Jump to content

Blindman

Recommended Posts

Witam, 

Na wstępie zaznaczam, że wersje MIUI POLSKA posiadam 6.3.31. Mam dwa problemy. Po pierwsze, to że np. poziomica w aparacie jest przekrzywiona kiedy trzymam telefon w miare prosto, poziomo. To samo dzieje się również w innych aplikacjach i grach, np. w Asphaltcie musze telefon trzymać lekko bokiem, aby pojazd w grze jechał w prosto. Drugim moim problemem jest to, że aplikacja pogoda pokazuje mi dane pogodowe z miejscowości oddalonej o 30km. Na innych wersjach ROMu (używałem bodajże dwóch innych: ten od ACIDa i chiński stable) były pokazywane różne miejscowości oddalone ode mnie o kilka, kilkadziesiąt kilometrów, maksymalnie do tej miejscowości oddalonej o 30km. Chciałbym się dowiedzieć czy Wy też macie tego rodzaju problemy.

Zamieszczam screenshota jak to jest u mnie z poziomicą.

Screenshot_2016-04-11-18-30-28_com.android.camera.png

Link to comment
Share on other sites

U mnie poziomica jest prosto, możesz spróbować skalibrować czujnik (5 razy klikasz w wersję kernela i single item test albo power i volume + przy włączaniu, tam też są testy).

U mnie pogoda też już nie pokazuje mojej miejscowości, lecz dalszą, to jest normalne.

Edit: Oczywiście wszystko również na 6.3.31.

Edited by cukru
Link to comment
Share on other sites

Jak mam go zkalibrować? Do tej pory kładłem telefon na płaskiej powierzchni i klikałem success ale nadal źle to działa. Wybacz jestem zielony w tych sprawach. 

 

Wciąż mam problem z akcelerometrem. W aplikacjach da się go skalibrować tylko, że nie na cały system. Używałem go do gogli VR, mianowicie do cardboarda, ale obraz jest źle wyświetlany... Czytałem tutaj na forum, że to może być problemem DPI w telefonie i trzeba programem do zmiany DPI się pobawić. 

Link to comment
Share on other sites

Podbijam temat. Jest w tym systemie jakiś kalibrator? Bo klikanie success raczej nie jest od tego - w ogóle cały powyższy moduł jest diagnostyczny, a nie naprawczy. Od pewnego momentu mam przekłamanie rzędu 2 stopni na osi Y i nic nie jest w stanie tego wyeliminować - ani usunięcie danych aplikacji, ani nawet całkowity wipe przy okazji wgrywania nowego systemu.

Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...