Skocz do zawartości

[ROM] Dyskusja o global dev OTA xiaomi


Trzucha

Rekomendowane odpowiedzi

@Blest

Co Ci chłopie wyłączyli?

Jakoś sobie nie przypominam żeby w ciągu ostatnich miesięcy była możliwość usuwania apek "systemowych". Jeżeli tak bardzo wkurzają Cię aplikacje od Google to wrzuć sobie roota i usuń to co dla Ciebie jest zbędne, tylko pamiętaj, że aplikacje często są że sobą powiązane.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że mam kartę Play w 4G a drugą virgin mobile jest w 3G. To bug czy tak ma być? Do tej pory jak jedna była w 4G/3G to druga była w 2G. Przy dual SIM standby jest to w ogóle wykonalne że obie karty mogą być na raz w 3G albo jedna w 4G a drugą jednocześnie w 3G?

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Vpuchaty napisał:

robiłem przed chwilą update do 6.9.9 na MM i śmiga idealnie, poprawili problemy z synchronizacją BT smartwatch'y i rozpoznawanie urządzeń USB OTG na razie tyle moich spostrzeżeń...

Czy update czyści pamięć wewnętrzną bo mi poginęły dane....??

 

Jak przez miflasha robiłeś to usunęło, jak przez updater to nie powinno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem przez TWRP, ok już się znalazły, po prostu nośniki są inaczej nazywane po update do MM nie ma już SDCard tylko jakieś oznaczenia part numberem karty SD chyba, tak samo pendrive podłączony po OTG już nie jest urządzeniem OTG tylko jest widziamy jako USB SANDISK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danio_96 napisał:

Skoro chcesz, aby to dodali, zgłoś im to. Jest nawet aplikacja od nich od tego domyślnie wgrana. Dzisiaj ją odkryłem

1 zgłoszenie http://en.miui.com/thread-313324-1-1.html

2 raz http://en.miui.com/thread-344019-1-1.html

http://en.miui.com/thread-327077-1-1.html

 

Można tak wymieniać w nieskończoność. Oni to uznają chyba za jakiś super ficzer, że tego się pozbyli... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zamknął temat o Romie global dev 6.9.9 bo stwierdził że jest mało wartosciowy. Tu widzę nikt nie pisze o tym Romie zbyt wiele. Może ktoś się jednak podzieli informacjami o jego działaniu i problemach. Czy warto już instalować czy czekać na poprawki bo coś bardzo jest zrypane.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie ma rewolucji, większych i oczekiwanych zmian itd. Zmienia się cyfra Androida i to chyba najbardziej zauważalna zmiana. Na test baterii trzeba ok. 2 dni, ale zapowiada się bez rewelacji, raczej bez zmian na + czy -. Podsumowując, aktualizację zainstalować można, ale nie przynosi ona wielkich i oczekiwanych zmian, ot Android 6, taki sam jak na innych urządzeniach.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem przez ota do wersji 6.9.9 global i jak narazie żadnych problemów nie mam, zmian też nie zauważyłem oprócz zmiany wersji androida. 

Czy przy takim przejściu jest zalecany hard reset? Niby nic mi nie skasowała ta aktualizacja i wszystko działa w porządku ale to jest zmiana wersji androida więc dość poważna zmiana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja zrobiona przez Ota i niestety mam problem z odciskiem palca.. Otóż zrobiłem sobie taki mały test: kilka razy umieściłem nie ten palec co trzeba, niekiedy to się kończy tym ze trzeba podać wzór (i to jest jak najbardziej ok) a niekiedy kończy się to totalnym brakiem reakcji na przyłożenie palca, nawet tego właściwego.. Musze wówczas nacisnąć klawisz włączania i dopiero wówczas można cokolwiek znów zrobić. Próby od nowa dodawania odcisków nic nie zmienia

http://kraskowski.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od tygodnia jestem na globalu i ostatnia wersja nie wnosi jakichś większych zmian na + ,ani - . Wszyscy prawie pytają o baterię. Ja kilka dni temu wyłączyłem wyświetlanie baterii w procentach i nie patrzę ciągle w statystyki. Co telefon i użytkownik to inne statystyki. U mnie raz na dzień z 70% leci, a innym razem 0 % przez noc. Wszystko zależy co mam po włączane i choćbym nie wiem co robił,to telefon używany intensywnie musi więcej pobierać energii. Jedyne co mnie irytuje ,to jest brak opcji szybkiego ładowania w moim redmi 3 pro. Zdał by się jakiś kernel odblokowujący taką opcję. Poza tym zostaję na globalu ,bo wszystko śmiga i nie widzę żadnych większych wad tego romu.

Wysłane z Redmi 3 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie, że nawet jak odblokowanie odciskiem palca jest wyłączone to przyłożenie dowolnego palca do czytnika i tak wybudza ekran? Wcześniej tak nie było na pewno, mam tak od wczorajszej aktualizacji. W sumie przydała by się opcja wyłączenia tego w ustawieniach jeśli to ma już tak pozostać. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed aktualizacją zrobiłem test antutu (wersja stara coś  koło 6.0.1) i wynik był ok.  75600.  Po update na androida 6.0 wynik spadł 66900. Podniosłem wersję antutu do najnowszej i wynik skoczył na 78200.  Jeśli ktoś ma jeszcze nie zupgradowanego androida to prośba o test ze świeżym antutu a potem na 6.0

Co do baterii ciężko powiedzieć, ale na 5.1 w nocy schodziło mi 2-3%, a pierwsza noc na 6.0 i 1%. Dodam ze wipe'ów czy resetów nie robiłem.  Podniosłem przez OTA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wynik w antutu z ostatniego global dev na andku 5.1 był 76 tys. Na 6.9.9 75tys. Porównywalnie. Wydaje mi się że na tym Romie inaczej wyglądają uprawnienia. Mam też problem jak koledzy z fingerprint. Niekiedy nie odblokowuje ekranu i dopiero po naciśnięciu Power podświetla ekran i umożliwia odblokowanie. W ogóle poprzednio wibrował jedynie jak nie łapał odcisku, teraz wibruje za każdym razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak śmieci ze starego systemu chyba się gryzą z tym nowym po aktualizacji przez ota bez czyszczenia pamięci. Zauważyłem że nie ma powiadomień dźwiękowych dla przyjścia smsa.

Wykonanie ustawień fabrycznych w ustawieniach i wipe w recovery to jest to samo? Czyści te same partycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, g3rsu napisał:

Jednak śmieci ze starego systemu chyba się gryzą z tym nowym po aktualizacji przez ota bez czyszczenia pamięci. Zauważyłem że nie ma powiadomień dźwiękowych dla przyjścia smsa.

Wykonanie ustawień fabrycznych w ustawieniach i wipe w recovery to jest to samo? Czyści te same partycje?

W recovery Wipe data - tak, wipe cache - nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...