Skocz do zawartości

jaki rom do nowego note 3 pro


spawn626

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem posiadaczem note 3 pro od wczoraj, przyszedł do mnie z romem 7.17.9.0 i jakoś nie zabardzo mi się podoba, z menu mam aplikacje aktualizacja, pojawia się wtedy okno, gdzie jest na połowie wyświetlone miui 7 i pod nim napisane sprawdź dostępność aktualizacji na miuipolska.pl więc sciagnalem z tamtad zipa z najnowszym uaktualnienie i niestety gdy daje "zainstaluj aktualizacje z pliku ZIP" to wyskakuje mi błąd, że nie mogę zaktualizować, mam zatem dwa pytania, czy cos robię źle i dlatego nie mogę zaktualizować, czy jednak nie mam możliwości aktualizacji pomimo posiadania w menu aplikacji aktualizacja ? Oraz drugie pytanie co wy jako użytkownicy byście polecili w sensie jaka aktualizacje najlepiej jest zainstalować. Dodam że jestem z dolnośląskiego i ewentualnie mogę komuś zlecić wgranie nowego domu. Pozdrawiam

Edytowane przez spawn626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij Mi PC Suite i znajdź przez niego aktualizację. Masz tzw. śmieciowy ROM który nie ma nic wspólnego z Miui Polska.

Co do wyboru Romu to Global Dev lub Miui Polska.

Ps. Tytuł tematu masz trochę z d... wzięty, popraw.

Ps 2. Wysil się i poczytaj trochę forum wszystko jest opisane, Zadajesz pytanie które było już omawiane kilkanaście razy...

Czytanie nie boli... Zaryzykuj...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zluzuj majtki kolego, czytałem wczoraj dosyć sporo, ale jest tyle Romów i metod aktualizacji, że idzie się pogubić trochę, w dodatku zmylila mnie ta opcja aktualizacji w telefonie, stąd moje pytanie tutaj, do osób które się znaja\robily to. Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam i czekam na inne opinie rowniez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej agresji więcej czytania nikt cię za rączkę nie poprowadzi wszystko jest na forum już dawno opisane a wątki pachną tylko od takich bezsensownych pytań nowych użytkowników, którzy pytają w kółko o to samo. Chcesz bezboleśnie idź do serwisu i zapłać albo poczytaj zrozum i zrób sam jak wielu przed tobą. Satysfakcja gwarantowana :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza rzeczą jaką chciałem wiedzieć to była kwestia romu lub tego cyana, bo jak napisałem jest tego sporo i nie ma jednoznacznie jakiegoś porównania co daje co dla telefonu, a wgranie romu zrobię sam, jak tylko znajdę trochę czasu, pozdrawiam

 

EDIT: osobna kwestia jest też to że  większość telefonów z tego co czytam różnie się aktualizuje, a tak na prawdę nie ma jasnego tutoriala tylko do note 3 pro, z powazaniem

Edytowane przez spawn626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spawn626

W czym Ty chłopie masz problem? Są 4 podstawowe wersje Romu: China Dev, China Stable, Global Dev, Global Stable. Dodatkowo Miui Polska. Poczytaj o każdym z nich i wybierz odpowiedni dla Ciebie (ideału nie ma). Znajdź odpowiedni tutorial, jeżeli brak Ci wiedzy, postępuj zgodnie z nim i instaluj co chcesz. Jeżeli będziesz miał problem to poszperaj na forum i znajdź rozwiązanie, bo już chyba wszystkie przypadki były przerabiane. Jeżeli wciąż nie będziesz umiał sobie poradzić z problemem poproś o pomoc w wątku dotyczącym wybranego przez Ciebie Romu, może ktoś po raz enty opiszę co i jak.

Romy Stable aktualizuje się przez OTA, a Dev przez Updater systemowy.

Ot i koniec filozofii.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

A Cyanogenmod to Ty póki co w Miui nie mieszaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat bo mam tą samą co kolega wersję systemu 7.17.9.0 - czy z tej wersji nie będzie problemów z przejściem na global stable v7.1.8.0 mam już wszystko przygotowane, telefon wykryty tylko póki co wymiękam z przyciśnięciem flash :-) zwłaszcza że to co jest, ten 7.17.9.0 jakoś mi nie wadzi. Spolszczony przyzwoicie, wszystko działa. :-) 

@spawn626 pierwsze co powinieneś zrobić o ile nie chcesz odblokowywać bootloadera to z tego co wyczytałem to właśnie przejść na global stable zgodnie z tym poradnikiem: 

a dopiero później na dev stable 6.3.31 gdzie jest już język polski. dev stable będziesz mógł instalować już z poziomu aktualizacji w samym telefonie. Zarówno global stable jak i global dev pobrać można ze strony: http://en.miui.com/download-301.html  

 

Edytowane przez R4z3l
literowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy kupiłem swój telefonik miałem ten sam rom, próbowałem wgrać inny i ucegliłem swój telefon. Znalazłem na forum sposób jego naprawy który polegał na aktualizacji romu przez chiński program który miał nam wrzucić chińska wersję romu a mi natomiast wrzucił najnowszy rom global dev w którym jest język polski. Na obecną chwilę wg mnie jest to najlepszy rom. Cały sposób opisany jest tutaj 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R4z3l masz dziwny ROM. Nie istnieje chyba taka wersja. Twój wybór czy będziesz zmieniał czy nie, natomiast nie wiadomo jakie jeszcze ciekawostki siedzą w tym oprogramowaniu. Może tylko "my friend" dodał obsługę języków a może coś jeszcze. Najważniejsze przy flashowaniu to upewnienie się że debugowanie USB jest włączone na stałe (czy zaznaczona została opcja przy pierwszym włączeniu debugowania "zawsze zezwalaj na łączenie z tym urządzeniem").

Jeśli wszystkie kroki z instrukcji flashowania są spełnione to sam flash idzie szybko (130-160 sekund). Trzeba tylko pamiętać że po flashu, zanim zaczniemy dalej grzebać to znów trzeba debugowanie sprawdzić (najlepiej w adb poleceniem "adb devices"). Z moich obserwacji wynika że po flashu debugowanie jest wyłączone natomiast po update przez systemowy updater jak i Mi Pc Suite ustawienia debugowania zostają zapisane.

Jest to o tyle ważne że jak coś się skaszani to mając autoryzowane adb zawsze się wejdzie w tryb download, problemy się zaczynają jak tej autoryzacji brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brałem z aliexpress od HK Goldway, nie sądzę żeby chcieli sobie psuć opinie wrzucając jakieś niebezpieczne syfy. Gdyby coś nie chodziło na tel to bym pewnie ryzykował ale generalnie działa na telefonie wszystko, a przynajmniej to z czego korzystam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Hej. Czyli na swojego chińczyka 7.3.8.0 wsadzę jakiegoś dev'a, zaczął mnie już męczyć i mam problemy z GPS.

ps.. No i dało radę :D fakt że go ubiłem, ale trochę stron anglojęzycznych, trochę miuipolska trochę filmików na YouTube i jestem z powrotem wśród żywych ;)

Edytowane przez marchr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...