Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Router 3


alban7314

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, iborkim napisał:
 Gearbest często nie ma pojęcia o czym pisze, poszukaj bardziej wiarygodnej informacji.

Zgadzm się z tym.

W aplikacji jest taka opcja dostępna...

3b4a7c291f2cbafce55c89986f01fb76.jpg

Wysłane z MI6

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradźcie proszę czy ten  Router lub Ten będzie ok dla moich potrzeb i umiejętności, mam modem z Vectry i chciałbym go do niego podłączyć w celu poprawy siły i stabilności sygnału wifi w mieszkaniu, nie jestem za bardzo kumaty w tym temacie, więc chciałbym aby wszystko działało bez wgrywania jakiś modowany firmware czy innych skomplikowanych zabiegów w celu osiągnięcia celu.

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa działać będą bez wgrywania zewnętrznego softu, ale wersja 3G ma chiński panel sterowania (za pomocą przeglądarki internetowej), a wersja 3 angielski. Jednym i drugim routerem możesz w języku angielskim sterować za pomocą apki na telefon Mi Wi-Fi. Więc wersja 3 ma pod tym względem przewagę, ale niestety jest gorsza pod względem szybkości interfejsów LAN/WAN. Tzn. wersja 3 ma 100 megabitowe porty RJ45, a wersja 3G ma porty 1 gigabitowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem szczęśliwym posiadaczem tego modemu, ale niestety zachciało mi się zmiany firmware. Jako, że jestem laikiem to zapewne go ucegliłem... :/ Zacznijmy od początku. Postanowiłem zmienić oprogramowanie na inne - wypadło na LEDE, bo znalazłem gotowe paczki do zainstalowania przez SSH. Ale niestety, po zainstalowaniu i zrobieniu reboot'a modem nie działa - ciągle mruga pomarańczowa lampka. Próbowałem wgrać na pendrive oryginalny firmware i włączyć go z przytrzymanym resetem. Ale niestety to nie pomaga. Znacie jakieś lekarstwo na tego typu usterkę? Byłbym wdzięczny, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z modem Vectry co jakiś czas zrywa mi połączenia, mam sporo urządzeń smart home na wifi, może to jest przyczyną. 

Za Waszymi radami szukałem najlepszego kanału i tu mam dziwne informacje, używam na telefonie WiFi Analyzer,  router był na auto a program pokazywał mi najlepszy kanał 9 gwiazdki na maksa, po zmienię kanału na 9 - 1 gwiazdka, a pokazuje najlepszy 1 i 5, zmieniam na te kanały znowu te mają 1 gwiazdkę a  najlepszy jest 9, i tak w kółko nie wiem gdzie szukać przyczyny? i nie wiem czy to może być przyczyną zrywania połączenia, czy może duża ilość urządzeń?

Planuje zakup Routera 3G, ale się spóźniłem na promocyjną ceną, więc na razie poluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gawronnek Trudno powiedzieć, musiałby ktoś kto ma Vectrę odpowiedzieć. Ja miałem poprzednio TP-Linka i Netgeara, i nigdy nie miałem problemu ze zrywaniem połączenia, nawet przy większej liczbie urządzeń. Obecnie mam Xiaomi 3 i podłączonych 13 urządzeń. Wszystko działa jak należy, choć też mieszkam w budynku wielorodzinnym, gdzie prawie każdy ma wi-fi, więc zagęszczenie sieci jest duże. W przypadku nowych routerów (np. Xiaomi) problem trochę się rozwiązuje, bo mają dwa pasma (2,4 i 5 GHz), a jeśli sąsiedzi używają starszych routerów, to "sieją" tylko na 2,4. Wtedy Ty możesz (jeśli masz nowe karty sieciowe) podłączyć kompa, telefon, itp. do sieci 5 GHz. Na 2,4 i tak musisz podłączyć urządzenia Smart Home od Xiaomi. 

Z ciekawości zainstalowałem przed chwilą WiFi Analyzer i najlepsze kanały dla mnie (tzn. odsunięte od innych mocnych sieci), co chwilę się zmieniają. Dlaczego? Widać to najlepiej na wykresie kanałów, siła sygnału poszczególnych sieci stale się zmienia. Dlaczego? Bo moc tych urządzeń zależy od aktualnej transmisji danych. Więc raczej nie sugerowałbym się Analyzerem, tylko wymienił router. W ostateczności zawsze można przez zakupem sprawdzić sieć na pożyczonym routerze, jeśli przestanie rwać, tzn. że Vectra jest do d..y.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam już Router 3G, co prawda dopiero 2 dni i dlatego prawie wszystko ma ustawie nią fabryczne. Urządzenia Smart Home chodzą raczej ok, ale mam problem z radiem w gatewayach, do tej pory oba grały bez problemu, teraz na nowym routerze przestają grać po kilku sekundach. Może macie jakiś pomysł co powinienem ustawić, żeby było ok? Przy okazji jeszcze zapytam, bo sam nie mogę znaleźć, może ktoś ma poradnik, najlepiej po polsku, co i jak po ustawiać, żeby router pracował jak najwydajniej i bezpiecznie?

Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gawronnek - ja mam od dwóch miesięcy tą tańszą wersję 3 AC (R3), sprzęt fajny jak na tą cenę, działa, ale oprogramowanie jest słabe. Część ustawień znajdziesz logując się przez przeglądarkę, a część z poziomu aplikacji i to jest bez sensu - brakuje mi przede wszystkim jednej wspólnej listy blokowanych adresów oraz logów jakie witryny były odwiedzane. Po tych dwóch miesiącach wniosek jest taki, że warto by zmienić w nim soft (openwrt / padavan) i może wycisnął by coś w końcu z niego więcej. Niestety to przypadłość tych czasów, że kastrują oprogramowanie ile się tylko da i zostawiają minimum opcji bo i tak większość nie będzie ich używać, a jeszcze coś zepsują.

5G ruszyło dopiero po zmianie kanału na 36, a reszta to już według własnych potrzeb, szału z ustawianiem nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam router 3g od paru dni i musze przyznac, że sprzęt rewelacja. Bardzo latwa konfiguracja, przejrzysty interfejs, dużo możliwości jeśli chodzi o ograniczanie dostepu roznym urządzeniom do sieci. Sporo poprawił mi zasięg i osiągi na wifi, jedyne czego brakuje mi to DLNA, ale kupując wiedziałem, że tego nie ma. Może przesiade sie na openwrt, ale z 2 stronu szkoda bedzie zdalnego dostępu i interfejsu, zobaczymy.

Mam pytanie apropo pobierania plików. Po za tym, że wklepie sobie gotowy link w aplikacji i pobierze mi go na dysk, sa jeszcze jakieś możliwości? Jest jakas opcja Xunlei, ale nie wiem co to daje i jeszcze chyba platne to jest.
Czy ktorys z pluginow warty jest uzywania?
Podpowiedzcie.jeśli jest jeszcze cos.wartego uwagi w routerze, aby wykorzystać jego fajne mozliwosci.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zainstalowałem oprogramowanie padavan w routerze 3g. oryginalne oprogramowanie wykorzystuje bardzo małą część możliwości routera. wykorzystałem filmik:

Trochę to trwało (łącznie operacja zajęła mi dwa dni) ale warto. Obecnie router jest stabilny i wysyła silny sygnał. Programowanie jego pracy jest łatwe. Ukryte wcześniej funkcje (np. serwer dlna czy ftp) powodują, iż ujawniły się funkcje dostępne tylko w o wiele droższych routerach. Mój kupiłem po rabatach za 130 zł.

Edytowane przez waldekchociej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Uwaga: po aktualizacji Mi Wi-Fi do wersji 4.0.0 + firmware Mi Router 3 (R3) do wersji 2.10.46, aplikacja ma problemy z obsługą routera. Pomaga przestawienie regionu, ale też nie tak do końca. 

Fajnie, że w końcu zaczęli aktualizować, tylko żeby normalnie wszystko działało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

4.0.0 i 2.14.6 - wniosek taki że ta wersja 4.0 coś psuje ;/ 

Rozparowanie nie pomaga. Region Other nieco pomaga - tak jak pisane wyżej. No ale ostatecznie, bezsens. Może lepiej wgrać starszą wersję? 

Właściwie - co daje nowa poza zmienionym designem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uwaga otrzymałem odpowiedź:
"

Dear Patrick,

Thank you for writing back to us. This is Itisweta.

I am sorry to inform you that even after performing the below troubleshooting steps still the issue persits.

I would request you to coordinate with the MI Global team for further assistance. Kindly note the below link to contact the MI Global team:-

https://www.mi.com/en/index.html

If you have further questions, please don't hesitate to contact us. We will be glad to assist you further.

You can also find answers to commonly asked questions here: http://www.mi.com/in/service/help.

Regards,

Itisweta

Mi India Customer Support"

 

Trochę śmieszne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna, od Xiaomi Global:
"

Hi Patrick,

 

Greetings from Xiaomi!

 

Thank you for writing us. We will be glad to assist you.

 

We understand your concern that you are facing issue with the Router Xioami 3G and regret the inconvenience you have experienced. We regret to inform you that as of we are not selling the Router Xioami 3G from our global official website, so we are unable to help you in regards to your concern. However, would request you to coordinate with your point of purchase for better and quicker support. 

 

Please note that Xiaomi does not provide any provision for International Warranty or warranty on products which are purchased from any unauthorized seller. 

 

Please get in touch with us if you need any further assistance.

 

Thank you for being a valued customer. Have a great day ahead!

 

Regards,

Megha 

Xiaomi Customer Support"

Już wiadomo, ćżemu płaci się 1/2 ceny. Support żaden a i z gwarancją pewnie też będzie problem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Trochę jestem zielony w tematach związanych z routerem ale może ktoś mi pomoże.

Posiadam światłowód w domu, dali mi jakoś tam router z Huawei który mam na strychu, w gniazdkach wiadomo prędkość max, ale wifi na parterze to już porażka, kupiłem wczoraj w x-com mi router 3, wszytko fajnie po wpięciu w gniazdko utworzyło mi tam nową sieć ,, Xiaomi....,, w konfiguracji nic wiele nie grzebałem tyko hasło sobie ustawiłem, i teraz tak mam dwie sieci Wi-Fi, a chciałbym żeby ten mi router służył za most i żebym miał jedną siec, a nie musiał zmienić w momencie wyjścia na wyższe piętro. W opcjach znalazłem ,,switch,, tam wybieram według mnie odpowiadania opcję ale po chwili nadal mam dwie sieci wifi oraz cały panel do ustawień routera już nie działa, dopiero reset routera poprzez wciśnięcie szpilką pomaga tzn kasuje wszystko i od nowa konfiguruje.

Co może być nie tak?

IMG_20180627_103403.jpg

Edytowane przez TED
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2018 o 20:49, waldekchociej napisał:

zainstalowałem oprogramowanie padavan w routerze 3g. oryginalne oprogramowanie wykorzystuje bardzo małą część możliwości routera. wykorzystałem filmik:

Trochę to trwało (łącznie operacja zajęła mi dwa dni) ale warto. Obecnie router jest stabilny i wysyła silny sygnał. Programowanie jego pracy jest łatwe. Ukryte wcześniej funkcje (np. serwer dlna czy ftp) powodują, iż ujawniły się funkcje dostępne tylko w o wiele droższych routerach. Mój kupiłem po rabatach za 130 zł.

Mam pytanie do osób które wgrały oprogramowanie Padavan. Czy u was także nie zapisuje wszystkich dni gdy wejdziecie w Network Trafiic i wybierzecie opcję dziennego użycia danych (Daily)? Na screenie widać że nie zapisał zużycia danych aż z 12 dni. W poprzednich miesiącach także nie wszystkie dni są liczone

aaa.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2018 o 01:42, tomek94 napisał:

Mam pytanie do osób które wgrały oprogramowanie Padavan. Czy u was także nie zapisuje wszystkich dni gdy wejdziecie w Network Trafiic i wybierzecie opcję dziennego użycia danych (Daily)? Na screenie widać że nie zapisał zużycia danych aż z 12 dni. W poprzednich miesiącach także nie wszystkie dni są liczone

A nie wyłączyłeś wtedy prądu? W opcjach można ustawić żeby zapisywał statystyki częściej do pamięci. Domyślnie jest włączony zapis statystyk przy ręcznym restarcie urządzenia.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2018 o 10:34, TED napisał:

Cześć,

Trochę jestem zielony w tematach związanych z routerem ale może ktoś mi pomoże.

Ej czy ktoś mi pomoże, kurde od tygodnia się z tym męczę i dalej nic. Za każdym razem jak naciska opcję ze zdjęcia nadal mam 2 różne sieci w domu i nie mogę już wejść w ustawienia routera Xiaomi:-\

Ozłoce bohatera który mnie uratuję :-D

 

IMG_20180627_103403.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TED

- nie możesz wejść w ustawienia routera ponieważ po kliknięciu w opcję ze zdjęcia router zmienia się w access point, więc zmienia się jego adres IP, a funkcję routera przejmuje Huawei,
- w ustawienia będziesz mógł wejść jeśli będziesz znał nowy adres IP Xiaomi, lub jeśli używasz aplikacji w telefonie: Mi Router,
- w tym trybie w zasadzie będziesz mógł zmieniać tylko ustawienia wifi na Xiaomi.

Czy dobrze rozumiem, że chcesz zostawić Huawei na strychu (on też ma włączone wifi), kablem ethernet schodzisz np. na parter i tam lokujesz Xiaomi, który ma rozsiewać wifi z tym samym ssid co Huawei. Takie jest Twoje założenie?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2018 o 05:35, Marfo napisał:

A nie wyłączyłeś wtedy prądu? W opcjach można ustawić żeby zapisywał statystyki częściej do pamięci. Domyślnie jest włączony zapis statystyk przy ręcznym restarcie urządzenia.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Chyba znalazłem przyczynę. Mam jakiś problem z synchronizacją czasu. Może mam jakiś zły serwer wpisany w ustawienia czy coś. Gdy router codziennie zlicza ile transferu zostało zużyte to czas synchronizacji wynosi mniej niż 1 sekunda. Gdy nie zlicza przez kilka dni to mam w logach informację że synchronizacja trwała tyle przez ile transfer nie był zliczany. W screenie mam pokazane że ostatnia synchronizacja trwała prawie 22dni  (1895142 sekund). I ten czas się zgada bo od 17 czerwca do 9 lipca znów mi nie zliczało transferu. Dodam że po dodaniu poprzedniego postu zmieniłem serwer ze standardowego na time.windows.com i widzę że się pogorszyło...

image.thumb.png.40a26f69b251cb01d626da7fb421a607.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Mon Jul 09 2018 o 18:45, wolf napisał:

@TED

- nie możesz wejść w ustawienia routera ponieważ po kliknięciu w opcję ze zdjęcia router zmienia się w access point, więc zmienia się jego adres IP, a funkcję routera przejmuje Huawei,
- w ustawienia będziesz mógł wejść jeśli będziesz znał nowy adres IP Xiaomi, lub jeśli używasz aplikacji w telefonie: Mi Router,
- w tym trybie w zasadzie będziesz mógł zmieniać tylko ustawienia wifi na Xiaomi.

Czy dobrze rozumiem, że chcesz zostawić Huawei na strychu (on też ma włączone wifi), kablem ethernet schodzisz np. na parter i tam lokujesz Xiaomi, który ma rozsiewać wifi z tym samym ssid co Huawei. Takie jest Twoje założenie?
 

Dokładnie takie jak napisałeś.

Ale coś ruszyło, mianowicie wyczyściłem dane z aplikacji , odinstalowałem ją, później zrobiłem reset routera i wszedłem w ustawienia routera przez przeglądarkę w laptopie, przy 1 logowaniu wyskoczyły mi te trzy opcje wybrałem odpowiednią i udało się znalazło mi sieć z Huawei połączyło i teraz mam jedną nazwę tak jak chciałem, ale zauważyłem inny problem niestety diametralnie spadła prędkość po wi-fi, gdy miałem dwie osobne nazwy sieci to np, z tego xiamo będąc obok mnie prędkość 50mb, również gdy byłem na górze i przełączyłem się na Huawei to było 50mb, obecnie gdy mam jedną siec jest 12-15mb tak samo na górze z Huawei. Oczywiście z gniazdka po kablu mam max.

Edytowane przez TED
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...