Skocz do zawartości

telefon nie włącza się - bootloop


jurand1994

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z telefonem Xiaomi Redmi Note 3 pro, telefon zatrzymuje się na logu mi.

Niestety mam zablokowany bootloader.

Nie wiem jak w takiej sytujacji wgrać soft, próbowałem przez miflash-fastboot ale wyswietla sie komunikat remote : device is locked.

 

Jest jakikolwiek sposób, żeby uratować mój telefon?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie. Jak widać @jurand1994 jest nowym użytkownikiem i ma problem. @rzadzu podał mu linka do dość obszernego tematu gdzie są wspomniane różne metody oraz są odnośniki do innych postów. Dajmy mu czas na zapoznanie się z tematem, może sam znajdzie rozwiązanie. Obecnie i tak nie wiadomo co się dzieje, nie podał żadnych okoliczności jak złapał bootloopa więc nie ma co się ekscytować;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorzystałem z postu, który wrzucił @radzu i instrukcji kótra tam jest, doszedłem do kroku :

"7. Powinno wyskoczyć nam w programie, że wyszukiwana jest jakaś aktualizacja. Program wyświetli, że jest dostępna i ją pobieramy (ponad 1 gb)."

 

2de2b6e78a6f13ddfc3715692c477c60.png

 

Po kliknięciu w przycisk :

f931a45f7ac8c2e9c4ef6a6d4ca205e4.png  

 

okienko jest w takim stanie :

7f18effee569bad0c445f62b2cfd8278.png

Nic się nie dzieje niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podpinam w trybie fastboot to jest taki komunikat :

b07084af65ccb69c034414d24d9c4d38.png

w trybie recovery(telefon z wpiętym kablem obrazek) wykrywa aktualizację tak jak widać na screenie w moim poprzednim poście, ale nie chce zacząć pobierać pomimo nie wyrzucenia, żadnego błędu

Edytowane przez jurand1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podpinam w trybie fastboot to jest taki komunikat :

b07084af65ccb69c034414d24d9c4d38.png

w trybie recovery(telefon z wpiętym kablem obrazek) wykrywa aktualizację tak jak widać na screenie w moim poprzednim poście, ale nie chce zacząć pobierać pomimo nie wyrzucenia, żadnego błędu

A jaki miałeś system wcześniej? Syf?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Morvi napisał:

@marcinj6

Akurat metoda @malimalinello nie sprawdza sie we wszystkich przypadkach, na China Stable nie dziala.

Tu masz rację bo aktualnie mam najnowszą wersję wgraną i niestety nie mam możliwości wgrania innej w ten sposób w trybie recovery

bb19cb809b4e1fc985a21e628d6e8c12.png

 

1 godzinę temu, Frty napisał:

Wysłać request i czekać na odblokowanie 

jest to możliwe na telefonie w którym nie startuje system ?

Edytowane przez jurand1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odinstaluj wszystko co masz (Mi Pc Suite, Mi Flash itd.)

2. Reset kompa

3. Zainstaluj Mi Pc Suite China

4. Zainstaluj ponownie Mi Flash

5. Odpal tel. w trybie FastBoot i podłącz do kompa, zainstaluje Ci sterowniki.

6. Reset telefonu (w Twoim przypadku do logo Mi), tel cały czas podłączony do PC

7. Zainstaluj Mi Flash

8. Wrzuć ROM Global Stable (tgz. wypakowany 2 razy) do folderu C/Mi, czy jak tam go nazwiesz, ścieżka ma być krótka i bez spacji!

9. W folderze adb (jak nie masz to ściągnij adb) odpal wiersz poleceń (Shift + prawy klawisz myszy, wybierasz wiersz poleceń)

10. wpisz:

adb devices

jeżeli nie wykryje urządzenia nic to, nastepnie wklepujesz

adb reboot edl

11. Telefon zgaśnie, i zacznie migać czerwona dioda

12. Odpal Mi Flash i wskaż folder C/Mi, kliknij FLASH.

13. Operacja zakończy się po 3-5 minutach komunikatem o sukcesie, odłącz tel. i uruchom poprzez długie przyciśnięcie Power.

WAŻNE!

Wszystko instalujesz na PC jako administrator!

Mam, nadzieję, że nigdzie się nie pomyliłem.

Link do poradnika, z którego korzystałem:

 

Edytowane przez Morvi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Morvi u Ciebie po prostu adb było autoryzowane na telefonie wcześniej. Jurand 1994 ma ten kłopot, że nie ważne z jakiego trybu, to po komendzie adb reboot edl jest zwracany błąd. Albo włączając debugowanie nie zatwierdził tego na stałe tylko jednorazowo, albo wgrała mu się nowsza wersja systemu i coś się spierniczyło w ostatniej fazie i teraz na tej nowszej wersji jest brak autoryzacji dla adb. Na dzień dzisiejszy chyba się tego nie da przeskoczyć bez rozbierania telefonu lub czekania na nowszą wersję ROMu China Stable. Może nowy soft wyjdzie w przyszłym tygodniu i chłopak będzie uratowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inaczej telefon się włącza na logo MI z wibracją i zaraz gaśnie i na sekundę znów zaświeca się logo MI. Nie mogę wejść w Recovery bo po logo gaśnie (Vol+ i Power) mam zablokowany BL. Podłączony z usb mruga na czerwono diodą, Działa jedynie Fastboot (Vol- i Power).

Przechodziłem z syfu 7.1.9.0.0 LHOCNCL z aktualizacji na 7.2.3 potem 7.1.7.0 po nim z 7.1.8.0 przeszedłem przez aktualizację w systemie na PL Beta 6.3.31 i było ok aż znów 7.1.7.0 i ded.

 

Edit: obudziłem go dzięki komendzie: fastboot oem unlock-go

przy użyciu: ADB and Fastboot (compressed)

Edytowane przez marcingp5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej komendzie włączył mi się normalnie ale z ustawieniami fabrycznymi. Została mi czerwona dioda powiadomień pulsująca podczas ładowania (bug). Rom 6.3.31 Global Beta PL. 

Chciałem go fleshować ze zmienionym plikiem na odblokowanie bootloadera i tak mi nie wyszło. 

Według tego poradnika:  " Redmi Note 3 [SnapDragon] - unlock the Beast "

 

 

Edytowane przez marcingp5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyjściu nowej wersji stable, telefon udało się uratować.

W tej chwili mam wgraną wersję Stable Miui Global 7.1.8.0.

I chcę wgrać najnowszego polskiego deva.

Ściągnąłem go sobie z tego linku :

http://obigota.d.miui.com/6.3.31/miui_HMNote3ProGlobal_6.3.31_bdbd4cfe91_5.1.zip

niestety za Chiny ludowe nie mogę wgrać tego deva z poziomu aplikacji updater, cały czas mam "cant verify update" czyszczenie data/cache w tej aplikacji nie pomaga.

Ktoś ma jakiś pomysł jak to wgrać? Czy pobrałem odpowiedniego deva pod mój telefon?

ps. przez miflasha nie chce wgrywać bo prawdopodobnie pojawi się błąd o "braku ilości dostępnego miejsca"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witka

Koledzy pomóżcie, wyświetla mi się tylko napis ''mi'' i tak na tym stoi. Mam odblokowany bootloader próbowałem zrobić TWRP recovery i wgrać SuperSu. Zrobiło mi się TWRP zapodałem plik zip SuperSU zainstalował nacisnąłem reboot i pokazuje się tylko ten napis ''mi''. Mogę teraz wejść w TWRP i Fastboot więc chyba jest jakaś nadzieja na odratowanie. Próbowałem wgrać rom przez MiFlash ale po wybraniu romu i naciśnięciu refresh nic nie pokazuje, wszedłem do menadżera zadań sprawdzić sterowniki to pokazuje tylko Android composite ADB interface. Próbowałem też przez ADB ale nie łączy się chyba brakuje jakiegoś sterownika bo pewnie komputer nie może do końca rozpoznać urządzenia. Może w tym recovery trzeba coś włączyć, ustawić

Edytowane przez kristopolis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kristopolis napisał:

Witka

Koledzy pomóżcie, wyświetla mi się tylko napis ''mi'' i tak na tym stoi. Mam odblokowany bootloader próbowałem zrobić TWRP recovery i wgrać SuperSu. Zrobiło mi się TWRP zapodałem plik zip SuperSU zainstalował nacisnąłem reboot i pokazuje się tylko ten napis ''mi''. Mogę teraz wejść w TWRP i Fastboot więc chyba jest jakaś nadzieja na odratowanie. Próbowałem wgrać rom przez MiFlash ale po wybraniu romu i naciśnięciu refresh nic nie pokazuje, wszedłem do menadżera zadań sprawdzić sterowniki to pokazuje tylko Android composite ADB interface. Próbowałem też przez ADB ale nie łączy się chyba brakuje jakiegoś sterownika bo pewnie komputer nie może do końca rozpoznać urządzenia.

Ja taki problem rozwiązywałem modyfikacją pliku boot.img wg. tego tutka:

http://en.miui.com/thread-249666-1-1.html

I tak zmodyfikowany boot.img wgrywałem wg. tego:

http://www.technobuzz.net/root-redmi-note-3-pro/

Należy pamiętać, aby wgrywać boot.img pochodzący z tej samej wersji romu co mamy aktualnie w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź. Przypomniało mi się, że jak wrzucałem do pamięci telefonu SuperSU to wrzuciłem też rom xiaomi.eu 6.4.21. Wszedłem w recovery i zainstalowałem ten rom i telefon ożył. Widzę, że SuperSu się nie zainstalował czy teraz można go zainstalować przez TWRP czy lepiej nie ryzykować? Chciałbym mieć roota a aplikacja Root Checker Basic pokazuje, że go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...