Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Router 3


alban7314

Rekomendowane odpowiedzi

14 kanał teoretycznie istnieje w praktyce jest zakazany. Dlatego też brakuje miejsca na 2,4 GHz i po to właśnie kupuje się router 5GHz.

W dodatku 14 kanał ci prawie żaden odbiornik nie obsłuży. 

Kanał 14 istnieje tylko w JAPONI jeśli przestawisz region może się uda.

Ale jak ktoś cie podkabluje to płacisz 500pln + ewentualny wyrok za zaśmiecanie nielegalnie pasma radiowego.

Od razu ci mówię że działa to bardzo szybko bo serwisanci TPSA działają na tym kanale na krótkofalówkach :)

Więc jeśli to duże miasto to jw tydzień 2 i po radyjku. Jak jakaś wioska to możesz na 14 jechać.

 

Alternatywny firmware to open WRT musisz się podpiąć comem pod router i wrzucić firmware.

 

Open wrt jest do wielu wielu routerów.

O ruskim firmware nic mi nie wiadomo

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie za bardzo się orientuje gdzie tego szukać.

W mój komputer są urządzenie podpięte do tej sieci, jest xiaomi, oraz miwifi router. W xiaomi są dwa udziały ale pusztę. Na tele to nawet nie wiem jak szukać.

 

ok. znalazłem w telefonie. Widzi dyski i jego zawartość. Telefon widzi filmy w formacie MKV i je odtwarza.

 

 

Edytowane przez Rob83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi po co nie umiejąc używać googla kupujesz sprzęt xiaomi?

Jak byś wszedł na gearbest czy gdzie tam kupiłeś masz QR kod do app.

W instrukcji masz qr kod i na routerze...

http://www.gearbest.com/wireless-routers/pp_346394.html

Nie ustawiłeś nawet routera pewnie nawet nie daje netu i dziwisz się że nie działa.

 

W dodaku pewnie TV tylko DLNA ?

Edytowane przez homman
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apka z o której pisałeś w wcześniej w poprzedniej stronie jest z dużą jak nie większa ilością krzaków. Dopiero apka z sklepu jest ok.

Wybacz ale jestem jednak zdecydowanie bardziej przyzwyczajony do obsługi takich urządzeń przez komputer niż klikanie w malutki ekran. Jest to dla mnie czytelniejsze, wygodniejsze itp.

Jeśli chodzi o ustawienia to mam neta już od samego początku. TV faktycznie ma tylko DLna i USB. Nie wiem czemu nie działa, skoro tani ruter asusa podpinam i mam od ręki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuje. wieczorem będę miał więcej czasu zapnę tego asusa i sprawdzę, Ale raczej się nie mylę bo puszczałem film chyba tym sposobem.

ok sprawdziłem. W sumie dwukrotnie droży Asus nazwany przez serwisanta tej marki jako produkt budżetowy, ma serwer dlna. Po podpięciu dysku tv działa. Nic nie trzeba więcej robić tv widzi zasoby dysku w tym i cześć filmów w MKV.

  Ciekawostka. Dysk podpięty do xiaomi po około godzinie przeszedł w tryb "czuwania" ,dioda miga powoli talerze stoją. Nie wiem czy to mechanizm routera czy też dysku za to odpowiada.

PS tv nie widzi sieci w 5G w kanale 44, czyli odwrotność asusa. Może ktoś bawił się lub sprawdzał na jakich innych jeszcze kanałach działają tele xiaomi w pasmie 5G?

Edytowane przez Rob83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam Was pisze w sprawie routera Xiaomi ZMI 4g lte z power bankiem 8000mah... jestem bardzo zadowolony świetny modem. ale teraz przestał czytać moja kartę sim. wszystko działa oprócz diody sieci poprostu się nie świeci. jakby nie było zasięgu swiecil a by się na czerwono. ale to wygląda jakby gubil połączenie z sim. czasami zaskoczy ale już nie działa przez większą część dnia tak się nie da używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cześć. Mam problem z routerem.. a właściwie dyskiem. Na telefonie widzi wszystko dobrze, a na komputerze w "sieci" gdy próuję się podłączyć wyskakuje że 'połączenie jest zajęte operacją łączenia/rozłączenia'.

Zainstaluj dedykowaną aplikację Xiaomi na komputerze. Powinno pomóc.

Link do wersji w języku angielskim (u mnie nie udało się w niej zalogować): http://en.miui.com/thread-55671-1-1.html

Link do wersji chińskiej: http://www1.miwifi.com/wap_download.html

Skrobnięte z Mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam, czy warto kupowac ruter mini czy lepiej ta 3 od razu? Widze ze na mini niby jest openwrt ale nie dziala najlepiej i z zasiegiem sa problemy. Czy soft od xiaomi jest bezpieczny? Sa jakies backdoory albo jakies podejrzane inne rzeczy? Chodzi mi o zwykly ruter do mieszkania aby dobrze i stabilnie dzialal, nie potrzebuje wodotryskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten router ustawiony jako repeater wraz z podłączonym dyskiem. Gdy przeglądam pliki wideo, zdjęcia przez wifi to ładują się momentalnie. Gdy natomiast łącze się z routerem np przez telefon po LTE to średnio ściąga się po 15kb/s. Mam coś ustawić/zmienić w ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ik`ey napisał:

Będzie dobrze działał a w razie czego włączysz sobie wodotryski.

Ale mówisz o 3 czy mini? I o openwrt czy oryginalnym firmware? Nie chciałbym skończyć z moimi hasłami dostępnymi w Azji czy coś :)

 

Mini ma trochę fajniejsza formę a bebechy chyba te same co w 3. Cenowo podobnie tylko ładowarki nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Od paru dni posiadam wspomniany router. Konfiguracja przebiegła bez problemu, soft zaktualizowany jednak zauważyłem pewien problem polegający na tym że podczas korzystania z IPad niestety nie moge otworzyć kilku aplikacji Apple (apple store, Apple Music), niektóre strony internetowe też się nie ładują. Syn po kablu tez ma problemy z otwarciem np konta z grami Origin. Nadmieniam ze przy użytkowaniu wcześniejszego routera Linksys nie było takiego problemu. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Dostawca internetu: Netia DIALNET e-wro. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli komus nie odpowiada apka a chcialby miec normalny dostep przez przegladarke w jezyku ktory jenak sie rozumie to moge smialo polecic to: http://www.guresci.com/xiaomi-3-router-english-firmware/ . 666666x razy sie zastanawialem czy to zainstalowac czy mi nie zbrickuje routera miwifi 3 (3R) i - nie. Jest po angielsku i dziala. Co prawda to stara wersja roma 2.10.25 a nie 2.14.10 ale dziala jak nalezy. Moge podeslac screeny jak ktos sobie zyczy.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...