Skocz do zawartości

[ROM] Dyskusja o global dev OTA xiaomi


Trzucha

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie bo jestem na romie global dev z 13 i chciałbym zrobić kopię całego systemu w razie jakiejś awarii aby po wgraniu softu nie bawić się w wgrywanie apek, ustawień itp. Wiem że jak miałem miuipolska i twrp to była taka opcja a teraz bez twrp nie wiem.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, piotrom87 napisał:

A może po prostu na dniach wypuszczą update do 6.0 ale już Stable? Dlatego odpuścili sobie już wydawanie Dev.

Global Dev będzie aktualizowany jeszcze bardzo długo, teraz była przerwa bo mieli jakieś kłopoty ze stabilnością. 

 

19 godzin temu, polomaski napisał:

Panowie mam pytanie bo jestem na romie global dev z 13 i chciałbym zrobić kopię całego systemu w razie jakiejś awarii aby po wgraniu softu nie bawić się w wgrywanie apek, ustawień itp. Wiem że jak miałem miuipolska i twrp to była taka opcja a teraz bez twrp nie wiem.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Przez OTA nie powinno być żadnego problemu. 

23 godziny temu, wetekHTL napisał:

Czy mogę bez problemu to zrobić czy mogą być jakieś crashe?

Możesz bez problemu to zrobić. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,  Posiadam R3Pro na romie global dev 6.8.18 zastanawiam się nad aktualizacją do androida 6.0. I tutaj moje pytanie. Jak oceniacie andka 6.0 pod względem błędów i wydajności oraz ew.  funkcji. Czy warto już teraz aktualizować czy jeszcze lepiej poczekać?  Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam
Czy po ostatniej aktualizacji 6.11.24 wam tez nie chce pobrać danych pogody? Przy probie odświerzenia pisze że nie można sie połaczyć z siecią

Ten problem już był na ostatniej wersji i ten problem jest też w miuipolska xiaomi eu, ja mam pogodę pobraną z sklepu play i jest dobrze.

Wysłane z mojego HM NOTE 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko jak tu: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ 

( rom wgrywałem z karty sd, ten rom: xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_V8.0.5.0.LHOCNDG_v8-5.1.zip)

i jak chce włączyć to pojawia mi się 2x na 1s logo "mi.com" z wibracjami i tel się wyłącza co zrobić ?, to samo się dzieje jak chce wejść w twrp

Edytowane przez Sebeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Sebeek napisał:

Zrobiłem wszystko jak tu: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ 

( rom wgrywałem z karty sd, ten rom: xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_V8.0.5.0.LHOCNDG_v8-5.1.zip)

i jak chce włączyć to pojawia mi się 2x na 1s logo "mi.com" z wibracjami i tel się wyłącza co zrobić ?, to samo się dzieje jak chce wejść w twrp

podłącz telefon do komputera , przytrzymaj power + volume - , wejdzie w tryb fastboot , tu masz link jak przejść z fastboot do edl http://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/guide-how-to-reboot-to-edl-fastboot-t3394292

potem miflash i instalacja oficialnej wersji miui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariusz.ur 

Wgrałem china dev miflashem w trybie fastboot odblokowałem ponownie bootloade,r wgrałem twrp, wgrywam xiaomi.eu ale w logach mam:

Failed to decrypt data.

Unable to decrypt with default password. You may need to perform a Format Data.

Updating partition details ....

...done 

tu coś leci jakies linijki i na koniec

Unable to mount storage

 

Po tym jak wejde w twrp mam do wpisania jakieś właśnie hasło ale też mogę przesunąć suwak w prawo i mam wszystkie opcje, właśnie tęz tak miałem jak wgrywałem pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak mieć słaby net i stracić 1h na niepotrzebne pobieranie :D

 

Ok niby działa ale teraz mam coś że nie znaleziono partycji dla /sdcard

 

Ps. po wgraniu tego xioami.eu które "nie działa" z powodu tych błędów blokuje mi się bootloader

Edytowane przez Sebeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem inaczej, po tym jak pojawiało się na chwile 2x "mi.com" wszedłem w fastboot odblokowałem bootloader i tel normalnie się uruchomił z xiaomi.eu

 

Ps. na sam koniec w twrp było info czy chce zainstalować superSU i wybrałem że chce ale jakoś nie widzę aplikacji w tel co dalej ?

I czy da się mieć ikony aplikacji jakie są na domyślnym launcher'e używając Nova Launcher nie instalując paczek ikon z google play ?

Edytowane przez Sebeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...