Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Router 3


alban7314

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.07.2017 o 13:49, kumpel_ napisał:

Planuje kupić Xiaomi Router 3.

Czy ktoś korzysta z usługi DLNA? Działa bezproblemowo? W moim aktualnym routerze nie mam i zmieniając router potrzebuje tej funkcji.

Wg mnie Router 3 nie ma DLNA. Na pudełku brak takiego oznaczenia, w kompie na Windows 10, w folderze Sieć, nie widać go jako urządzenia multimedialnego, a jedynie jako zasób sieciowy, w telewizorze też go nie odnajduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wolf napisał:

Wg mnie Router 3 nie ma DLNA. Na pudełku brak takiego oznaczenia, w kompie na Windows 10, w folderze Sieć, nie widać go jako urządzenia multimedialnego, a jedynie jako zasób sieciowy, w telewizorze też go nie odnajduję.

NO to teraz mnie mocno zdziwiłeś, bo już prawie kupiłem.

Wydaje mi się, że w początkowych postach ktoś pisał o DLNA, w zasadzie pisałem tylko, żeby to potwierdzić.

Może się ktoś jeszcze wypowiedzieć czy mu telewizor widzi dysk podłączony do routera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kumpel_ może widzi jako zasób sieciowy, tak też można odtwarzać, choć wg mnie to nie będzie DLNA a raczej SMB. Dla porównania mam też w mojej domowej sieci podłączony mały komputerek z Kodi, który wspiera DLNA. Jego widzę w telewizorze, a na innych komputerach w sieci widzę Kodi jako urządzenie multimedialne. Po wejściu mam tam całą bibliotekę z Kodi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wolf nie będę ukrywał, że tak biegły w sprawach sieciowych nie jestem, ale z tego co piszesz to faktycznie wygląda, ze nie wspiera.

Kurcze muszę zmienić router i mega mi zależy na tej funkcji, a Xiaomi zarówno cenowo jak i jakościowo najbardziej odpowiada.

No to wielka szkoda, bo mi cały plan to zawaliło.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy jest możliwość włączenia tego routera w trybie tylko AP z wyłączonym DHCP ? Mam już jeden router i chcę, aby wszystkie urządzenia były w jednej sieci lokalnej oraz wykorzystać przepustowość portów 1Gbps do przesyłania plików z serwera na komputery podłączone przez wi-fi. Mam teraz takie rozwiązanie na routerze tp-linka, ale nie wiem, czy w xiaomi też coś takiego będzie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wolf jedyna wątpliwość jeśli chodzi o wykorzystanie tego routera to: podpinam do routera dysk z filmami/serialami (zwykłe *avi), włączam TV, a konkretnie mam Samsunga ze Smart TV i odpalam sobie film/serial z tego dysku.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wolf jedyna wątpliwość jeśli chodzi o wykorzystanie tego routera to: podpinam do routera dysk z filmami/serialami (zwykłe *avi), włączam TV, a konkretnie mam Samsunga ze Smart TV i odpalam sobie film/serial z tego dysku.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka




Ok, no to wszystko wiadomo. Ja mam też Samsunga, model 55H7000. Na nim niestety nie da się odtwarzać z tego routera. Jeśli masz jakiś nowszy model, to może zobaczy dysk podpięty do routera. Pytanie czy warto zaryzykować zakup.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2017 o 08:42, Baryla napisał:

Niestety u mnie transmisja po WiFi max 40/50 Mbs coś jest nie tak z tym szybkim wifi. W zasadzie takie same prędkości osiągam na paśmie 2.4.

No dobra rozgryzłem to, a w zasadzie doedukowalem się troszkę, przeczytałem recenzje routera za 500pln i w testach zobaczyłem że po smb też prędkość leci nie więcej jak 50Mbs. Zmieniłem więc protokół na ftp I osiągam tyle ile powinno iść po kablu czyli te 80/90mbs. Sprawdziłem jeszcze na innym routerze z megabitowymi łaczami kablowymi (NETIS WF2780). SMB na wifi nadal 50Mbs na FTP koło 180Mbs. 

Więc diabeł tkwi w protokole... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Mam ten sam model w wersji z europejską wtyczką. Ale w opisie na Ali Chińczyk minął się z prawdą pisząc: max. LAN data rate 1000 Mb, bo ten router ma wszystkie złącza przewodowe 100 Mb. Oczywiście jako AP będzie działać.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ma ktoś może Xiaomi Router R1D (http://www.gearbest.com/networking-communication/pp_152929.html) i może się coś o nim wypowiedzieć?

Myślę nad jego zakupem, choć nie wiem do końca o co chodzi, bo aktualnie widzę, że jest dokupienia tylko na Aliexpress, nie wiem czy go wycofują czy chwilowy brak towaru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już za 90 USD w wersji z magazynu EU  - czy warto? W nowszym ktoś pisał że prędkość ściągania danych mobilnie (np. chcesz obejrzeć film lub pokazać fotki) to i tak kilkanaście kb i pewnie w tym tak samo. Ja zamierzałem kupić ale odpuściłem bo mam to samo gdy połącze router 3 + 2 TB dysk. Jedyny plus to zgrywanie nagrań z kamerek na ten Router.

Kolega @Mielcar chciał sprzedać ten nowszy jakby co

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem, że był za około 90, ale póki co mocne braki w Gearbest i nie wiem czy już się z niego całkiem wycofują czy o co chodzi. Miałem kupić Router 3, ale okazało się, że nie ma DLNa do tego zewnętrzny dysk mi padł, który miałem przeznaczony do routera więc mógłbym na router przeznaczyć trochę więcej powiedzmy te 100 $ stąd zainteresowanie tym routerem. Nowszy to jednak zupełnie inne pieniądze.
A propos tych kilkunastu kilobajtów, jak chce coś odpalić na telefonie z tego dysku to mam taką predkosc?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, milenium17 napisał:

Był już za 90 USD w wersji z magazynu EU  - czy warto? W nowszym ktoś pisał że prędkość ściągania danych mobilnie (np. chcesz obejrzeć film lub pokazać fotki) to i tak kilkanaście kb i pewnie w tym tak samo. Ja zamierzałem kupić ale odpuściłem bo mam to samo gdy połącze router 3 + 2 TB dysk. Jedyny plus to zgrywanie nagrań z kamerek na ten Router.

Kolega @Mielcar chciał sprzedać ten nowszy jakby co

 

1 godzinę temu, kumpel_ napisał:

No właśnie wiem, że był za około 90, ale póki co mocne braki w Gearbest i nie wiem czy już się z niego całkiem wycofują czy o co chodzi. Miałem kupić Router 3, ale okazało się, że nie ma DLNa do tego zewnętrzny dysk mi padł, który miałem przeznaczony do routera więc mógłbym na router przeznaczyć trochę więcej powiedzmy te 100 $ stąd zainteresowanie tym routerem. Nowszy to jednak zupełnie inne pieniądze.
A propos tych kilkunastu kilobajtów, jak chce coś odpalić na telefonie z tego dysku to mam taką predkosc?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Przed chwilą sprawdziłem download z Router 3 na Mi5 używając aplikacji Mi WiFi. Jeden plik ok. 150 MB. Download przez sieć WiFi to około 7 MB/s, czyli ok. 56 Mb/s. Download przez LTE ok. 300 kB, czyli ok. 2,4 Mb. Mam łącze od UPC 60/6 Mb. 

Nie testowałem R1D, ale przynajmniej w sieci wewnętrznej wg mnie nie powinno być problemów z transferem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam, że do korzystania poza siecią LAN lepsze będą chmury, choć od biedy mniejsze pliki można ściągnąć także przez Mi WiFi z dysku w routerze. Pomijając już samo Mi WiFi, ale przy łączach np. 60/6 Mb, to też się szału nie będzie, nawet gdyby wykorzystać pełne 6 Mb, to zdjęcie 5 MB ładować się będzie ok. 7 sekund, nie licząc bitów potrzebnych do samej transmisji.

 Ale np. do oglądania filmów taka konfiguracja z routerem wyposażonym w dysk jest fajna. Wygląda na to, że R1D jest dość wydajny, no i ma przede wszystkim porty Gigabitowe. Pytanie do @kumpel_, czy R1D polubi się z Twoim telewizorem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wolf przez polubienie sugerujesz, że mogę mieć problemy z oglądaniem seriali/filmów z dysku na TV? To o czym gadaliśmy apropo Routera 3? Z tego co czytałem to ten już powinien mieć DLNA, ale w sumie przy 3 też mi się tak wydawało, więc już sam nie wiem.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kumpel_ uważam, że ten router jest fajny (wydajny, estetyczny, ma szybkie WiFi i łącza LAN/WAN, ma wbudowany HDD i relatywnie niską cenę). Sam bym chciał go mieć. Myślę, że spełniłby Twoje oczekiwania, jeśli tylko Twój TV go zobaczy i będzie z niego odtwarzał. Niestety nie wiem czy ma DLNA :( .

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kupić używany Asus a68ac albo Netgear 7000. Można je kupić za około 400zl. Umożliwiają wgranie alternatywnego softu np Tomato ddwrt Merlin. Ciężko będzie znaleźć funkcję ktorej nie obsługują. Routery xiaomi mają sens tylko gdy są bardzo tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marx masz lub miałeś któryś z tych drogich Xiaomi? Ja bym ich tak definitywnie nie skreślał, choć największym ich problemem może być brak angielskiego softu.

@kumpel_ popatrz na stronę https://xiaomi-mi.com/wifi-routers/ , wg specyfikacji tylko Mi WiFi Router Pro i Mi WiFi Router HD mają DLNA. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wolf napisał:

@Marx masz lub miałeś któryś z tych drogich Xiaomi? Ja bym ich tak definitywnie nie skreślał, choć największym ich problemem może być brak angielskiego softu.

@kumpel_ popatrz na stronę https://xiaomi-mi.com/wifi-routers/ , wg specyfikacji tylko Mi WiFi Router Pro i Mi WiFi Router HD mają DLNA. 

Wygląda na to, że po raz drugi mnie 'uratowałeś' choć jest to lekko dziwne, że nie posiada DLNA.

Tak czy inaczej dzięki za info.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy router 3G można kupić w TomTop za 150 zł z kodem HXFMIR6 - 9% zniżki na givingassistant, czyli cen końcowa to ~137 zł. Szkoda tylko, że wszystko oczywiście po chińsku. Czemu te łajzy nie mogą wydać angielskiego firmware :( 

Edytowane przez Tomecek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak teraz mam mini router od Xiaomi z chińskim oprogramowaniem, a apkę używam po angielsku. Zmieniam bo w 3G jest port gigabitowy

 

Router już przyjechał, podłączony i działa, ale więcej na razie nie napiszę, bo wyjeżdżam na kilka dni. Jakby ktoś miał jakieś pytania to w przyszłym tygodniu odpowiem.

Edytowane przez szakal88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...