Skocz do zawartości

Android 6.0 Marshmallow Boot Animation


laptus

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że wielu z nas znudziła się animacja rozruchowa ( a właściwie jej brak) w naszych telefonach.

Android 6.0 Marshmallow Boot Animation to animacja rozruchowa androida 6.0.

iQYH2V.gif

W telefonie wygląda to tak: - https://www.youtube.com/watch?v=Fb83O_P8u8o

Animacja ta jest już od dawna dostępna w necie i pewnie wielu z Was widziała , lub ma zainstalowana, jednak nie widziałem na naszym forum tego tematu i dokładnego opisu jak tę animację zainstalować to postanowiłem takową zamieścić.

Są metody uzyskania tego efektu 
Praktycznie skupimy się na pierwszej, jest łatwa bezproblemowa, ktoś kiedyś powiedział: po co sobie utrudniać życie skoro każdy z nas i tak umrze?
 

1. Fleszujemy odpowiedni plik zip przez TWRP Plik ten można pobrać z  TEGO linku:   -https://megawrzuta.pl/download/49fed0b9194ce334b2b1175dd4b03128.html

    Wchodzimy w recovery install i reboot

2. Ręczna podmiana 
    Wcześniej pobrany plik zip rozpakowujemy i w system/media szukasz bootanimation.zip.
    Instalujemy dowolny root browser i wchodzimy w /system/media/ i usuwamy oryginalny plik bootanimation.zip 
    Wklejamy plik z nową boot animacją (ten z rozpakowanego wcześniej pliku) i nadajemy prawa 644  

    Reboot

Teraz możemy cieszyć się tą naprawdę fajną animacją.

Powyższy 
tutorial wykonałem na podstawie opisu w anglojęzycznym forum. Sprawdzilem, wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś, kiedyś obiło mi się o uszy, że jest jeden WAŻNY warunek. Plik działa TYLKO dla 1080p i taką informację należałoby dodać.

To chyba ważne, bo jeśli sflaszujemy na złą rozdzielczość będzie ?!bootloop?!

Niech ktoś potwierdzi moje słowa, bo mogę się mylić.

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kulig007 napisał:

Gdzieś, kiedyś obiło mi się o uszy, że jest jeden WAŻNY warunek. Plik działa TYLKO dla 1080p i taką informację należałoby dodać.

 

Tak napewno to i ja nie jestem pewien, jedna myślę, że niedbrana rozdzielczość fona nie uwali, może tyko być niesymetyczna animacja.

Niżej podaje link do wszystkich rozdzielczości ekranów.

Zasada jes taka, jeśli mamy rozdzielczość 1920×1080 to pobieramy plik z rozdzielczością 1080, jeśli mamy  960x540 pixeli to wybieramy plik 540 itp.

Tutj są pliki do wszystkich rozdzielczości  

Mimo wszystko muszę dodac,że wszystkie modyfikacje w systemie telefonu wykonujecie na własną odpowiedzialność

Edytowane przez laptus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...