Skocz do zawartości

[ROM] Dyskusja o global dev OTA xiaomi


Trzucha

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie z nieco innej beczki - po każdej aktualizacji Global Dev tracę TWRP i muszę je ponownie flashować (po uruchomieniu przez Vol+ i Power dostaję na ekranie telefon z odłączonym kablem). To normalne zachowanie po aktualizacji?

Oczywiście ucieka też root, ale to mnie nie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, danio_96 napisał:

Ten wątek dotyczy MIUI 8 czy 7, Jaka to wersja? Global, stabilna, miui.eu, MIUI Polska czy jeszcze coś innego?

Chciałbym się zapytać czy lepiej przejść na tą wersję czy na tą z 16.08?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Wątek nazywa się:
"Dyskusja o global dev OTA xiaomi"

Najistotniejszą część Ci pogrubiłem. :) 
Global dev to MIUI8.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, danio_96 napisał:

Ten wątek dotyczy MIUI 8 czy 7, Jaka to wersja? Global, stabilna, miui.eu, MIUI Polska czy jeszcze coś innego?

Chciałbym się zapytać czy lepiej przejść na tą wersję czy na tą z 16.08?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

16.08? to data czy jakiś nr romu? jeśli data to nie wiem czy kolega z przyszłości czy jak?

 

Jeśli chodzi o ROM GLOBAL DEV 6.8.11 to ja polecam. używam jakiś czas( niecałe 2h intensywnie) i żadnych problemów nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Gaidden napisał:

16.08? to data czy jakiś nr romu? jeśli data to nie wiem czy kolega z przyszłości czy jak?

2016-08-16 ma się pojawić MIUI8 w wersji Global Stable. Ale czy tak na pewno będzie? We'll see.
Ja obecnie mam Global Dev 6.8.11, ale po premierze MIUI w Stable chyba się przeniosę i zrobię full wipe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, musek napisał:

2016-08-16 ma się pojawić MIUI8 w wersji Global Stable. Ale czy tak na pewno będzie? We'll see.
Ja obecnie mam Global Dev 6.8.11, ale po premierze MIUI w Stable chyba się przeniosę i zrobię full wipe. 

W takim razie cofam swoje "kąśliwe" pytanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego global.dev trzeba mieć odblokowanego bootloadera? Czym się różni od globalnej wersji?

Jest jakiś wątek na temat wszystkich systemów z krótkim opisem, jakieś różnice na ten tel?

Można się pogubić 😀

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum en.miui coraz więcej osób pisze, że Stable na MIUI 8 jest przeniesione z 16 na 29 sierpnia. Ale Global Dev nie jest zły, aby Deep Sleep działał i można normalnie używać :) Reszta bugów nie jest aż tak mocno irytująca, bardziej irytuje że są już tak długo. :) 

@danio_96 Nie trzeba mieć odblokowanego do Global Dev, co do drugiego pytania to jest globalna wersja tylko że beta. 

Edytowane przez Mark1991
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, danio_96 napisał:

No tak, dzięki :)

Do tego global.dev trzeba mieć odblokowanego bootloadera? Czym się różni od globalnej wersji?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Ja mam global dev od kupna wgrane a bootloader mam zablokowany( sam go nie odblokowywałem, więc pewnie jest zablokowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Redmi2 napisał:

Z globalem i ota radzilbym uwazac, jest spory problem z traceniem zasiegu 4G(nie ma go w wyborze) duzo osob na en.miui.com ma ten problem a na mtk potrafi starcic imei.

Zainstalowałem właśnie aktualizację, Jest wybór LTE na obu kartach i LTE działa bezproblemowo. A już się wystraszyłem jak to przeczytałem ponieważ akurat instalowałem tę aktualizację. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, musek napisał:

Zmiany nie przemawiają za dokonywaniem aktualizacji. Ja się wstrzymuję.

Szczerze do mnie też, jakoś strasznie nie przemawiały ale zaktualizowałem z przyzwyczajenia. Żadnych problemów na tą chwilę nie widzę, Deep Sleep działa prawidłowo, reszta narazie tak samo. Nad baterią nie wypowiem się po pół h użytkowania...

 

9 minut temu, Redmi2 napisał:

Z globalem i ota radzilbym uwazac, jest spory problem z traceniem zasiegu 4G(nie ma go w wyborze) duzo osob na en.miui.com ma ten problem a na mtk potrafi starcic imei.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Poki co normalnie łapie mi LTE, jedna i druga karta ma LTE w wyborze,  także chyba udało się kolejny raz obejść bez problemów.

Edytowane przez Gaidden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gaidden napisał:

Szczerze do mnie też, jakoś strasznie nie przemawiały ale zaktualizowałem z przyzwyczajenia. Żadnych problemów na tą chwilę nie widzę, Deep Sleep działa prawidłowo, reszta narazie tak samo. Nad baterią nie wypowiem się po pół h użytkowania...

O Deep Sleepie też nie da się wypowiedzieć po pół h użytkowania. :)

 

Z widocznych nowości to dodali aplikację do przeglądania MIUI Forum którą do tej pory trzeba było ze sklepu pobrać. 

Poziom poprawek zabezpieczeń Androida został zaktualizowany do wersji z 1.9.2016.

Rzeczy które zostały dodane w poprzedniej wersji zyskały tłumaczenie na nasz język, nowości są po angielsku (np. jedna nowa opcja w Hotspocie).

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Mark1991 napisał:

O Deep Sleepie też nie da się wypowiedzieć po pół h użytkowania. :)

 

Z widocznych nowości to dodali aplikację do przeglądania MIUI Forum którą do tej pory trzeba było ze sklepu pobrać. 

Poziom poprawek zabezpieczeń Androida został zaktualizowany do wersji z 1.9.2016.

O deep sleepie wypowiadam się na chwilę obecną i mogę to zrobić bo sprawdziłem i telefon w deep sleep przechodzi:) Czy tak będzie za jakiś czas to nie wiem, jeśli się coś zmieni pewnie się wypowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Gaidden napisał:

O deep sleepie wypowiadam się na chwilę obecną i mogę to zrobić bo sprawdziłem i telefon w deep sleep przechodzi:) Czy tak będzie za jakiś czas to nie wiem, jeśli się coś zmieni pewnie się wypowiem

U mnie na poprzednich wersjach też na początku przechodził a minęła około doba i wisiał na 691 MHz. :) aż do ponownego uruchomenia ale od poprzedniej aktualizacji już było ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mark1991 napisał:

U mnie na poprzednich wersjach też na początku przechodził a minęła około doba i wisiał na 691 MHz. :) aż do ponownego uruchomenia ale od poprzedniej aktualizacji już było ok. 

No ok może wyraziłem sie nie dość jasno. W każdym razie na chwilę obecną telefon w deep sleep przechodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

telefon mam od wczoraj z zablokowanym boot loaderem.

Działa bardzo dobrze i jestem zadowolony, czytałem o wersjach romów i mam tylko krótkie pytanie bo nie do końca rozumiem.

Mam room MIUI Global 7.3 stabilna  7.3.7.0 Lhomidd czy z tego romu dostanę aktualizację do MIUI 8 przez ota jak się pojawi?

Zastanawia mnie to bo w aktualizacjach mam grafikę MIUI7 a pod nią "pozdrowienia z "MIUIpolska.pl"

Czyli to rom od MIUIpolska.pl czy global z Xiaomi?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Turtol napisał:

Witam

telefon mam od wczoraj z zablokowanym boot loaderem.

Działa bardzo dobrze i jestem zadowolony, czytałem o wersjach romów i mam tylko krótkie pytanie bo nie do końca rozumiem.

Mam room MIUI Global 7.3 stabilna  7.3.7.0 Lhomidd czy z tego romu dostanę aktualizację do MIUI 8 przez ota jak się pojawi?

Zastanawia mnie to bo w aktualizacjach mam grafikę MIUI7 a pod nią "pozdrowienia z "MIUIpolska.pl"

Czyli to rom od MIUIpolska.pl czy global z Xiaomi?

Masz oryginalny Global Stable od Xiaomi, dostaniesz aktualizację do MIUI 8 jak wyjdzie Global Stable z MIUI 8 a ma to nastąpić 23 sierpnia. Napis "pozdrowienia z MIUIpolska.pl" jest ponieważ tłumaczenie do Globala jest wzięte z ROM-u MIUIPolska. Z zablokowanym bootloaderem możesz wgrać tylko 4 wersje softu: China Stable, China Dev, Global Stable i Global Dev. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy raz kiedyś od święta korzystam z mms-ów i dzisiaj mnie znowu trafiło, że nie mogę wysłać ani odebrać. Korzystam z dwóch kart SIM (obie w sieci Plus) i na żadnej mi nie działają, pamiętam, że ostatnio korzystałem z mms-ów na pierwszej karcie SIM i było ok (na drugiej mi wtedy nie działały ale to służbowa i jest dla mnie mniej ważna). Jest na to jakieś konkretne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, piotrkozub napisał:

rozumiem ze global a rom tworzony przez przedstawicieli miuipolska to rozne romy i by miec miui 8 stable trzeba czekac na ich przeróbkę 

ROM MIUIPolska oparty jest o China Dev.
Jest to osobna gałąź, niż Global Dev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global Dev język polski posiada.
Lepszy to pojęcie względne.

Wiele osób nie ma z MIUIPolska problemów. Jest jednak oparty o ROM Developerski, czyli rozwojowy.
Teoretycznie najbardziej stabilne i najlepiej przetestowane są ROMy Global.

Edytowane przez musek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...