Jump to content

Weryfikacja urządzenia MiPad2

tom3cz3k
 Share

Recommended Posts

Witam, 

kupiłem złoty tablet MiPad2 64GB. Na początku bardzo zadowolony z tego urządzenia zapomniałem o czymkolwiek. Jednak po kilku dłuższych chwilach postanowiłem się nieco zagłębić czy aby na pewno ten sprzęt jest oryginalny. No i się zaczęły pierwsze wątpliwości. 

Kojarzyłem, że na stronie mi.com można sprawdzić czy urządzenie jest oryginalne wpisując jakiś kod. Ten kod miał być pod zdrapką (?). Niestety ani na urządzeniu ani na pudełku nie było nalepki autoryzującej. Dodam, że tablet wg stempla na pudełu został wyprodukowany 21.03.2016r. 
Zainstalowałem aplikację antifake (Mi Verify), zeskanowałem kod ze strony i zobaczyłem wielki czerwony ekran:

Not a Mi device

IMEI
Verified
Verified 2 times
components do not match factory specifications. They may have been altered or manufactured by an unauthorized third-party. Contact our Support Team or visit your local Mi Service Center to learn more. View nearby service centers

Później zainstalowałem sobie antutu oraz antutu officer. Wynik w benchmarku: 72000 punktów wydaje się być całkiem realny. Wg specyfikacji - tablet ma dokładnie to co miał mieć. Natomiast antutu officer poinformował, że urządzenie jest znane jako MiTab2 i że przeszedł test. 

Moje pytanie brzmi: Czy to co kupiłem to fake? Wgrany MIUI 7.2.0. 
Na forum widziałem kilka informacji, że powinienem włączyć tryb wydajny i dopiero odpalić weryfikację. Niestety nie mam aplikacji panelu sterowania, więc nie mam jak to włączyć. Czy można to jakoś inaczej to zweryfikować?

Z góry dziękuję za informacje.

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź. Chciałem się upewnić co do mojego urządzenia. Widać nie mam się czym martwić. 
Dla pewności wrzucę na niego jakiś lepszy rom, a przy okazji będzie wiadomo z czym mam do czynienia. Chyba, że nowy rom nie będzie wyznacznikiem oryginalności...

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...