Skocz do zawartości

[ROM] Dyskusja o global dev OTA xiaomi


Trzucha

Rekomendowane odpowiedzi

witam właśnie przeszedłem z miui 8 global stable na global dev 6.9.9 przez miflash wszsytko przebiegło ok, i teraz mam taki problem że pc suite nie widzi telefonu a drugi to taki że gdy wszedłem w informacje o telefonie i chciałem zobaczyć info o sofcie co nowego lecz wyskoczyło mi takie coś jak na zdjęciu poniżej , o co chodzi ? :P pozdro

14315768_959886310801603_1601192993_o.png

14339263_959886314134936_1396166744_o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bogusz89 napisał:

Jak podłączasz telefon z tą wersją to ma włączony tryb samego ładowania, Wejdź w belce powiadomień ustawienia i przełącz na przekazywanie multimediów.

 Przełączałem i tak nie reaguje,  jak znajdę czas to przeinstaluje stery i program zobaczymy potem,  a tak ogólnie to rom i antek bardzo spoko :P

Edytowane przez HemuS666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Blest napisał:

Może masz ta jedna wersję Global czyli kate nie kenzo, one trochę różnią się rozmiarem.

Redmi Note 3 pro

No właśnie gdzieś mi pojawiło się "kate" tylko nie pamiętam już gdzie. Dowiedziałem się właśnie, że Mi PC Suite ma problem z MM 6.0 a nie podłączałem jeszcze tego z 5.1, który ciągle żona dzierży przy sobie. A jaka jest różnica między kate a kenzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, HemuS666 napisał:

 Przełączałem i tak nie reaguje,  jak znajdę czas to przeinstaluje stery i program zobaczymy potem,  a tak ogólnie to rom i antek bardzo spoko :P

Mam to samo. Poszukałem na forum xiaomi i jest to błąd z rzekomą obsługą MM przez Mi PC Suite. Nie wspiera ono 6.9.9 jak narazie - i w ogóle od bodajże maja ludzie posiadający marshmallowa mają często z tym problem na niektórych modelach telefonu. Kazali czekać na aktualizację suite - sam osobiście przeinstalowywałem oraz wgrywałem soft od nowa na telefon i efekt jest dokładnie taki sam.

Natomiast jedno co doczytałem to chińska wersja suite działa. Sprawdzę jak będę w domu czy rzeczywiście też to obejmuje nasze RN3P czy tylko dotyczyło innych modeli telefonu.

Jeszcze jedno: w opcjach programistycznych doszło coś takiego jak "wybierz konfigurację USB". Do wyboru MTP, PTP, tylko ładowanie - te mi załapują. Natomiast: RNDIS (USB Ethernet), Audio Source, MIDI - nie przełączają się (wskakuje "tylko ładowanie") za każdym razem.

 

Bez tego durnego PC Suite jestem tymczasowo odcięty od neta na telefonie (nie licząc pakietowego), jeżeli zadziała chiński klient to super, a jak nie to będę musiał kombinować bo ściąganie aktualizacji przez pakietówkę mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wym też przy odblokowaniu czytnikiem telefon wibruje? W miui 8 na 5.1 wibrował tylko gdy czujnik źle odczytał i nie odblokował ekranu. Czy żeby dobrze działało odblokowanie fingerprint to zaznaczamy wymagaj odblokowania-ekran blokady i użyj odcisku do -ekran blokady? A co z opcją zaawansowaną - pomiń ekran przesunięcia? Czy też na miui 6.9.9 macie mikro przycięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, whiro napisał:

Panowie czy wym też przy odblokowaniu czytnikiem telefon wibruje? W miui 8 na 5.1 wibrował tylko gdy czujnik źle odczytał i nie odblokował ekranu. Czy żeby dobrze działało odblokowanie fingerprint to zaznaczamy wymagaj odblokowania-ekran blokady i użyj odcisku do -ekran blokady? A co z opcją zaawansowaną - pomiń ekran przesunięcia? Czy też na miui 6.9.9 macie mikro przycięcia?

tak mi też wibruje , i szukałem sposobu by to wyłączyć ale jeszcze nie znalazłem , a jeszcze druga sprawa po włączeniu telefonu po tym jak odblokowujemy go pierwszy raz trzeba mu jeszcze hasło wpisać , w 5.1.1 wystarczył tylko odcisk. Jak się dowiesz jak to wyłączyć to daj znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy odblkowanniu jest delikatna wibracja, jak źle odczyta to wibracja jest mocniejsza.

Ponawiam

Dnia 15.09.2016 o 16:03, adrx napisał:

Może ktoś sprawdzić opcje: Wybudź ekran przy powiadomieniach. (opcje Ekran blokady)

Pomimo wyłączonej tej opcji nadal mi wybudza. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michael_green Nie ma, trzeba czekać aż w kolejnych aktualizacjach to zmienią, mnie też to wkurza, że dotknę czytnika i wybudza ekran. Gorzej jak już tak zostawią ale to jest bez sensu, skoro wyłączam odblokowanie czytnikiem palca to nie powinien wybudzać ekranu jak się go dotknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już aktualizacja 6.9.15 do pobrania. Waży 51MB, z tego co piszą w komentarzach na en.miui żadnych błędów nie naprawia, nawet poziom poprawek Androida nadal jest stary - z lipca. Trzeba czekać na konkretniejszą aktualizację. w piątek.

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ik`ey napisał:

Jest ok. Bez widocznych różnic.

A, więcej wolnego ramu - 1,6 - było 1,5 GB

Akurat to jest zależne od bardzo wielu rzeczy. 

 

Dnia 17.09.2016 o 18:54, 123qwe napisał:

Mam dziwne problemy z sygnalem, niby 4 kreski a pole brazwe... Znowu cos namieszali i "tak teraz jest"?

Screenshot_2016-09-17-18-51-57-002_com.miui.securitycenter.png

Gdzie jest ta opcja bo chyba jestem ślepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was przechodził z xiaomi.eu na global dev? Lub odwrotnie? Może się podzielić realnymi odczuciami? Nie chcę tworzyć kolejnego tematu. Wiem czym się różnią te 2 Romy ale chodzi mi o waszą opinię po przejściu, porównanie Romów w normalnym użytkowaniu.

Edytowane przez Pawel978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel978 napisał:

Czy ktoś z was przechodził z xiaomi.eu na global dev? Lub odwrotnie? Może się podzielić realnymi odczuciami? Nie chcę tworzyć kolejnego tematu. Wiem czym się różnią te 2 Romy ale chodzi mi o waszą opinię po przejściu, porównanie Romów w normalnym użytkowaniu.

Mam ograniczone doświadczenia na tym polu i nie dotyczą Redmi Note 3 Pro, ale są świeże. Niedawno znajoma zbrikowała sobie starego Redmi Note 1 (MTK, 3G) i w ramach reanimacji postawiłem jej Global / Dev, jako że jest w nim pełny j. polski. Wcześniej miała MIUI Polska (dev) gdzieś z okolic lutego 2016. Wszyscy jej teraz mówią, że o wiele lepiej ją słychać. I ja to potwierdzam po kilku rozmowach. W szczególności - słychać ją też dużo lepiej, gdy gada przez zestaw BT w aucie (skończyły się też zrywania połączenia z BT). GPS - bez zarzutu, ale i wcześniej był OK.

Oczywiście to absolutnie nie znaczy, że dla innych telefonów też byłaby podobna poprawa jakości rozmów. Jak wiadomo, każdy model Xiaomi to inna historia, jeśli chodzi o problemy i rozwiązania.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, latet napisał:

Mam ograniczone doświadczenia na tym polu i nie dotyczą Redmi Note 3 Pro, ale są świeże. Niedawno znajoma zbrikowała sobie starego Redmi Note 1 (MTK, 3G) i w ramach reanimacji postawiłem jej Global / Dev, jako że jest w nim pełny j. polski. Wcześniej miała MIUI Polska (dev) gdzieś z okolic lutego 2016. Wszyscy jej teraz mówią, że o wiele lepiej ją słychać. I ja to potwierdzam po kilku rozmowach. W szczególności - słychać ją też dużo lepiej, gdy gada przez zestaw BT w aucie (skończyły się też zrywania połączenia z BT). GPS - bez zarzutu, ale i wcześniej był OK.

Oczywiście to absolutnie nie znaczy, że dla innych telefonów też byłaby podobna poprawa jakości rozmów. Jak wiadomo, każdy model Xiaomi to inna historia, jeśli chodzi o problemy i rozwiązania.

Zastanawiam się nad przejściem na global dev. Dlatego pytam też o odczucia w użytkowaniu czy jest ok itd. Najlepiej jak ktoś miał do czynienia z oba romami ale każda obiektywna opinia jest mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj porzuciłem po pół roku Global Dev na rzecz Miui Polska. Po 24 godzinach nie widzę praktycznie żadnych zmian, bateria trzyma chyba gorzej, ale potestuję jeszcze. Tak czy inaczej trzeba samemu zaryzykować i zmienić ROM. A generalnie Global Dev i Miui Polska są do siebie bardzo mocno zbliżone jeżeli chodzi o użytkowanie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: załóżmy że szczęśliwy użytkownik Globala zmieni recovery z MiRecovery na TWRP (bo ma odblokowany BL więc może). Czy to coś zaszkodzi? Czy system (global) nadal się będzie normalnie aktualizował? Co się stanie z TWRP jeśli przy kolejnej aktualizacji zostanie zablokowany BL? A może po prostu w ramach aktualizacji system sam skasuje TWRP i przywróci MiRecovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie recovery na TWRP bez modyfikacji boot.img telefon się nie uruchomi.
Są dwie opcje:
Jedna opcja: Rozpakowanie boot.img i usunięcie w pliku fstab.qcom ",verify"
Druga opcja: Zainstalować modyfikowane TWRP

Po aktualizacji OTA (jeśli przejdzie poprawnie) operacje trzeba będzie powtórzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z kodami ussd. Pojawił się od aktualizacji 6.9.9 (teraz mam 6.9.15 i to samo)

Zawsze miałem te kody w książce telefonicznej np stan konta *101# i działały. Od aktualizacji kiedy kod jest jako kontakt wywala błąd. Jeżeli usune kontakt i wpisze ręcznie to działa. Tak jest ze wszystkimi kodami ussd. Na innym telefonie sprawdzałem i jest dobrze więc nie wina karty sim. 

Wie ktoś gdzie może leżeć przyczyna?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, HemuS666 napisał:

A mi po aktualizacji do 6.9.15 galeria nie ogarnia emoji14.png wywala i się zacina zaraz na wejsciu, ktoś tak ma?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Właśnie sprawdziłem i mam to samo, dopiero co dzisiaj zaktualizowałem z 6.9.9 na 6.9.15, wcześniej działało.

Edit: znalazłem rozwiązanie, trzeba wejść w: Ustawienia > Zainstalowane aplikacje > Galeria > Uprawnienia aplikacji i tu muszą być zaznaczone uprawnienia dla kontaktów i pamieci, jeśli nie są zaznaczone kontakty to galeria nie ruszy.

Edytowane przez Bezimienny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2016 o 16:41, lajsta napisał:

Właśnie przyleciały do mnie dwa RN3PP kupione u HKGoldway  w odstępie może 2-3 dni - złoty i czarno-szary. Oba były sprzedawane z ROMami Global OTA. Okazało się, że złoty jest w wersji chińskiej (pudełko, przejściówka do ładowarki), otwarty, z wgranym ROMem Global i andkiem w wersji 5.1, zaś ten drugi przyszedł oryginalnie zamknięty (zafoliowany) z ładowarką europejską, pudełkiem europejskim, Globalem i wersją andka 6. Czy to jakiś problem?

PS. Pudełko chińskie jest mniejsze od Euro ;-)

Dark grey jest o 2mm dłuższy,ominęło Cię cło?bo też czekam na niego od Goldway

Powiedz ile czekałeś? i jaką formę przesyłki wybrałeś?

Edytowane przez Zenon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...