Skocz do zawartości

[ROM] Dyskusja o global dev OTA xiaomi


Trzucha

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.09.2016 o 13:40, Morvi napisał:

Wczoraj porzuciłem po pół roku Global Dev na rzecz Miui Polska. Po 24 godzinach nie widzę praktycznie żadnych zmian, bateria trzyma chyba gorzej, ale potestuję jeszcze. Tak czy inaczej trzeba samemu zaryzykować i zmienić ROM. A generalnie Global Dev i Miui Polska są do siebie bardzo mocno zbliżone jeżeli chodzi o użytkowanie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W poprzednich wersjach miui 8 zalecano aby wylaczyc funkcje oszczędzania baterii. Czy w 6.9.22 jest lepiej dla baterii mieć włączone oszczędzanie czy nie ograniczać aplikacji w tle. Jak włącze oszczędzanie baterii i wylaczyc aplikacje w tle to które najlepiej ręcznie ustawić jako aktywne nie blokowane żeby działały w tle bez ograniczeń. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem i mam to samo, dopiero co dzisiaj zaktualizowałem z 6.9.9 na 6.9.15, wcześniej działało.

Edit: znalazłem rozwiązanie, trzeba wejść w: Ustawienia > Zainstalowane aplikacje > Galeria > Uprawnienia aplikacji i tu muszą być zaznaczone uprawnienia dla kontaktów i pamieci, jeśli nie są zaznaczone kontakty to galeria nie ruszy.

Niestety to nie pomogło, po przejrzeniu kilku zdjęć taki oto efekt 64e494a883f9e9ad99a950babc56f233.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Zenon napisał:

Dziekuję,czyli dobrze zamówiłem.A OTA to jest po prostu aktualizacja romu stable?Uaktywnię napis ,,aktualizuj,, i będę miał najnowszy rom stable i android 6.0?

Tak ważne dla mnie było Miuipolska(cotygodniowe aktualizowanie na rn2,adrenalina:)) ale na tym nowo zakupionym rn3pro nie mam szans przejść na wersję rozwojową bo jestem za stary i nie kumam tych poradników,cóż zachciało mi się rn3pro.Pozdrawiam

chiny Wersja

srebrny i Złoty Kolor

Bundle nazwa: CN Wersja Srebrny/CN Wersja Złota

wersja

International Version (m. in. international Version UE i UK international Version)

Special Edition,szary

Bundle nazwa: W Wersji Dark Grey

150x76x8.65 rozmiar

152x76x8.65

(może film i przypadku trochę krótsze niż ekran i ciała telefon)

chiński Dławnica angielski

instalacja Na Zamówienie (Nie obsługuje OTA aktualizacja) lub

globalny ROM (Wsparcie OTA Uupdate do MIUI8) przez Goldway

ROM

oficjalna Globalny ROM

(można aktualizować do MIUI 8)

 

 

 

 
 
 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazł ktoś może jakiś sposób na lagującą listę ostatnich aplikacji? Dziwne, że nikt tego nie naprawił odkąd posiadam ten telefon ale za to dodają masę pierdół i wydają nową wersję Miui nawet nie czyniąc poprzedniej wolnej od błędów. Z tego co widzę, po wyczyszczeniu tej listy przez jakiś czas jest dobrze ale wraz ze wzrostem liczby aplikacji w pamięci ostatnich aplikacji zaczynają się problemy. Jak jest ich dużo to między kliknięciem przycisku a pojawieniem się ostatnich aplikacji jest parę sekund opóźnienia a często również animacja przycina. Wydaje mi się, że ustawienie limitu wyświetlanych ostatnich aplikacji by pomogło ale nie mam pojęcia jak to zrobić (nawet jak system je wyrzuci z ramu to przecież i tak są na tej liście).

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję 2Gb ram i nie mam z tym problemu. Listy nie czyszcze nigdy.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka



Najnowszy dev? Ja to mam na każdej wersji Miui 8 zarówno 5.1 jak i bazującej na 6.0, nie pamiętam jak było z Miui 7. Może też patrzę na to bardziej krytycznym okiem bo na czystym androidzie włączanie menu ostatnich aplikacji dzieje się natychmiast, ale nie chcę mi się wierzyć, że problem występuje tylko u mnie z tego względu, że jest bez żadnych modyfikacji na wielu wersjach. Klikam przycisk, nic się nie dzieje i dopiero po chwili widzę ostatnie aplikacje, nie jest to opóźnienie 5 sekund czy coś w tym rodzaju żeby nikt mnie źle nie zrozumiał, jest to małe opóźnienie ale wyraźnie zauważalne... Może nagram filmik i wtedy będzie porównanie czy u was też problem występuje (mam 3gb ramu).

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak najnowszy dev. Moze zmniejsz animacje systemowe.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka



Tyle, że akurat na wysuwanie ikonek ostatnich aplikacji nie wpływa zmiana szybkości animacji, animacja zostaje taka sama nawet jak wyłączę animacje, poza tym wydaje mi się, że problem nie leży w animacji, nie jest tak, że to włącza się wolno bo leci animacja tylko jest opóźnienie przed rozpoczęciem wejścia animacji.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcuso86 napisał:

Powiedzcie mi panowie czy jest już coś takiego jak logowanie się do aplikacji za pomocą odcinku palca? Jak to mają już Samsungi na androidzie 6.0?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Cześć,
W MIUI opartym o Androida 6.0 działa. np. aplikacja banku Millennium udostępnia logowanie za pomocą odcisku palca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@whiro Oficjalnie nadal testują stabilność. 

@marcuso86 Co się zaczyna? Cotygodniowe aktualizacje dostają telefony starsze od RN3 Pro. Xiaomi nie jest z tych firm co olewają wsparcie starszych modeli gdy wychodzą nowe. Aktualizacje nadal dostaje np. Redmi 1S który zadebiutował w I kwartale 2014 roku.

Co ciekawe wersja Kate która tydzień temu była zawieszona dziś aktualizację dostała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zenon http://en.miui.com/thread-394627-1-1.html Musi być to wersja pod Recovery. Ja bym jednak poczekał na OTA. Pobieranie z linka to raczej jest dla osób co przechodzą z Global Stable na Dev a jak telefon jest już na Dev to lepiej poczekać na OTA. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mark1991 napisał:

@Zenon http://en.miui.com/thread-394627-1-1.html Musi być to wersja pod Recovery. Ja bym jednak poczekał na OTA. Pobieranie z linka to raczej jest dla osób co przechodzą z Global Stable na Dev a jak telefon jest już na Dev to lepiej poczekać na OTA. 

Dziękuję za poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w tym temacie dostanę poradę.

Telefon dostałem wczoraj z  MIUI 8 Global 6.9.9 Beta, Android 6.0.1.

W aplikacji "Aktualizacje" wyskakuje mi nowa wersja MIUM - 6.10.13 (Tygodniowa).

Czy mogę bez problemu to zrobić czy mogą być jakieś crashe? Dodam, że nie bawiłem się nic z telefonem, nie wgrywałem recovery, nie odblokowywałem bootloadera i wolałbym póki co tego nie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja softu jest ok. Ale poczekaj tydzień i wejdzie następna którą zawieszają już od dwóch tygodni. Chyba coś kombinują. Ale to żaden problem za tydzień znowu aktualizować. Ja tez mam global dev i raczej nie przejdę na miui polska. Oni tylko oficjalny soft przerabiają i niekiedy popełniają dodatkowe błędy których w global nie ma. Zresztą ota to ota. Mniej problemów. Na forach roi się od osób które ucegliły telefon przez twrp lub przy jego wgrywaniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...