Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Router 3


alban7314

Rekomendowane odpowiedzi

Bez dodatkowych aplikacji też masz dostęp do plików z kompa. Piszę o Router 3, ale nie sądzę aby w 3G było inaczej. Dysk wpięty do routera zobaczysz w zakładce Sieć, lub możesz go zmapować, wtedy znajdziesz go w Lokalizacjach sieciowych.

Tapnięte z Mi5
 

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 5.09.2017 o 14:56, EBE97400 napisał:

Widział ktoś z Was dobrą promocję na ten router 3G?

Na Banggood z kuponem 3grouter, przesyłką rejestrowaną i zwrotem 5% na givingassistant Router 3G jest za ~135 zł :)

Podobno na router 3G jest zmodowany firmware padavan. Ktoś tego używa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi Mi wifi Repeater 2.

Mam pytanie apropo konfiguracji. Można ustawić jako nową siec standardowo tworzy sieć XXXX_plus lub stworzyć taką samą sieć jak sieć główna.

Orientuje się ktoś jak lepiej skonfigurować?

Mi się wydaję, ze najlepiej skonfigurować taką samą sieć, ale pewny nie jestem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z prędkością sobie poradziłem. Są 3 opcje automat / 100 mb / 1000mb po wybraniu ostatniej zmieniło się na 150 mb/s.

Poszukuję opcji ip flood detection, czy ktoś podpowie gdzie tego szukać?

W ustawieniach wifi mamy opcję:

szerokość pasma - automat / 20m / 40m

Siła sygnału - standardowy / przez ścianę / oszczędność energii 

Co powinno być tutaj ustawione w tych 2 opcjach?

 

 

W apk jest w plugins aplikacja samba do czego to jest? jak to uruchomić? po wejściu jest suwak on/off i dużo krzaków w opisie i tyle.

Edytowane przez EBE97400
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router R3P

jezeli ktos potrzebuje dostep do SSH to jest taka mozliwosc:

1) instalujemy DEV rom (poprzez aktualizację ręczną)
bigota.miwifi.com/xia…bin
2) wchodzimy na d.miwifi.com/rom…ssh i logujemy się.
3) Zapisujemy haslo i plik bin "miwifi_ssh.bin"
4) Wgrywamy plik miwifi_ssh.bin na pendrive FAT/FAT32
5) Wyłączamy router
6) Podłączamy Pendrive
7) Trzymamy reset
8.) Podłaczamy zasilanie
9) Reset puszczamy jak kontrolka zacznie migać na pomaranczowo
10) Po zapaleniu niebieskiej diody dostajęcie dostęp do SSH poprzez np Telnet. Login: root, haslo: <wcześniej zapisane>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.10.2017 o 15:21, ik`ey napisał:

Zobacz czy sieć nie nakłada się z innymi sieciami. Zobacz na jakiej prędkości jest "zestawione" połączenie, szerokość kanału. Koledzy podpowiedzcie czy o czymś zapomniałem?

Bezprzewodowo to zawsze osiągi są trochę teoretyczne.

Wan port speed mam ustawione na 100. Nie widzę opcji ustawienia lan speed.
Kanały zmieniałem na wszystkie możliwe i bez różnicy.
Karte sieciowa mam tende U12 więc obsługuje AC

Rozumiem, że prędkość przez wifi jest niższa ale o 60%? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam wyżej kolega EBE97400 pisał, że u niego na prędkość pomogło zmienienie opcji wan ze 100M na 1000M. 
U mnie do wyboru jest tylko 10M lub 100M. 

Czy wgranie jakiegoś innego oprogramowania może pomóc? 
Jest ktoś w stanie podesłać link do alternatywnego oprogramowania? Szukałem tego openwrt ale nie mogę znaleźć do normalnego xiaomi 3, są do innych wersji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bish pokaż swoje ustawienia sieci bezprzewodowej. Dual masz włączony?

Którą wersję tego routera najlepiej kupić? I gdzie zamawiać? DHCP da się poustawiać na sztywno do konkretnych podłączonych urządzeń? Jest jakieś blokowanie witryn/zabezpieczenia? Potrzebuje nowy router, a z tego co tu widzę, jak ustawień za mało, można wgrać alternatywny soft.

Edit: zamówiłem stąd: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6989534024

Edytowane przez abc00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy ten Router podpięty do routera Vectry znacząco poprawi mi siłę sygnału w całym mieszkaniu? Cena chyba dobra 103 zł z magazynu EU a 87 zł z Chin.Dodam tylko że jestem lailiem w tej dziedzinie i dopiero zaczynam przygodę ze Smart Home, ale widzę że np. radia w gateway strasznie mi się rwą, a w pokoju mam gateway siłę sygnału mam 43% RSSI -61 ( nawet nie wiem co to znaczy więc nie krzyczcie od razu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2017 o 09:01, Bish napisał:

Wyłączyłem QoS i w miare pomogło. Prędkość to teraz 70mb/s czyli zadowalająco. 

U mnie na 5G jeśli siedzę obok routera to do 80Mb/s dochodzi prędkość więc wychodzi, że spoko. 

Nie wiem czy ktoś jeszcze się przejechał ale ja zakupiłem wersje 3 (piszą że 5G ponad 1Gb przesył...) a net mam 1Gb/s i myślałem, że będzie WAN 1Gb/s również a tu zonk... max 100Mb... i teraz dopiero idzie 3G wersja.

Mogę sprzedać wersje 3... ktoś chętny ? ;)

@Gawronnek, co do sygnału to ja widzę dużą poprawę, mam sporo urządzeń podpiętych do sieci. Po wymianie routera na xiaomi wersja 3 wszystko znacznie lepiej śmiga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pytanie.
Podłączyłem wczoraj router 3g i niby wszystko wyglądało ok. Jednak wieczorem na sieci 5g zaczął gubić DNS i brak internetu. ..za chwilę znowu jest ok i tak w kółko. ..
Ma ktoś jakiś pomysł co zmienić?
Internet UPC.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem jeszcze. ...mam ustawione wszystko na auto. Jedynie dzisiaj zmieniłem kanał z 56 na 40...Ogólnie wygląda to tak ze w pokoju gdzie jest router to wszystko stabilnie działa i moc jest na -30dBm. 433mbps.
Idąc do drugiego pokoju i zamykając drzwi
Moc pokazuje juz -60dBm i 170 Mbps i zaczyna gubić internet co jakiś czas...
Poprzedni router miałem tylko na 2.4 i to na główna przyczyna zmiany. Być może za dużo sobie wyobrażałem jeżeli chodzi o sieć 5g ale mieszkanie to tylko 45m2 także zasięg powinien być chyba wszędzie w miarę stabilny?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstotliwość 5 GHz ma mniejszą przenikalność przez ściany od 2,4 GHz. Za pomocą Mi WiFi spróbuj zmienić ustawienia Wi-Fi settings, tzn. ustaw Signal strength na High. Jeśli to nie pomoże, a masz włączone w routerze dwa nadajniki 5 i 2,4 GHz, to zaloguj się do sieci 2,4 i wtedy sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zmiana kanału nic nie pomogła. Dalej zrywa internet mimo że sieć jest. ...na 2.4 nie ma problemu. Sprawdziłem teraz Miboxa i nie zrywa nic na 5ghz także może problem leży w samsung note 3? Ma już trochę i może w nim jest jakaś słaba karta tak myślę. ..Wieczorem sprawdzę jescze z telefonem żony xiaomi note 4.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edit

Ustawiłem DNS na Google w routerze i jest narazie ok:] Ale jescze co zauważyłem to skacząc ping...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już ustawione na high i mam sieci osobno pod innymi nazwami.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edit.

Jednak to nic nie dało. .. dalej jednak mimo dostępnej sieci 5g gubi gdzieś pakiety internetowe jak jest trochę dalsza odległość od routera. ....ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czy wersja Mi router 3 / 3g działa jako reapeter?

nie mam stałego łącza, ale chce udostępniać internet mobilny z telefonu MI5  (tethering wifi lub po usb) - stworzyć sieć domową, do ktorej bedzie podłączony robot sprzątający i oczyszczacz powietrza.  Będzie to działać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thrillco wersja 3 może pracować w takim trybie (3G pewnie tez, ale nie mam, więc się nie wypowiem). Co do tehteringu, to przez USB nie podłączysz routera do MI5, a udostępnianie przez Wi-Fi, to dość kulawe rozwiązanie, bo po co wtedy kupować router, można repeater. Ale jeśli musisz tak zrobić, to powinno działać. Tylko, że wtedy routerem będzie MI5.

Tapnięte z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wolf

no własnie póki nie ma tam sensownego dostawcy stałego łącza, chce wykorzystać telefon i pakiet mobilny. wiem ze to nie bedzie idealne rozwiazanie, ale w przyszłości ma tam być pociągnięty światłowód i sensowne łącze - dlatego repeater odpada. 

 

ktoś się wypowie czy wersja 3g ma opcję repeater? niby nowsza wersja powinna miec wszystko z poprzednika, ale lepiej zapytac

EDIT: zapytałem na gearbest.com:

"Does it support repeater mode?"   

This product does not support this feature.

Troszkę dziwne, że nowszy model a tego nie obsługuje. 

Edytowane przez thrillco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...