Skocz do zawartości

Mi4 nie startuje


kubanczyk20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Z jakiegos wzgledu moj Mi4 nie chce sie wlaczyc i jest 'zawieszony' na logo Mi. Korzystalem z niego dzisiaj i wszystko bylo jak nalezy. Po jakims czasie zauwazylem ekran startowania systemu ktory nie chce zniknac i telefon nie ma zamiaru sie poprawnie wlaczyc. 

Co mozna teraz zrobic? Mam na tym telefonie kontakty i sporo zdjec ktorych nie moge stracic. Podlaczenie do komputera nic nie daje bo PC telefonu nie widzi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj może TWRP przez fastboot, potem zgraj wszystkie ważne dokumenty w bezpieczne miejsce, a następnie już kombinuj sobie bez obaw o utratę danych. Na początek bym zrobił wipe cache i dalvik cache, jak nie pomoże to dołożyłbym wipe data, a jak to też zawiedzie, to bym dał wipe system i wgrał jakiś inny lub ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, wybacz. :) Hm, skoro jesteś początkujący, może wgrywanie TWRP nie jest najlepszym pomysłem póki co, chociaż z poziomu tego recovery po podłączeniu do komputera telefonu można zgrać wszystko, co jest w pamięci wewnętrznej. Nie wiem, jak z MiRecovery, chyba tam nie ma takiej opcji. Ale tak jak mówię, nie wiem. A jaką wersję systemu masz w tym momencie zainstalowaną? Może coś się uda zrobić bez zbytniego grzebania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie az glupio sie przyznac ale faktycznie nie wiem jaka mam wersje systemu zainstalowana na tym telefonie. Czy jest mozliwosc sprawdzenia jaki jest system przez system recovery?

Co do TWRP, jesli da sie to zainstalowac przy 'niedzialajacym' telefonie to chetnie sprawdze czy da sie to zrobic. Mozesz podeslac jakas dobra instrukcje?

 

Nezumi, po co mam wchodzic na miuipolska.pl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kubanczyk20 napisał:

Panowie az glupio sie przyznac ale faktycznie nie wiem jaka mam wersje systemu zainstalowana na tym telefonie. Czy jest mozliwosc sprawdzenia jaki jest system przez system recovery?

Co do TWRP, jesli da sie to zainstalowac przy 'niedzialajacym' telefonie to chetnie sprawdze czy da sie to zrobic. Mozesz podeslac jakas dobra instrukcje?

 

Nezumi, po co mam wchodzic na miuipolska.pl ?

Bo tam masz instrukcję instalacji, odsyłacz do instalacji androida 6.0 na Mi4 (która ma już wbudowane TWRP) oraz FAQ z informacjami najważniejszymi dla nowego użytkownika, do tego też informacje o najnowszych aktualizacjach...

Ah i miui sprawdzisz w Ustawienia->Informacje o telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Panowie az glupio sie przyznac ale faktycznie nie wiem jaka mam wersje systemu zainstalowana na tym telefonie. Czy jest mozliwosc sprawdzenia jaki jest system przez system recovery?

Z tego co wiem, nie ma takiej możliwości, aby to sprawdzić teraz. TWRP, np. takie https://dl.twrp.me/cancro/twrp-2.8.7.0-cancro.img wgrasz przez fastboot. Ściągnij to gdzieś, najlepiej na pulpit. Do trybu fastboot wchodzi się z wyłączonego telefonu trzymając jednocześnie power + vol down. Podłączasz telefon w takim stanie do komputera. Wcześniej pobierasz Minimal ADB and Fastboot stąd http://www.mediafire.com/download/8ian8336fkyqbpl/minimal_adb_fastboot_v1.3.1.zip . Instalujesz, włączasz. W komendzie wpisujesz: fastboot boot "C:\Users\twoja nazwa użytkownika\Desktop\twrp-2.8.7.0-cancro.img". Mija kilka sekund i TWRP powinien się uruchomić na telefonie. Od tego momentu możesz zgrać wszystko z fonu do kompa, wyczyścić cache itd. Wyczyść najpierw cache i dalvik cache. Wchodzisz w TWRP w Wipe/Advanced Wipe i zaznaczasz Cache i Dalvik Cache, dajesz swipe to wipe, czekasz i Reboot System. Jak chcesz znowu wejść do TWRP, to powtarzasz proces z mojej instrukcji. Chyba prościej się nie da. :)

Edytowane przez mario123m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem niestety, gdzie są przechowywane kontakty. Zresztą jeśli gdzieś są, to w formacie, którego raczej nie otworzysz normalnie. Ja mam zsynchronizowane z kontem Google, więc nigdy się tym nie martwiłem. Poszukaj w Google, może gdzieś znajdziesz odpowiedź.

Edytowane przez mario123m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kubanczyk20 napisał:

zgralem co byl do zgrania. 

Zrobilem wipe cache i brak poprawy. Gdy zaczalem robic wipe user data or wipe all data dostaje informacje ze proces kasowania nie przebiegl pomyslnie - po kilku procentach wyskakuje blad. Jakas metoda zeby to obejsc?

 

MiFlash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi,

MiFlash - zrobilem dokladnie to co jest zasugerowane w watku: 

 

Instalacja systemu zakonczona pomyslnie, uzylem:

cancro_global_images_V7.1.2.0.KXDMICK_20160125.0000.13_4.4_global

(moj tel to Mi4 LTE)

i niestety nie widze jakielkowiek poprawy, tzn nadal system sie laduje bez jakiegokolwiek efektu. Podczas flashowania uzylem takich ustawien(zalaczony plik).

Co jeszcze mozesz mi poradzic?

 

MiFlash.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...