Skocz do zawartości

[ROM] Dyskusja o global dev OTA xiaomi


Trzucha

Rekomendowane odpowiedzi

Pomiędzy Global Stable a Global Dev (lub China Stable oraz China Dev) zdaje się możesz przechodzić ściągając odpowiedni plik i wskazując go w aplikacji Aktualizacje. 
Nie przejdziesz w ten sposób pomiędzy China a Global (i odwrotnie).

Edytowane przez musek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na aktualny rom 6.8.4 od miuipolska mogę wgrać przez twrp oficjalnego globala stable jesli wyjdzie

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

A na aktualny rom 6.8.4 od miuipolska mogę wgrać przez twrp oficjalnego globala stable jesli wyjdzie?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zainstalowałem nowego deva. I tak jak do tej pory wszystko było bezproblemowo, tak tym razem cosik się schrzaniło. Zamiast dźwięku w głośniku (jakiegokolwiek - czy to dzwonek, czy muzyka, czy powiadomienie) słychać głośne pierdzenie. Dźwięk na słuchawkach normalny. Zainstalowałem w miejsce tego romu ostatni stable, to z kolei cały czas wyskakuje jakiś błąd z usługami Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja 6.8.30 krąży po necie, sam ją mam, bo wczoraj miałem trochę czasu to zainstalowałem i jest to pierwszy rom od dawna, na którym w nocy NIE ZESZŁO mi ~20% baterii, było 80% i tak zostało od okolo 1-2 w nocy do 9 rano :) Dobrze się zapowiada przejście na androida MM i dlatego czekam na tą aktualizację, na innych romach miałem zwykle około 4h+ sot w ciągu 2 dni, ale wiadomo, że zależy co kto robi, a ekran nie jest do końca jakimś wyznacznikiem, wyraźnie coś mi drenowało baterię podczas uśpienia, tutaj włączyłem jeszcze tryb oszczędzania więc może to coś też pomogło, zobaczymy jak będzie bateria spadać, bo doładowuję do 100% teraz i będę obserwował.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

No i widzisz? Po co wprowadzasz zament? Ty masz dzienne(nightly) bo jestes w beta teamie! Inni nie maja a jak juz to tyogodniowe(weekly)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Rzeczywiście, dopiero zwróciłem uwagę na fakt, że zamiast tygodniowej mam dzienną aktualizację, aczkolwiek nie zapisywałem się do żadnych beta testów! Otrzymałem tą aktualizację przez OTA i przyjąłem, że każdy to dostał, więc nie rozumiem twojego oburzenia... A jeśli miałbym już coś wprowadzać to bardziej zamęt niż "zament" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2016 o 08:31, polomaski napisał:

A na aktualny rom 6.8.4 od miuipolska mogę wgrać przez twrp oficjalnego globala stable jesli wyjdzie

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Nie da się. Jak chcesz mieć teraz global dev musisz go wgrać przez MiFlash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś China Dev na Androidzie 6.0.1. został wydany mimo że rano był zawieszony, na forum twierdzą, że dziś wyjdzie także aktualizacja Global Dev oczywiście też z Androidem 6.0.1 więc czekamy. 

Na en.miui jest już oficjalne potwierdzenie, że Global Dev z Androidem 6.0.1 na XRN3Pro zostanie dziś wydany.

Aktualizacja jest już w Updaterze! 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zrobić kopię, w końcu wersja Androida się zmienia. Ja na 6.8.18 nie miałem wcale problemów z Deep Sleep, choć bateria średnio trzymała (na MIUI 7 było lepiej). Zmienia się wersja Androida i jest to pierwsza oficjalna beta więc problemów może być mnóstwo. Ja tam wszystkie w tej wersji wybaczę, chyba, że bateria będzie rozładowywać się w kilka godzin to takiego nie ale pozostałe przeżyję, z każdą aktualizacją co tydzień będzie przecież coraz lepiej. Poza tym używamy bety systemu a więc z błędami/niedogodnościami trzeba się pogodzić. Pamiętam ile miałem problemów z MIUI 8 po pierwszej aktualizacji (głównie Deep Sleep) ale teraz było już całkiem fajnie. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym średnim trzymaniem to w sumie prawda: od północy do 4:30 rano 2% zeszło (czasami 1, nie wiem od czego to zależy).

Pół godziny pochodziły pokemony + gps, później do 9:30 ściągałem i grałem w jakieś apki  - nic co powinno strasznie obciążać.

Telefon się nagrzał, bateria spadła do 51% w 4 godziny. Nie jest to super wynik, ale jest to całkiem akceptowalne. 50% wisi mi już dobre 2 godziny i dalej nie opadło (gdy telefon leży i nic nie robi się na nim)

Edytowane przez Kicksaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie widzę istotnych różnic. Jedyne co przestawiło się coś jeśli chodzi o odblokowanie przez czujnik, bo zamiast odblokować od razu ekran pokazywał się ekran blokady i trzeba bylo przesunąć żeby odblokować. Ale chwila zabawy w ustawieniach i znowu działa jak należy. Jak coś więcej zauważa to się podzielę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Redmi2

Ale zauważ że to była odpowiedź na pytanie post wyżej. Wiem ze MIUI jest samo w sobie tak rozbudowane, ze jeśli chodzi o funkcjonalność różnic widać nie będzie.

Edit/ zauważyłem, ze czytnik linii działa szybciej. I raczej nie jest to efekt placebo. Naprawdę tak szybko nie działał wcześniej:-)

Edytowane przez Gaidden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Redmi2 napisał:

 

 

10 minut temu, Blest napisał:

Zobacz czy możesz wyłączyć/usunąć aplikację typu zdjęcia Google itp.

Redmi Note 3 pro

Tak to wyglada. Mogę ją zatrzymać i odinstalować aktualizacje.

Screenshot_2016-09-09-12-04-49-647_com.android.settings.png

Edytowane przez Gaidden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...