Skocz do zawartości

[ROM] Dyskusja o global dev OTA xiaomi


Trzucha

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma opcji żeby wróciły obramowania ikon? W sumie wgrałem inny motyw i fajnie to wygląda ale dobrze żeby użytkownik o tym decydował. 

11 godzin temu, whiro napisał:

Spróbuj ustawić w aplikacji oszczędzania energii, systemowe i ustawić pogodę oraz dostawcę pogody na działanie bez ograniczeń w tle. 

Nie mogę tego znaleźć w jakie opcje wejsc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adrx napisał:

Nie mogę tego znaleźć w jakie opcje wejsc? 

Ustawienia --> Bateria i wydajność ---> Zarządzaj użyciem baterii przez aplikacje ---> Wybierz aplikacje ---> przejdź na kartę systemowe i znajdź aplikację Pogoda a następnie wybierz "Bez ograniczeń"

Edytowane przez Mark1991
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, Gaidden napisał:

Witam, po dzisiejszej aktualizacji do 7.9.7 i MIUI 9. Rozmówca mnie nie słyszy. Tak jakby był wyciszony mikrofon. Jeśli włączę głośnik, to wtedy jest wszystko normalnie. Ktoś ma jakiś pomysł?

Tego problemu nie mam ale jak chcę zmienić akcje przycisków pod ekranem to mi crashuje ustawienia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pawel978 napisał:

Tego problemu nie mam ale jak chcę zmienić akcje przycisków pod ekranem to mi crashuje ustawienia..

Mi też, także nie jesteś odosobniony. Widocznie trzeba czekać do kolejnej aktualizacji. Co do głośnika, chyba najzwyczajniej w świecie padł. Ponoć ten model tak ma. Trzeba będzie serwisu poszukać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil Kupiec Xiaomi raczej nie wypuszcza dwóch aktualizacji systemu a nasz już był aktualizowany z 5.1.1 do 6.0.1 poza tym ma on 1,5 roku więc wątpię.

Co do aktualizacji to po przejściu z MIUI 7 na 8 zmiany były konkretne właściwie w wyglądzie zmieniło się wszystko a tutaj zmiany są kosmetyczne. Chyba, że "pod maską" sporo się zmieniło bo z wyglądu to raczej MIUI 8.1 niż 9.  Ale najważniejsze, że dalej będą cotygodniowe aktualizacje. :) 

Fakt, zmienianie akcji przycisków wywala do ustawień. Ale zniknęła też opcja włącz/wyłącz podświetlenie. Jak miałem do tej pory wyłączone to już nie ma jak włączyć..  Opcja włączenia przycisków jest ale w diodzie powiadomień.

Przy lądowaniu nie pokazuje już natężenia prądu jakim aktualnie ładuje co też było przydatne.

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2017 o 10:28, Mark1991 napisał:

@Kamil Kupiec Xiaomi raczej nie wypuszcza dwóch aktualizacji systemu a nasz już był aktualizowany z 5.1.1 do 6.0.1 poza tym ma on 1,5 roku więc wątpię.

Co do aktualizacji to po przejściu z MIUI 7 na 8 zmiany były konkretne właściwie w wyglądzie zmieniło się wszystko a tutaj zmiany są kosmetyczne. Chyba, że "pod maską" sporo się zmieniło bo z wyglądu to raczej MIUI 8.1 niż 9.  Ale najważniejsze, że dalej będą cotygodniowe aktualizacje. :) 

Fakt, zmienianie akcji przycisków wywala do ustawień. Ale zniknęła też opcja włącz/wyłącz podświetlenie. Jak miałem do tej pory wyłączone to już nie ma jak włączyć..  Opcja włączenia przycisków jest ale w diodzie powiadomień.

Przy lądowaniu nie pokazuje już natężenia prądu jakim aktualnie ładuje co też było przydatne.

Z tymi przyciskami to zauważyłem że wywala tylko jak mamy ustawiony język polski. Np jak zmienisz na angielski to już możesz zmienić. Pewnie to poprawią ale jak chcesz zmienić z tymi przyciskami już to musisz na chwilę angielski sobie dać np.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pawel978 napisał:

Z tymi przyciskami to zauważyłem że wywala tylko jak mamy ustawiony język polski. Np jak zmienisz na angielski to już możesz zmienić. Pewnie to poprawią ale jak chcesz zmienić z tymi przyciskami już to musisz na chwilę angielski sobie dać np.

 

Dzięki, fakt mały bug pierwsza wersja więc trzeba wybaczyć. :)

Gorzej, że prawie wszystkie "fiuczery" MIUI 9 są zarezerwowane dla Androida 7 więc my mamy w sumie tylko zmiany wizualne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dpiast napisał:

Czy ktoś wie dlaczego mój aparat po aktualizacji jest do góry nogami? Zrobione zdjęcie jest odwrócone o 180 stopni a do tego menu Opcje aparatu również? 

Używasz programów typu rotation control? 

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dpiast napisał:

Czy ktoś wie dlaczego mój aparat po aktualizacji jest do góry nogami? Zrobione zdjęcie jest odwrócone o 180 stopni a do tego menu Opcje aparatu również? 

Która aktualizacja, jaką masz teraz wersję? U mnie na 7.9.15 nie ma takiego problemu.

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety znów problem z orientacją telefonu. Ciągle myśli że jest do góry nogami i nie chcę tego zmienić. Zdjęcia obraca, aparat obraca i menu aparatu też. W sumie problem tylko z aparatem. Reszta apek OK.

 

Edit: Jeszcze YouTube się nie obraca względem położenia telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dpiast napisał:

No i niestety znów problem z orientacją telefonu. Ciągle myśli że jest do góry nogami i nie chcę tego zmienić. Zdjęcia obraca, aparat obraca i menu aparatu też. W sumie problem tylko z aparatem. Reszta apek OK.

 

Edit: Jeszcze YouTube się nie obraca względem położenia telefonu.

Może spróbuj skalibrować w *#*#64663#*#*

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zaraz sprawdzę. Dzięki

 

Edit: Kalibracja nieudana. Osie X Y Z ciągle pokazują zero. Wyskakuje błąd "don't shake the phone". Po restarcie wszystko wraca do normy, X Y Z prawidłowo odczytuje dane, kalibracja zakończona sukcesem. Podziała to chwilę i znów zacznie wariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dpiast napisał:

No i znowu ten sam problem. Wszystko się posypało po aktualizacji do MIUI 9. Później była kolejna piątkowa aktualka ale nadal to samo. Ewidentnie problem leży po stronie software.

U mnie jest ok, ja bym zrobił dobry backup i miflashem zainstalował, jak dla mnie nie ma różnicy między miui 8 a 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi opcji przy ekranie blokady by po przesunięciu w lewo bądź w prawo otwierała się określona przeze mnie apka, mam MIUI: 7.9.14, a sprawdzałem u kolegi z pracy to takie cuś ma przy 6.0.1 i to też jest Xiaomi, tyle że bez miuipolska. Przed aktualizacją (miałem jakąś wersje jeszcze z przed ponad pół roku) mogłem sobie takie ustawienie włączyć a teraz ktoś to musiał wykastrować, czemu?

Edytowane przez oby3y
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 20.09.2017 o 22:05, oby3y napisał:

Brakuje mi opcji przy ekranie blokady by po przesunięciu w lewo bądź w prawo otwierała się określona przeze mnie apka, mam MIUI: 7.9.14, a sprawdzałem u kolegi z pracy to takie cuś ma przy 6.0.1 i to też jest Xiaomi, tyle że bez miuipolska. Przed aktualizacją (miałem jakąś wersje jeszcze z przed ponad pół roku) mogłem sobie takie ustawienie włączyć a teraz ktoś to musiał wykastrować, czemu?

Nie jestem do końca pewny ale z moich obserwacji wynika, że aplikacje "lewo-prawo" na ekranie blokady wynikają z używanego motywu, na jednym  miałem w lewo aparat, na drugim motywie kalendarz. Być może się mylę, ale spróbuj zmienić motyw na inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...