Skocz do zawartości

Grzejący się mi4c


herrek

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie grzeje się góra telefonu głównie przy długo włączonym aparacie, ew ładowanie+ YT, ew długo włączony ekran na dużej jasności, 3g itp. Wydaje mi się to w granicach normy więc nie zwracam uwagi. Nie tak często się to dzieje. Myślę że to taki kaprys SD 808. W moto X style jest to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękujemy rdzeniom A53. Dziś może zrobię test na CM 13.1 z różnymi skryptami baterii - w paru da się wyłączyć te rdzenie, może chociaż na Youtube telefon będzie chłodniejszy bateria dłużej pociagnie

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Czy ja wiem czy to wina rdzeni? Porównując bliźniacze udklady SD 615(grzeje się) do 616(nie grzeje się) widać że to nie wina rdzeni, bo mają te same cortexy a53. To coś innego, może montaż? W kompach pamiętam że różne maści potrafiły zdziałać cuda, może i tutaj coś ludzie z qualcolma rozkminili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, decorator12 napisał:

Podziękujemy rdzeniom A53. Dziś może zrobię test na CM 13.1 z różnymi skryptami baterii - w paru da się wyłączyć te rdzenie, może chociaż na Youtube telefon będzie chłodniejszy bateria dłużej pociagnie

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Myślałem że tu układ graficzny raczej odpowiada za dekodowanie filmików, a nie jakieś te całe "rdzenie A53"...

 

Nie mam Mi4C ale widziałem że gdzieś tam w opcjach programistycznych jest możliwość rysowania wykresu obciążenia poszczególnych jednostek w trakcie pracy, odpal sobie to jak bedzie Ci się grzał to może więcej zrozumiesz.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
5 godzin temu, kamilo327 napisał:

Mam MIUI 7- 6.1.14 - również grzeje masakrycznie... nawet do tego stopnia że od środka troche przegrzało mi wyswieltacz i mam plamę.

Myslice ze zmiana na nowszy cos pomoże?

O Boże mi się dzisiaj to śniło xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po około 30 minutach przeglądania np internetu górna część telefonu jest bardzo ciepła wersja 6.5.5. w CPU Z pokazuje wtedy wyłączone dwa ostatnie rdzenie. Czy ktoś z Was próbował zmniejszyć traktowanie rdzeni?

Na anglojęzycznym forach czytałem że to jest znany problem ze mi 4c to mały piekarnik. Podobno rozwiązaniem jest zmiana "thermal engine config with settings from G4"

-czy ktoś z Was testował taka zamianę?

-czy mogę to zrobić na miuipolska ? 

Xiaomi mi4c to bardzo fajny telefon ale to że się nagrzewa podczas przeglądania internetu to jest duża niedogodnością.

 

Edytowane przez karambazielona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak macie rację każdy rozumie inaczej bardzo ciepłe :)

Wklejam odczyty z cpu z.

Mam wgrany soft miuipolska. Telefon wygląda ze jest OK mam dwa takie i na każdym jest tak samo.

Poniżej wartości z cpu z po około 30 minutach przeglądania Internetu.

Czy możecie wkleić swoje wartości po więcej niz 30 minutach?

W moim przypadku Internet dziala przez Wi-Fi sa aktywne dwie karty SIM. 

Screenshot_2016-05-28-10-02-04_com.cpuid.cpu_z.png

Screenshot_2016-05-28-10-10-18_com.cpuid.cpu_z.png

Screenshot_2016-05-28-10-12-58_com.cpuid.cpu_z.png

Edytowane przez karambazielona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Chciałbym wrócić do dyskusji na temat przegrzewania się mi4c.

Kupiłem córce i jest dokładnie z przegrzewaniem tak jak inni piszą powyżej - około 20-30 minut np. youtube, przeglądanie stron;

a jak odpalę nawigację to szybciej. Wgrany najnowsze miui 8 pl. 

Nie mam pojęcia co z tym zrobić? Telefon jest na polskiej gwarancji - można to reklamować?

W końcu kupuję telefon sprawnie działający a nie wyrzucający komunikaty 5-7 razy na dzień, przy 47 stopniach C, że jest przegrzany.

Macie na to rozwiązanie????? Bo powyżej w zasadzie żadnej konkretnej odpowiedzi to nie ma.

Poradził sobie ktoś z tym problemem???

Będę bardzo wdzięczny za pomoc! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym wrócić do dyskusji na temat przegrzewania się mi4c.

Kupiłem córce i jest dokładnie z przegrzewaniem tak jak inni piszą powyżej - około 20-30 minut np. youtube, przeglądanie stron;

a jak odpalę nawigację to szybciej. Wgrany najnowsze miui 8 pl. 

Nie mam pojęcia co z tym zrobić? Telefon jest na polskiej gwarancji - można to reklamować?

W końcu kupuję telefon sprawnie działający a nie wyrzucający komunikaty 5-7 razy na dzień, przy 47 stopniach C, że jest przegrzany.

Macie na to rozwiązanie????? Bo powyżej w zasadzie żadnej konkretnej odpowiedzi to nie ma.

Poradził sobie ktoś z tym problemem???

Będę bardzo wdzięczny za pomoc! 

Musisz wrócić na jednego z ostatnich dev-ów na 7-ce lub ostatniego stabla. Ja siedzę na ostatnim stable i jest OK.

Pozdr

Tapatalk Mi4C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdym romie to samo. Ten telefon tak ma. 

Jak nie używasz GPS lub krótko Internet to będzie OK 

Jak używam telefonu do dzwonienia i sprawdzam pocztę etc złego słowa na telefon nie powiem ale użycie GPS lub dłużej niż 20 minut internet to telefon grzeje się na potęgę. Na zagranicznych forach była informacja iż można podmienić pliki od procesora z LG nie wiem nie testowałem.

Pzdr 

Edytowane przez karambazielona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem że na najnowszym romie mam cpu bug. Gdy chwilę telefon pochodzi na wyższych obrotach, wyłącze dane pakietowe to 4 rdzenie chodzą na 384mhz a 2 ostatnie mają taktowanie 1600! I nie chce zejść. Taki stan utrzymuje się dopóki nie zresetuje telefonu. Ale gdy telefon pochodzi dluzej na danych pakietowych, ten bug powraca. Nie wiem czy taki błąd jest w tym romie na miui 8 czy tylko ja tak mam, bo ostatnio swojego mi4c dość mocno eksploatowalem na słońcu. Do tego stopnia, że się wyłączył. Może od tego czasu cos mu się poprzestawialo. Jakby ktoś mogl zwrocic uwage czy ma podobne objawy na tym romie to byłbym wdzieczny :) do sprawdzania traktowan używam CPU-Z :)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bohyn napisał:

@karambazielona

takie temperatury to ja na mi5 mam... wiec nie ma co w panike wpadac, lg3 ma 60-70 stopni C

No dobra - chcesz powiedzieć że to normalne? To znaczy tak ma każdy telefon?

No nie wydaje mi się. Poza tym jak telefon się przegrzewa (pytanie czy procesory czy bateria) to czy np. bateria nie traci swoich właściwości?

Do tego pytanie - czy taki telefon nie zapali się, nie wybuchnie czy z tej baterii  coś nie pocieknie?

Jak taki telefon dać np. dzieciakowi?

Poza tym czy ktoś wie, czy jest jakaś wartość graniczna np. 70, 80stC dla baterii czy temperatury procesorów gdzie bezwzględnie należy schłodzić urządzenie?

I jeszcze jedno...systemowo w miui 8 alarm temperaturowy jest ustawiony na 45st C - skoro ktoś na tyle ustawił to miał jakieś powody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce powiedziec 2 rzeczy:

1) wyglada mi na to że nie ważne jaki telefon od Xiaomi, ale jeśli wezmą procek z górnej półki, to nie wiedzą jak zaprojektować go tak, by wydajnie się chłodził,

2) 46 stopni to nie sa gorączki, gdy na zewnątrz jest 30, choć dla mnie juz 52 stopnie zaczynaja byc denerwujace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie każdy telefon ze snapdragonem 808 i 810 miał problemy z grzaniem się.

Wysoka temperatura telefonu może negatywnie wpłynąć na baterię.

Telefon nie zapali się, ale błąd konstrukcyjny [niezwiązany z przegrzewaniem się] może doprowadzić do eksplozji baterii, co już nie raz komentowano w sieci - raz na miliony urządzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem MI4c od Goldwaya, pierwsze co zrobiłem to wgrałem ostatniego stabla Xiaomi.eu (miałem odblokowany bootloader). Wszystko fajnie, tylko zaobserwowałem ogromne grzanie się telefonu, to nie jest chyba normalne żeby przy instalacji apek z Play Store telefon nagrzewał się do 71°C ?!

=================

Wszystkiemu winny było złe oprogramowanie, na Xiaomi.EU wszystkie jest ok.

Edytowane przez Fikoblin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fikoblin napisał:

Właśnie dostałem MI4c od Goldwaya, pierwsze co zrobiłem to wgrałem ostatniego stabla Xiaomi.eu (miałem odblokowany bootloader). Wszystko fajnie, tylko zaobserwowałem ogromne grzanie się telefonu, to nie jest chyba normalne żeby przy instalacji apek z Play Store telefon nagrzewał się do 71°C ?!

  Ukryj treść

N31jYTN.jpg

 

Moim zdaniem nie jest to normalne.....  ale niektórzy twierdzą że jest ok i nie ma się czego czepiać.

Nawiązując do jednej opinii powyżej - jeżeli wrzucili mocny procesor a nie wiedzą do końca jak odprowadzić z niego ciepło

to sprzedaż tego telefonu nie powinna mieć miejsca bo zwyczajnie jest wadliwie skonstruowany. Koniec i kropka.

Oczywiście może są magicy, którzy wiedzą co zrobić z tym tematem grzebiąc w plikach systemowych/zaawansowanych ustawieniach (sam widziałem na forach anglojęzycznych rożne pliczki do podmiany- a propos przegrzewania się procesora) ale nikt nie daje żadnej gwarancji - może zadziała albo ... posadzę telefon. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego to napisałem powyzej, to procesor wskakuje na wyższe taktowanie po podlaczeniu go na USB do komputera. Po odpieciu procesor chodzi zablokowany na wyższych obrotach, co skutkuje grzaniem się. Pomaga tylko restart. Myślę że to jest to samo co aplikacja Powłoka która wlaczala się czasem na MIUI 7.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Remorka napisał:

Co do tego to napisałem powyzej, to procesor wskakuje na wyższe taktowanie po podlaczeniu go na USB do komputera. Po odpieciu procesor chodzi zablokowany na wyższych obrotach, co skutkuje grzaniem się. Pomaga tylko restart. Myślę że to jest to samo co aplikacja Powłoka która wlaczala się czasem na MIUI 7.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Właśnie podpiąłem swój mi4c do kompa pod usb - cztery rdzenie wskakują na 1250MHz i po chwili wracają na 384MHz i tak cały czas. CPU-Z w zakładce thermal pokazuje temperaturę na poziomie około 40 st C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie przy rozmowie na Skype, przeglądaniu neta itd. temperatury nie przekraczają 61 stopni. Mam ostatni stable MIUI 7 od xiaomi.eu. Problemem jest jedynie grzejąca się przy tym  bateria i w sumie tylko tym bym się przejmował. Na Skype z wideo po WiFi temp. baterii wynosi 42 stopnie, natomiast z podłączoną jednocześnie ładowarką ładującą od 30% maks. temp. baterii to 46 stopni. Gadałem tak prawie półtorej godziny. Reszta podzespołów, poza właśnie baterią, wytrzyma to moim zdaniem. Dodam, że mam teraz etui IPAKY i temperatury w nim są wyższe maksymalnie o 2 stopnie niż bez etui. Także trzeba uważać na baterię niestety. Jest tutaj ktoś kto ją sam wymieniał i niczego przy okazji nie uszkodził? Oprócz Acida oczywiście. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...