Skocz do zawartości

Nie moge zainstalowac drivera MTP dla RN3P


Antaro

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec sprawa przedstawia sie nastepująco.

https://beta.postimg.org/image/y4ep062jh/

Próbuje wgrac sobie Dev Rom 6.3.31 przez recovery. Sęk w tym, że nie moge wejsc z recovery, bo jak pórbuje to zrobic to zamiast tego

http://en.miui.com/static/article/innerimg/m1/m1-4-3.jpg

pojawia mi sie ikona telefonu z odłączonym kablem. Co wiec robie ? Na logike podłączam do telefony kabel usb i wted zaczyna sie na PC próba zainstalowania driverów MTP, która zawsze konczy sie niepowodzeniem. Suma sumarum nie moge wejsc z "recovery" bo nie mam na kompie driverów MTP ?

Jestem na China Stable (najgorszym mozliwym ROM'ie) :(

 

 

 

EDIT: Hmm a może nie moge wejsc z recovery bo mam ciagle zablokowany bootloader ?

Edytowane przez Antaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Antaro napisał:

A nie moge od razu Dev'a ? I czy moge to zrobic na zablokowany BL ?

Nie. Tak.

Ech... nawet nie wiem czy konkretnie Tobie już wcześniej tego nie wyjaśniałem, tak jak tego, że NIE masz ROMu China Stable tylko jakąś dziwną przeróbkę.

P.S. Tworzysz bez sensu zamieszanie na forum, ciągle te same pytania, domysły i wątpliwości w kolejnych tematach - nic dziwnego, że inni później nie mogą się w tym połapać. Przysiądź raz i przeczytaj w końcu ze zrozumieniem chociaż kilka wątków i Twoje wątpliwości momentalnie się rozwieją, a my nie będziemy musieli odpisywać w kółko na te same pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj trochę ? Czytam to forum codziennie od miesiąca minimum, do tego xda i xiaomi.eu. I to pewnie dlatego mam teraz taki mętlik. Krótko i na temat - za dużo informacji.

A skoro juz wiem na 100% ze w tej chwili na nic mi sie zda pozwolnie od xiaomi na odblokowanie bootloadera, to wiem, że musze przejsc na Global Stable z poziomu Mi Flasha (tak?), a potem ewentualnie na Dev'a.

 

Trzucha: skad taki wniosek ze nie mam romu China Stable ? W "about phone" jest napisane : MIUI 7.2 | Stable 7.2.2.0 (LHOCNDA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Antaro napisał:

Trzucha: skad taki wniosek ze nie mam romu China Stable ? W "about phone" jest napisane : MIUI 7.2 | Stable 7.2.2.0 (LHOCNDA)

Wydawało mi się, że pisałeś wcześniej, że jesteś na tym "śmieciowym" ROMie, ale może mi się pomyliło z kimś innym - za dużo tych samych pytań. :)
@rzadzu napisał Ci co powinieneś zrobić aby mieć Global DEV.

Miałem na myśli, żebyś przeczytał dokładnie, na spokojnie, z pełnym zrozumieniem i wtedy wszystkie wątpliwości się rozwieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jestem juz na Global Dev 6.3.31 i Bootloader mam odblokowany. Teraz kwestia roota. Jest jakis 100%, sprawdzony sposób na jego zrobienie ?

Powiem tak, jesli sie obedzie bez TWRP to ok, ale generalnie z tego co sie orientuje najlepiej jest wgrac najpierw TWRP i potem z jego poziomu sflaszowac Super SU.

 

W dalszym ciągu nie jestem pewien czy wszystko jest OK z tymi cholernym driverem MTP. Nie istnieje u mnie cos takiego jak tryb recovery. Nie da sie w niego wejsc, bo zawsze wyskakuje na ekranie telefonu  zdjecie smartfona z odłączonym kablekiem (vol+ power). Podłączam wiec kabel USB i wtedy Win7 64bit zaczyna wyszukiwac automatycznie drivera, którego nie moze znalesc. Da sie cos z tym zrobic ?

Edytowane przez Antaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Antaro napisał:

W dalszym ciągu nie jestem pewien czy wszystko jest OK z tymi cholernym driverem MTP. Nie istnieje u mnie cos takiego jak tryb recovery. Nie da sie w niego wejsc, bo zawsze wyskakuje na ekranie telefonu  zdjecie smartfona z odłączonym kablekiem (vol+ power). Podłączam wiec kabel USB i wtedy Win7 64bit zaczyna wyszukiwac automatycznie drivera, którego nie moze znalesc. Da sie cos z tym zrobic ?

Musisz ręcznie wskazać mu sterownik (może być potrzebne wyłączenie weryfikacji podpisów cyfrowych sterowników)  - wszystko masz ładnie opisane w wielokrotnie przywoływanym poradniku na en.miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Antaro napisał:

Cyfrowe podpisywanie sterowników mam już wyłączone od dawna 

To "od dawna" może być złudne o ile nie jesteś w trybie testowym windows. Jak wyłączałeś to przez klawisz F7 podczas uruchamiania systemu to ta opcja działa tylko do restartu, potem się znowu włącza weryfikacja podpisu sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antaro tu masz link jak wyłączyć podpisywanie sterowników:

http://en.miui.com/thread-237673-1-1.html

w skrócie:

1. uruchom cmd jako administrator

2. wpisujesz 2 komendy, po każdej enter

bcdedit.exe -set loadoptions ENABLE_INTEGRITY_CHECKS

bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON

3. restart komputera

 

Zeby włączyć podpisywanie sterowników wpisujesz bcdedit.exe -set TESTSIGNING OFF

Działa na 100% na win 7 64 bo 3 dni temu sprawdzałem.

Jak masz dalej problem to napisz do mnie na priv.

Edytowane przez KrzysiekGP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co się trudzicie, skoro napisałem ze mam wyłączone to sprawdzanie cyfrowego podpisu sterów ;p

Wiem, ze jest na pewno OFF bo sprawdzałem chociazby przedwczoraj. A robiłem to dokladnie tak jak Krzysiek napisał, a nie przez F8 podczas startu.

 

ps: nie ma co sobie tym glowy zaprzatac bo mam juz wszystko czego potrzebowałem. Jest root, jest twrp i rom który mnie interesował i który swoją droga jest dziurawy niczym ser szwajcarski :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...