Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Router 3


alban7314

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że w takiej konfiguracji to nie będzie działać poprawnie. Proponuję Ci wypróbować następujące rozwiązanie: ustaw Xiaomi w jakimś centralnym miejscu domu,  podłącz go po kablu do Huawei, w Huawei wyłącz radio wifi, a w Xiaomi ustaw siłę sygnału wifi na Wall Penetration. Na razie bez znaczenia, czy Xiaomi będzie ustawiony jako router, czy access point. Jeśli siła sygnału i prędkość będzie satysfakcjonująca, to później sobie to poustawiasz.

Tak na marginesie:
M - mega - 1000000
m - mili - 0,001
B - bajt
b - bit

Czasami wielkość ma znaczenie 8-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem oprogramowanie padavan w routerze 3g. oryginalne oprogramowanie wykorzystuje bardzo małą część możliwości routera. wykorzystałem filmik:
Trochę to trwało (łącznie operacja zajęła mi dwa dni) ale warto. Obecnie router jest stabilny i wysyła silny sygnał. Programowanie jego pracy jest łatwe. Ukryte wcześniej funkcje (np. serwer dlna czy ftp) powodują, iż ujawniły się funkcje dostępne tylko w o wiele droższych routerach. Mój kupiłem po rabatach za 130 zł.

Witam serdecznie
Obecnie ruter jest w drodze liczę na początek przyszłego tygodnia, też spróbuję według filmu zmienić oprogramowanie na padavana.
Dwie kwestie dla tych którzy już to robili w jaki sposób mieliście sprzęt podłączony podczas programowania? Mój pomysł jest taki: router z dostępem do netu wan xiaomi 3g lan1 a lan2 łączę z komputerem, będzie ok?
Czy ten padavan ma menu po polsku?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Panowie mam problem z Routerem- własnie podłączyłem do niego modem play ZTE MF 821 i nie chce mi się połączyć z internetem-mruga lampka zielona. Macie może jakiś pomysł co z tym zrobić? Dodam tylko że sam modem podłaczony do laptopa dziła bardoz dobrze (też swieci sie zielona lampka- mruga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prześledziłem cały temat routera i jestem zdecydowany na wersje 3G wiem ze nie posiada dlna ale to nie jest najważniejsze. Czy przy internecie UPC 250mb na wifi bądź po kablach będą jakieś straty w sieci? Rozumiem ze najlepiej będzie otworzyć w nim 2 sieci 2,4 i 5 ghz? A jak podłączyć do niego kabel antenowy z poprzedniego routera jakaś przejściówka? :) 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

Znalazłem murze włączyć w routerze upc tryb bridge i wtedy podłącze xiaomi router 3g mam nadzieje ze będzie poprawa na sygnale wifi. A czy z modemu upc będę mógł wykorzystać resztę wolnych portów do podłączenia np tv boxa oraz xboxa

Edytowane przez PawelGawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • mrosi zmienił(a) tytuł na Xiaomi Mi Router 3
  • 1 rok później...

Witam. Od pewnego czasu posiadam router w wersji 3c i działa super tylko ostatnio rozmawiałem z moim dostawca internetu i przekazał mi abym wyłączył dhcp i włożył kabel od internetu w LAN zamiast wan bo główny router od światłowody ma już dhcp i lepiej będzie sieć działała. Super wszystko działa teraz lepiej wcześniej zacinało czasami połączenie, ale mam teraz problem z wejściem w aplikacje miwifi jak i również nie mogę się połączyć z strona miwifi.com wyświetla się strona od xiaomi że sprzętem. Zmieniłem adres LAN w ustawieniach routera aby się przez niego łączyć ale to niestety nic nie daje ładuje stronę i tylko błąd nie mogę się ogólnie również dostać do dysku który mam podpięty pod router. Proszę o pomoc. 

Pozdrawiam Piotr. 

Edytowane przez piotro237
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Mozecie mi pomoc mam ten router (xiaomi router 3 pro ) od kliku dni  podłączyłem do niego dysk poprzez usb i gdy wpisuje pod Windows  \\192.168.31.1 mam odmowę dostępu jak to zrobic zeby dzialalo?


Poprzez aplikacje miwifi dziala normalnie wchodze na storage i widze dysk a na windows juz nie dziala…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...