Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Router 3


alban7314

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ja czytałem długą recenzję.

W skrócie ma 5GHz działa bardzo fajnie. Anteny to prawdziwe 3 - 5 DBI.

Przy 5 GHz zasięg sięga 100m razem z ogrodem. Wiec 1 router załatwia sprawę. 

Router porównywalny z asusem czy cisco za 500pln ale.........

No właśnie ale nie ma softu. Rosyjscy bracia się już dobrali i jest już Open WRT.

Po open WRT możesz podłączać i robic co chcesz.

 

Natomiast dużym plusem robi się starsza wersja routera z dyskiem. Ponieważ gromadzi dane w chmurze xiaomi. 

Tzn mamy obecnie app na telefonie i przesyłamy co chcemy przez 3G np do domu.

Gromadzi nagrania z YI home

Możemy odgrywać muzykę na Smart home

Możemy odgrywać dane na MITV i stiku przy zwyklym TV

A to co Ruscy z tym zdziałali to masakra. Ściąganie plików dowolnych! Bez kompa.

Sterowanie oświetleniem, air puriferem i resztą bez XIAOMI GATEWAY.

 

 

Zastanawiam się czy brać czy cena spadnie. A zważywszy że mam dość dużo wydatków to chyba się wstrzymam jest do wyrwania za 32 33$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACID pisałem o xiaomi router 3 i on jest do dostania za ok 32 33$

20160401153012119.jpg

Tutaj rozpracowali Open WRT i robisz z tym co chcesz. I jw jest to router porównywalny z znanymi modelami za 400 500 pln

 

Nie o wersji z HDD ta ok 150$ I ten akurat cichy nie jest bo w dodatku masz wbudowany wentylator.

Ale pozwala na opcje które  pisałem niżej. " Natomiast dużym plusem robi się starsza wersja routera z dyskiem "

 

Xiaomi wypuściło kilkanaście bubli :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z LTE jak wgrasz open wrt masz większość modemów USB.

Anteny to 3 - 5 DBI oryginalne metalowe skręcone. Jest zdjęcie anten  w środku w necie.

 

Na stronie open wrt mini jest już od dawna oficjalnie. 3 na razie tylko u rosyjskich braci. Ale możliwości modemowe itd masz identyczne :

https://wiki.openwrt.org/toh/xiaomi/mini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobra mogę wstępnie powiedzieć.

KUPOWAĆ nie zastanawiać się.

Na geearbescie po kodzie kupicie za 30,29$

Ewirou2

 

http://www.gearbest.com/wireless-routers/pp_346394.html?vip=161223

a) router tłumaczy się przez chroma 

b ) nawet na oficjalnym romie  są wszystkie tryby router/ repeater modem wdzwaniany itd.

Jedyne czego nie ma to ADSL

c) Router posiada MEGA wypasiony monitoring.

Od dokładnego przydzielania pasma przez szczegółową ilość danych co godzinę.

Nie widziałem ta dobrego Qos nigdy. Ale nigdy też nie miałem routera za ok 500pln z którymi jest porównywany.

Poniżej screen:

d) Router na oryginalnym romie posiada: ściąganie plików z netu. Ogólnie jest na linuxie raj dla ściągających torrenty. Możliwość udostępniania i strumieniowania plików audio, wideo. 

e) Router ma możliwość backupu dysku na chmurę xiaomi.

f) Router podobnie jak większy brat z dyskiem posiada archiwizowanie i synchronizowanie z telefonem.

Nie widzę różnicy między routerem za 150 i za 30$ od xiaomi.

 

Ogólnie po 1 testach ja się zdecydowałem i zamawiam.

Jedyna różnica jaką zauważyłem to brak działania za Mi gateway. Który większy brat posiada. Natomiast mi i tak mi gateway potrzebny choćby jako głośnik i lampka więc dla mnie bez znaczenia.

router 1 .jpg

router 2.png

Tutaj cały filmik z pełnym menu.

Routerowi na nowszym sofcie z przed tygodnia można nawet zlecić ZDALNIE z telefonu ściąganie pliku.

Czyli np z pracy z aplikacji na telefonie każecie routerowi ściągnąć plik. Przychodzicie do domku i plik ściągnięty

Tłumaczeniem softu na angielski zajęli się już na enmiui.com

http://en.miui.com/thread-137281-1-1.html

 

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak dokładnie

Masz od xiaomi:

repeater na usb 2.4 ghz ok 7$

Routery 2 małe jeden light lub yougth 2,4ghz ok 20$ drugi 2,5 i 5GHz ok 30$

Router duży xiaomi router 3 2,5 i 5 Ghz cena ok 35$ o tym mówimy

Jest jeszcze  2 wersje z wbudowanymi dyskami. Jeden 120 drugi 15

 

Tak to wygląda.

Jest apka na telefon po angielsku już. Oficjalnie od xiaomi. Klikasz qr kode i masz na telefonie konfigurację.

Oryginalny firmware jest na razie tylko chiński.  Ale jeśli używasz google chrome to 1 kliknięciem masz po angielsku. Tak jak to jest na filmie.

Chłopaki tworzą firmware po angielsku i do tego masz link en.miui.com. Jest do pozostałych wersji do tej jeszcze nie ma.

No i jest OPEN WRT. Czyli taki nie do końca legalny soft na zaawansowane routery. Możesz np przerobić starego dlinka i odblokować mu wszystkie opcje.

 

Wyjaśnione ?

Żeby było łatwiej:

Pojawił się ostatnio jeszcze power bank i mini router.  Router 4G wkładamy do środka powerbanku kartę sim mając i router i powerbank 10 w jednym.

Poprawka router ma 7800mA a nie 10000 jak normalna wersja powerbanku.

Cena ok 60$ Więc sporo. Przy 20 30 może bym sobie wymienił swój powerbank,

Xiaomi ZMI MF815  

Działa z sieciami :

TD-LTE B38 / B39 / B40 / B41, FDD-LTE B1 / B3 / B7, TD-SCDMA B34 / B39, WCDMA 850 / 900 / 1900 / 2100, CDMA 1 x EVDO 800

dostępny tutaj:

 

201511231955331323.jpg

201511231955359397.jpg

===============================================

Mi router 3 najnowszy o którym mówimy ok tylko 35$

1459408303109354.jpg

 

1167mb  128MB ram 2,4 i 5 ghz WADA LANY 100MBIT i brak smart domu. I brak na razie angielskiego firmwaru przez przeglądarkę. Jest apka na tel po ang jak poniżej.

01

========================================================

MI router  R2D 1TB 2,4 i 5GHz.  Prędkość max 876MB 4 rj45 1 Gbit  + usb ZASTĘPUJE xiaomi smart gateway. Ma wentylatory i boruczy.

Cena ok 150$ tyle samo ile starszy brat. Brak za to korzyści poza wyglądem i lepszym zasięgiem.

854678_router_xiaomi_mi_wifi_r2d_hdd_1tb

 

===========================================

Original-Xiaomi-miwifi-Top-dual-band-AC-

Mi R1D = 150$

Jest angielski soft jest open wrt i jest rosyjski soft 

Pasywny. Szybki dostęp do dysku 2,5 cala. 3 rj 45, 1167mb 2,4 i 5 ghz

Ogromne wsparcie od ruskich:

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=572908

Jest torrent jest wsio. 2ghz procek i 256MB ramu. Jest sterowanie smart domem. Jednym słowem full. I lepszy niź 2 ka

UWAGA WERSJA PRZEJŚĆIOWA NIE BYŁA PASYWNA i też montowali wentylator.

NIE WIEM JAK ROZPOZNAĆ 

==========

Dwa małe routery 20 i 30$

Xiaomi mini router 

Xiaomi-Mini-Router.jpg

Różnica w modelach z serii to radio 5GHz i jego brak.

Obecnie bezsens kupowania przy modelu 3.

Max prędkość 500Mbit (5Ghz 1167Mbit)

2 lan 1 wan 1 usb.

128 MB 

100 Mbit

Za to kolorowe wersje i bardzo rozpracowane routery.

-----

Xiaomi nano router ok 18- 20$

Jak wyżej. Postanowiono zmniejszyć router. Wersja tylko na 2,4 Ghz i pozbyto się usb.

Router wielkości 2 kart kredytowych.

NanoR1.jpg

---------------------------------

Extender 7$

2,4 GHz

100-Original-Xiaomi-WiFi-Amplifier-Repea

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje. cena aktualna to 31,85$. Czy ten kod co podałeś pomniejszy o więcej niż 1$.

To ze są inne urządzenie to wiem , trochę w błąd mnie wprowadziły komentarze z forum które podałeś. Rozumiem zatem ze ten konkretny model nie występuje w V1 lub V2 jak to czasem różne firmy mają. W szczególności D link, Asus tez coś takiego miał.

Całkiem nie dawno kupiłem tam asusa bo niby była promocja 40% taniej. Co bardzo szybko okazało się już bardzo dobrze znaną sztuczką marketingową. Taka promocja ze po jej zakończeniu cena taka sama lub nawet nisza. Ale najgorsze ze mój tele to nawet nie widzi pasma 5GHZ. TV panas.. widzi. Serwis asusa umywa ręce twierdząc ze to budżetowe urządzenie, telefon tak samo.

 

Ps napisz mi koniecznie jak szybko działa poruszanie się po menu. W Asus to jest tragedia, już mój stary wysłużony APpro 2405 działa płynniej i szybciej.

 

Dzięki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej nie kupisz. Na aliex czy geekbying 35$ > Oficjalna cena tego routera w chinach to 149 RMB

Innymi słowy jego cena nigdy nie będzie tańsza niż kamerki yi home (28$)  gatewaya.

Jest możliwy spadek ceny kiedyś do 25$ ale raczej nie mniej.

Przez giving asystenta masz -7,5 % przez top 6%

 

Edytowane przez homman
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ze ostro siedzisz w nowikach od xiaomi. Dzięki za tak dokładny opis i zdjęcia. Nie wielu teraz na forum chcę się tak rozpisywać.

Tzn ja cenę podałem z gearbest i taka jest w tym momencie na ich stronach. Czy coś wiadomo jaki siedzi tam procek?, jaka częstotliwość, ile rdzeni. No i jak szybko działa menu.

Podłączałeś może dysk twardy?. Kręci się 24h na dobę czy tez może jak się nie używa przechodzi w tryb spoczynku?. Jest tam coś ala dlna?

I co miałeś na myśli" brak smart domu ", jeśli możesz to napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra..

Przecież na stronie gearbesta masz podane i że 128MB i jaki procek.  Mediatek MT7620A @ 580MHz działa to na linuchu.

Każdy dysk zawsze ma 100% zasilania. Masz napisane że udostępnianie plików więc dlna.

Smart dom. A google to co ? Xiaomi smart home. Wyższe modele zastępują mi gateway 438Mhz. Słabsze tylko po wifi. Czyli yi cam, 1 z 3 typów smart gniazdek i żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEDYNA WADA tego routera to własnie Lan 100.

Moim zdaniem to marketing żeby kupować droższe modele.

Podobnie jak mniejszy brat.

Mało kto ma net szybszy od 50Mbit i mało kto przesyła pliki lanem.

Więc takie ograniczenie .... dla mnie problemem nie jest dlatego pisałem że to najlepszy router na rynku cena / jakość. Router w cenie repetera 5Ghz.

 

 

Poza tym obsługuje wsio co chcesz.

App na tel jest po angielsku. Przez ip itd chińsku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc widzę że mało wiesz o sieciach....

90% problemów z zasięgiem to brak lub zły kanał wifi.

Jeśli mieszkasz w dużym mieście lub okolicach bloku ni ciula nie znajdziesz wolnego kanału 2,4GHz.

Możesz jedynie wyeliminować efekt.

Czyli nie ustawiać na kanał bliski sąsiadom.

Wgraj sobie program inssider i sprawdź.

W dodatku 90% łosi nie zmieniało kanału wi fi po zainstalowaniu routera. Dlatego też telekomuna w swoich routerach wprowadziła wykrywanie wolnego kanału. Co powoduje że te routery czesto zmieniają kanał. Jeszcze bardziej zalewając eter.

Tp linp wprowadził bardzo szerokie pasmo np na 3 4 kanały. 

Rozwiązanie? 5Ghz.

Poza dostawcami wifi niemal nieużywane.

I dlatego tak m.in chwaliłem ten router.

Pytanie czy masz laptopy zgodne z 5Ghz. Telefony xiaomi są zgodne.

W obecnych czasach mimo że zastosował byś np ovislinka 1W który powinien siać na km lub 2km. W praktyce możesz nawet nie osiągnąć domu jednorodzinnego. Bo tak zaśmiecony jest eter. Kanałów masz 13. Dla dobrej transmisji danych powinno być minimum 2 kanały odstępu.

To teraz powiedz mi jak w osiedlu szeregówek lub blokach chcesz pomieścić więcej niż 7 routerów? 13 Max.

Potem się po prostu nakładają jeden na drugi.

Prosty przykład z netu. Jak tu ma coś działać ?

http://www.chip.pl/images/2012/04/16/inssider.jpg/image_preview

Rozwiązaniem w takim przypadku jest ustawienie routera na azje i użycie kanału 14. Tylko że nie wszystkie laptopy i urządzenia działają na tym kanale.

Teraz już rozumiesz problem zasięgu ?

Nie moc, nie urządzenie a kanał.

Śmieszą mnie ludzie którzy np kupią w końcu ten router za 300pln z wykrywaniem kanału i jaki to dobry.

A okazuje się że 3 4 sąsiadów ma 6 i 7 kanał a reszta cała wolna.

Nie zapomnij tylko pochodzić po domu balkonie i okolicach.

Wtedy będziesz miał pełne rozeznanie. Np mi w domu pokazuje wolne z 4 5 kanałów. A jak je włączysz nie działa magia nie ? A magia dlatego że jak wyjdziesz za okno działają na nich 4 5 nadajników konsumenckich.

 

Tak że jw śmieszą mnie porady na yt np kup 4 repetery do domu. Na ciul?

Żeby to i tak nie działało i żarło prądu.

Jeśli nie masz wolnego kanału to i tak bez zmiany częstotliwości nic nie zrobisz.

Jeśli nie masz wolnego 2,4 i urządzenie musi działać na 2,4 to pozostaje tylko i wyłącznie repeter 5ghz i 2,4 lub ethernet.

Czyli np xiaomi 3 ci rozprowadza tylko po 5 GHz. Wtedy nadawanie 2,4 ghz jest bez sensu. Repeater odbiera ci 5Ghz i wysyła 2,4 Ghz. Nadawanie będzie na bardzo bliską odległość ze względu na eter. Ale wystarczajace dla urządzenia 2,4 Ghz.

 

I BĘDZIE CORAZ GORZEJ!

Bo producenci się nie uczą i dalej wszystko na 2,4Ghz.

A nawet jeśli wypuszczą np liveboxa na 5Ghz to za kilka lat i tak dalej będzie to samo.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matioszki  i rmvb ci nikt nie obsłuży. Tylko niektóre odtwarzacze sieciowe i to takie za 1,5k >

Nie chodzi o to by otworzył tylko by przez router można było je widzieć. Telewizor mój widzi mkv. Ale jak bezpośrednio mam dysk w tv. Ale jak mam w router to nie widzi jest to problem Netisa bo pisałem do producenta. I dlatego ciekawi mnie to czy jak mam filmy na dysku w xiaomi czy będę je widział w tv

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wydaje mi sie że takie coś to ci navet livebox spełnia. na 99%

xiaomi mam w domu. Dziś ci moge sprawdzić liveboxa jak chcesz. A xiaomi dopiero za tydzień albo ciut dłużej. 

Tylko przesili jakiś nie duży materiał w formacie jakim chcesz.

A jak masz tego netisa i masz podłączony dysk. Patrzysz na otoczenie sieciowe przez kompa i widzisz te pliki na kompie czy nie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tłumaczą firmware bo o to ci chodzi. A apka na tel juz jest. Nie ma apki na laptopy na razie.

Nie kupisz routera tańszego niż 300pln w takim razie. Najtańszy jest asus i dlink. Tplink 1200 też koło tego.

Wszystkie inne pseudo AC za ok 150pln mają max 300Mbit (czyli 150 realne)

Tylko trochę nie łapie ideologii myślenia. Masz router 2,4Ghz który max da ci ok 50 Mbit i wolisz taki niż xiaomi ?

Porównując jw 300pln za tani router AC z prostym Qos. Do xiaomi 1TB za 140$ lub 6 TB za 160$ to też xiaomi lepiej wychodzi. Zwłaszcza jeśli ktoś zaczyna inwestować w inne sprzęty xiaomi jak dodatek do tv czy smart dom.

Wtedy można coś dyskutować czy starać się dorwać asusa czy coś z dyskiem.... ale tak. 

Router na wielu stronach jest porównywany i są własnie takie wypowiedzi w stylu nie ma 1 Gbit ale ssie..

Po czym ktoś odpowiada ze np jego asus czy coś ma w 3 mniejsza pręgość zaledwie po 10m. A to też dla tego że routery xiaomi nie mają żadnych norm emisji :)

np https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/4dn7ln/mi_wifi_3_xiaomis_new_gigabit_router/

Uwierz mi że dla wielu osób to będzie naprawdę mega router. Ale jeśli masz jakiś światłowód czy coś...

 

Gr brandys nie wiem. Moim zdaniem to nie problem z routerem a ograniczeniem CZYTNIKA czyli tv i dekodera którego masz.

Bo jeśli widzisz je przez FTP to nie jest to ograniczenie routera.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tłumaczą firmware bo o to ci chodzi. A apka na tel juz jest. Nie ma apki na laptopy na razie.

Nie kupisz routera tańszego niż 300pln w takim razie. Najtańszy jest asus i dlink. Tplink 1200 też koło tego.

Wszystkie inne pseudo AC za ok 150pln mają max 300Mbit (czyli 150 realne)

Tylko trochę nie łapie ideologii myślenia. Masz router 2,4Ghz który max da ci ok 50 Mbit i wolisz taki niż xiaomi ?

Porównując jw 300pln za tani router AC z prostym Qos. Do xiaomi 1TB za 140$ lub 6 TB za 160$ to też xiaomi lepiej wychodzi. Zwłaszcza jeśli ktoś zaczyna inwestować w inne sprzęty xiaomi jak dodatek do tv czy smart dom.

Wtedy można coś dyskutować czy starać się dorwać asusa czy coś z dyskiem.... ale tak. 

Router na wielu stronach jest porównywany i są własnie takie wypowiedzi w stylu nie ma 1 Gbit ale ssie..

Po czym ktoś odpowiada ze np jego asus czy coś ma w 3 mniejsza pręgość zaledwie po 10m. A to też dla tego że routery xiaomi nie mają żadnych norm emisji

np https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/4dn7ln/mi_wifi_3_xiaomis_new_gigabit_router/

Uwierz mi że dla wielu osób to będzie naprawdę mega router. Ale jeśli masz jakiś światłowód czy coś...

 

Gr brandys nie wiem. Moim zdaniem to nie problem z routerem a ograniczeniem CZYTNIKA czyli tv i dekodera którego masz.

Bo jeśli widzisz je przez FTP to nie jest to ograniczenie routera.

Jest to wina routera bezpośrednio jak mam dysk pod tv czy dekoder wszystko działa i widzę i odtwarzam filmy w. Mkv. Gdy dysk jest pod routerem widzę wszystkie pliki oprócz mkv. Odtwarzam filmy tylko w DivX

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...