Skocz do zawartości

MI5 aktualizacja ROM


Poohacz79

Rekomendowane odpowiedzi

Przełączam tel w tryb fastboot, podpinam do kompa, otwieram wiersz poleceń jako administrator.

C:\windows\system 32>        i co dalej wpisuję?

Mam pobrany ROM dev na fastboot, rozpakowany na C:\MI

Pomóżcie proszę, bo telefon leży i czeka... :(

 

Miałem nadzieję że szybciutko pójdzie przez updatera, ale sie nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja mam inny problem. Dzięki Poohacz79 udało mi się wrzucić ROM dev china i walczę teraz z usługami Google i lekko przegrywam gdyż każdy sposób który znalazłem aby je uruchomić nie działa tak jak powinien. W związku z tym chciałem wrócić do ROMu global ale nie mogę tego zrobić przez fastboot bo w momencie wydania cmd fastboot oem edl wywala mi komunikat o błędzie, że urządzenie jest zablokowane... To możliwe? Za pierwszym razem (Global > Dev) tym sposobem i MiFlash udało się przeskoczyć na DEV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to by wyjaśniało wszystko bo wrzuciłem najnowszy... Na szczęście udało mi się odpalić usługi Google i synchro kontaktów więc teraz zostaje mi czekać na unlock'a, a później przesiadka na docelowy ROM+TWRP z rootem itd. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku ogólnym pisałem tydzień temu o przejściu właśnie z tego romu i wrzucałem linki na en miui. Na prawdę szybkie i łatwe jest przejście na China dev/stable, tylko pamiętaj że musiz mieć Windowsa 7 lub nowszego w wersji 64 bitowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, weah napisał:

Witam,
Czy może jest ktoś z wwa lub okolic kto zmieniał Rom w Mi5, Mam 7.2.4.0 z brakiem updatu. Dla Ciebie to pewnie 5 min a ja stracę wiele godzin. Odwdzięczę się. Pozdrawiam Piotr

 

Przecież tutaj zostało wszystko napisane.

To na prawdę zajmie chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Poohacz79 napisał:

Przecież tutaj zostało wszystko napisane.

To na prawdę zajmie chwilę.

No dobrze, siedzę od piątku (nie cały czas - po parę godzin) więc do wszystkiego powoli dochodzę. na razie stanąłem że muszę mieć win 10 i 64 bity (edl i rom) - takiego nie mam, teraz weź szukaj kogoś wśród znajomych kto ma ( ja mam win 7 i 32bity) - więc wiem ze to dopiero początek i moze wiele jeszcze się kłopotów zdarzyć - nie musi ale może.

coś co dla ciebie jest proste dla mnie nie koniecznie i odwrotnie.

 

PS czy ktoś może mi wytłumaczyć czy jest możliwe że nie muszę dostać sms że mogę bootloadera blokadę zdjąć? Bo wchodząc z poradnika nic takiego nie musiałem robić.

ściągnęło mi program, zalogowałem się, i wyskoczył telefon o tym zeby zrobić fastboota i unlock? - czy to możliwe że bez smsa mogę zdjąć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
 Mam w pracy Win 8 64 więc walczę, podpiąłem już stery (adb i qualcomm hs usb tel się wyłączył przy adb reboot edl) stoję przy miflash 2016,03,30 ściągniety chinski dev 6.5.12 z rozszerzeniem tgz. i flash mi nie wykrywa. jak na zdjęciu. zmieniłem nazwę aby łatwo zapisać.

Ktoś coś pomoże co robię źle? Pozdrawiam Piotr

flasz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, weah napisał:

Witam,
 Mam w pracy Win 8 64 więc walczę, podpiąłem już stery (adb i qualcomm hs usb tel się wyłączył przy adb reboot edl) stoję przy miflash 2016,03,30 ściągniety chinski dev 6.5.12 z rozszerzeniem tgz. i flash mi nie wykrywa. jak na zdjęciu. zmieniłem nazwę aby łatwo zapisać.

Ktoś coś pomoże co robię źle? Pozdrawiam Piotr

flasz.png

.tgz to archiwum które należy rozpakować (winrar, 7zip). Następnie w MiFlash wskazać rozpakowany folder z romem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie dlaczego na mi5 nie działa update romu xiaomi.eu stable przez updater? Z opisów wynika że powinien aktualizować z pliku zip przez updater? Działa dopiero update przez twrp. I jeszcze pytanie czy czyścić dalvik cache po takim update przez twrp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

zakupiłem telefon z allegro tzn Mi5 High. Od razu była zainstalowana wersja softu 7.3.2.0.0 (MIUI Global 7.3), jest jezyk polski i prawie wszystko ok, oprócz tego, że przy kliknięciu w "Kontakty" lub "telefon" wyrzuca mnie i pojawia się taka informacja jak na zdjęciu.

IMG_5154.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05/26/2016 o 13:20, BlackHedron napisał:

Witajcie,

zakupiłem telefon z allegro tzn Mi5 High. Od razu była zainstalowana wersja softu 7.3.2.0.0 (MIUI Global 7.3), jest jezyk polski i prawie wszystko ok, oprócz tego, że przy kliknięciu w "Kontakty" lub "telefon" wyrzuca mnie i pojawia się taka informacja jak na zdjęciu.

IMG_5154.JPG

Witam miałem to samo wystarczy nie dodawać konta xiomi. I będzie to działać. Zainstaluj sobie chiński rom bo ten co mają na allegro to jakiś syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gorz napisał:

Na tym romie nie odblokujesz bootloadera. Nie przejdzie weryfikacji. Przerabiałem. Trzeba wgrać/zaktualizować do oryginalnego rom przez mipcsuite albo miflash

Mam teraz oryginalny stable chiński 7.3.4 także powinno pójść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BlackHedron napisał:

czy sms z informacją o zdjęciu blokady przychodzi po angielsku czy szlaczki? 

Po angielsku z często niedziałającym linkiem do pobrania aplikacji którą można pobrać też przez forum miui global co też musiałem zrobić. Generalnie wszystkie powiadomienia od xiaomi do mnie przychodziły wyłącznie po angielsku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...