma, mi poszło normalnie na 3.0, chociaż w poprzednim telefonie jaki miałem to do tego typu spraw działał tylko 2.0. Nie jestem pewny czy mi się przyśniło czy gdzieś to czytałem, że lepiej jeszcze włączyć lokalizacje telefonu w synchronizacji i karte sim zarejestrować na stable china czy dev a potem xiaomi.eu przez MiFlash. Nie mam już pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pepso94 napisał:

No to ja właśnie ten instalowałem, szukałem teraz tego linka. Pewnie bootloopa złapał, u mnie to trwało parę minut. Z tym MiFlashem jest coś nie tak, tylko nie mam żadnego pomysłu dlaczego, skoro wszystkie sterowniki są, kabel działa, spacji w nazwach nie ma, antywirus, firewall wyłączone, uruchamiane jako administrator. Z portem USB 3.0/2.0 chyba różnicy nie ma, mi poszło normalnie na 3.0, chociaż w poprzednim telefonie jaki miałem to do tego typu spraw działał tylko 2.0. Nie jestem pewny czy mi się przyśniło czy gdzieś to czytałem, że lepiej jeszcze włączyć lokalizacje telefonu w synchronizacji i karte sim zarejestrować na stable china czy dev a potem xiaomi.eu przez MiFlash. Nie mam już pomysłów.

Wgrywam ponownie Stable i zrobię rejestrację i ustawienia, ale już szczerze wątpię, że to coś da. MiFlash był instalowany na 3 komputerach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pepso94 napisał:

Możesz jeszcze spróbować z wyjętą/włożoną kartą sim. Jeśli to nic nie da to proponuję zainstalować chiński dev, złożyć wniosek o odblokowanie bootloadera i wgrać xiaomi.eu przez TWRP. Zgoda na odblokowanie przyszła w jakoś około 10 dni

Próba bez karty nic nie daje. Będę odblokowywać bootloadera, wracać najpierw na stable i potem na dev czy prosto na dev?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Pepso94 napisał:

Lepiej na stable przez MiFlasha, potem wrzucić ROM dev na telefon w folder downloaded_rom i z poziomu aplikacji Updater zainstalować dev, bo ponoć są problemy przy instalacji dev przez MiFlasha

Ok dzięki za pomoc. Wniosek złożony, teraz tylko pozostaje czekać na zgodę. Mam nadzieję, że po odblokowaniu bd nie będę miał już takich cyrków z tymi ROMami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sprawdziłem; u mnie mam kilka plików z logami, w jednym z nich też mam nieokreślony błąd itp. Także nie wiem dlaczego ci nie działa :D.
Ale co do dev roma to możesz wrzucić go od razu przez miflasha, ten problem o którym pisze Pepso94 został już dawno naprawiony, dlatego w moim "Kompedium wiedzy" go usunąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...