Skocz do zawartości

[ROM] Dyskusja o global dev OTA xiaomi


Trzucha

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kapiS napisał:

Wipe data usuwa pliki użytkownika, wipe cache usuwa pamięć podręczną.

No wiem właśnie, zawsze na poprzednich telefonach żeby zrobić pełen wipe to robiłem cache i data, trochę mnie zdziwiło jak powiedziałeś żeby cache nie usuwać, przecież tutaj też mogą być pliki ze starego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, g3rsu napisał:

No wiem właśnie, zawsze na poprzednich telefonach żeby zrobić pełen wipe to robiłem cache i data, trochę mnie zdziwiło jak powiedziałeś żeby cache nie usuwać, przecież tutaj też mogą być pliki ze starego systemu.

Nigdzie nie mówiłem żeby nie usuwać cache, chodzi mi o to że jak usuniesz sam cache to nie bedzie to samo co przywrócenie do ustawień fabrycznych, jak zrobisz oba to będzie jak przywrócenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem expertem od Globa ldev, zawsze miałem miuipolska ale po wczorajszych megakłoptach ( postaram się jutro poisać co i jak, może komuś się przyda) udało mi się przywrócic słuchawkę do używalności i mam global dev 6.9.9. Działa ok, nie zauważyłem niczego na niekorzyść. Weź pod uwagę że nie gram w żadne gry więc na grach może być różnie, ale reszta jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem wcześniej, 6.9.9 w porównaniu z poprzednim ROMem raczej bez większych zmian. Jak dla mnie China Dev jest bezkonkurencyjny, wszystko śmiga ładnie, jest root, bateria ponad 2 dni na standardowym użytkowaniu, tylko PL brak.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprawowanie Global Dev. Zainstalowałem przed OTA. I Póki co nie widzę zadnej różnicy. W sensie wszystko działa jak powinno. Nie ma jakiś zauważalnych efektów zmiany androida. Bateria trzyma podobnie. Tak ze nic się wg mojej oceny nie zmieniło. 

 

/ Edit/ problem z czytnikiem był taki ze, przy odblokowania z czujnikiem pojawiał się ekran blokady i trzeba było wpisać wzór. Ale chwila zabawy W ustawieniach i jest jak powinno. Czytnik działa każdorazowo, odblokowanie do pulpitu

Edytowane przez Gaidden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na ostatnim Global Dev i jak na razie ale to dopiero 31 godzin działania telefonu dla mnie jest dobrze. Telefon pracuje stabilnie, straciłem tylko odciski palców po aktualizacji. Bateria wydaje mi się że lepiej ale to okaże się po kilku dniach.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji zdecydowanie wolniej ładuje się telefon na tej samej ładowarce. Czy może mieć to jakikolwiek związek z nowym androidem?

 

E/ ok, wszystko wróciło do normy po wyłączeniu telefonu i ponownym wpieciu ładowarki.

Edytowane przez sejko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji przez ota do 6.9.9 nie macie problemów z dźwiękami powiadomień? Mi jak przychodzi sms bądź wiadomość z messengera to jest cisza a już dla połączeń przychodzących jest dobrze.

Pozostaje tylko przywracanie ustawień fabrycznych czy może coś się zmieniło w ustawieniach? Szukałem ale nie znalazłem

E/ ok, problem rozwiązany ;-)

Edytowane przez g3rsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem przez OTA tę aktualizację. Skasowało mi się TWRP, no ok. Ale wygląda na to, że zablokował mi się też bootloader, bo nie idzie wgrać recovery przez fastboota. Wyświetla mi się w wierszu polecenia komunikat: 

writing 'recovery'...
FAILED (remote: download for partition 'recovery' is not allowed)

Czy w takiej sytuacji muszę ponownie składać wniosek o odblokowanie bootloadera? Próbowałem teraz to zrobić, ale w ogóle nie docieram do momentu, w którym wypełnia się ten formularz. Odsyła mnie tylko do strony zawierającej linki do programu MiUnlock.

Edytowane przez Troc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji wystarczy ponownie go odblokować, wiem bo przechodziłem przez to samo.

Widocznie 6.0 go blokuje.

Oby zawsze tak bateria trzymała :)

6.8.18 Wcześniej na tej wersji trzymała ok 5h. Dodam, że nawet nie wyłączyłem skanowania sieci przy włączonym Wi-Fi Wrzucam kilka ss, jak na razie nie ma żadnych problemów z deep sleep oraz wakelockami.

2ba39d99329540e5659d5d13a15d483b.jpgebfd3a7272be9f5a7e1602c34d0001d5.jpg4bcee9f1e0874535bdfb2326545cc427.jpg674d941bc05ce9665f4023aa08da36a5.jpg371c58ff8ba7af5c08fe0b4fc01b1c2f.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mark1991 napisał:

W ciemnościach z ustawioną jasnością ekranu na auto żyroskop nadal laguje ale nie ma już problemu z akcelerometrem, pierwszy ROM na którym nie ma tego problemu odkąd mam ten telefon. Czyli problem był do rozwiązania ale przez pół roku istniał i wkurzał. 

czyli żyroskop dopiero po aktualizacji do androida 7 będzie działał? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pawel978 napisał:

czyli żyroskop dopiero po aktualizacji do androida 7 będzie działał? :D

To samo pomyślałem jak to zobaczyłem :) Oczywiście powinni to naprawić ale jak akcelerometr działa poprawnie to mi to wystarcza, żyroskopu (zwłaszcza wieczorem i w nocy) i tak używam rzadziej niż od święta ale zawieszający się akcelerometr i ciągłe wyłączanie automatycznej jasności ekranu jak tylko się ściemnia przez pół roku odkąd mam ten telefon bylo mega irytujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie buga z odblokowaniem ekranu czytnikiem w opcjach Ekran blokady i odcisk palca włączcie Pomiń ekran przesunięcia, a pozniej znowu wyłączyć. Mi pomogło. 

 

@edit

jednak dalej jest, a raz nie ma. rozwiązał to ktos? 

@edit2

teraz znowu jest ok

Edytowane przez adrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, never1die napisał:

Screenshot_2016-09-13-17-03-50-466_com.android.settings.png

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Masz wersję stabilną, a ona dopiero niedawno wyszła na miui 8, a na miui 8 i androidzie 6.0 to jeszcze trochę poczekamy i aktualizacji szybko się nie spodziewaj. Żeby dostać aktualizację do 6.0 byś musiał wgrać dev np. 6.8.18, ale w sumie po co skoro możesz 6.0 wgrać od razu zamiast aktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co na siłę wgrywać MM skoro nie przynosi żadnych bardziej zauważalnych zmian?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

na przykład możliwość instalowania apek na karcie.

Po aktualizacji nie działają mi kody MMI w sieci Play, może ktoś sprawdzić? 

Ponawiam prośbę

RN3@Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adrx napisał:

na przykład możliwość instalowania apek na karcie.

 

Ponawiam prośbę

RN3@Tapatalk

MM wprowadza też np natywną obsługę Fingerprinta i np do PayPala można się logować odciskiem palca co na 5.1.1 było niewykonalne, zakupy w Google Play też można tak autoryzować. Bateria też spisuje się całkiem nieźle, ze wszystkich wersji MIUI 8 zdecydowanie najlepiej.

U mnie w Play kod na sprawdzenie stanu konta działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adrx

Instalowanie apek na karcie SD? A to ciekawe... W MM tak, u Xiaomi nie. @Blest

Poprawki są znikome jak na zmianę numeru Androida. Przy zmianie na MM w np. Motoroli faktycznie usprawnienia były widoczne, tutaj szału nie ma. @Mark1991

Logowanie za pomocą Fingerprinta jest bajerem, a nie jakimś wyczekiwanym usprawnieniem. Bateria raczej bez większych zmian, czas pracy porównywalny do 5.1.

Podsumowując, aktualizacja do MM tak, ale nie na siłę. Jak ktoś dostanie OTA niech aktualizuje, ale ściąganie na siłę paczki i kombinacja z wgrywanie jest moim zdaniem zbędna.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyleciały do mnie dwa RN3PP kupione u HKGoldway  w odstępie może 2-3 dni - złoty i czarno-szary. Oba były sprzedawane z ROMami Global OTA. Okazało się, że złoty jest w wersji chińskiej (pudełko, przejściówka do ładowarki), otwarty, z wgranym ROMem Global i andkiem w wersji 5.1, zaś ten drugi przyszedł oryginalnie zamknięty (zafoliowany) z ładowarką europejską, pudełkiem europejskim, Globalem i wersją andka 6. Czy to jakiś problem?

PS. Pudełko chińskie jest mniejsze od Euro ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...