Skocz do zawartości

[ROM] Dyskusja o global dev OTA xiaomi


Trzucha

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Endymion napisał:

Masz deep sleep używając czytnika linii papilarnych?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Tak normalnie przez noc mi schodzi 2-4% max bateri od 22-23 do 7 rano.

Ja juz zasysam najnowszego deva zaraz instalacja.

Edytowane przez wiesiek3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też :) zobaczymy jak się sprawuje, jak moje problemy nie znikną a konkretnie trzy główne:

1. Brak deep sleepa przy używaniu czytnika linii papilarnych.

2. Duży pobór energii przez system (dużo więcej niż ekran który powinien przodować).

3. Bug akcelerometru i żyroskopu przy korzystaniu z automatycznej jasności będąc w ciemności.

To wracam na stabilną stronę mocy.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Endymion napisał:

3. Bug akcelerometru i żyroskopu przy korzystaniu z automatycznej jasności będąc w ciemności.

To wracam na stabilną stronę mocy.

Czyli na stable nie masz z tym problemu? Myślałem, że on na wszystkich wersjach występuje. 

Co do aktualizacji to ja nie widzę póki co żadnych zmian, poza Fingerprintem wszystko sprawdzałem i to co do tej pory nie działało to nadal nie działa. 

Do tego jest to chyba starsza wersja systemu niż mieliśmy w dwóch poprzednich aktualizacjach, wtedy poprawki bezpieczeństwa Androida były z 1 sierpnia a teraz są z 1 lipca. 

Sklep Play nie działał, musiałem wyczyścić dane w ustawieniach tej aplikacji.

 

Ktoś wie czemu system się rozrósł? Poprzednie pełne aktualizacje ważyły 1.1GB a teraz 1.3GB.

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mark1991 napisał:

Czyli na stable nie masz z tym problemu? Myślałem, że on na wszystkich wersjach występuje. 

Co do aktualizacji to ja nie widzę póki co żadnych zmian, poza Fingerprintem wszystko sprawdzałem i to co do tej pory nie działało to nadal nie działa. 

Do tego jest to chyba starsza wersja systemu niż mieliśmy w dwóch poprzednich aktualizacjach, wtedy poprawki bezpieczeństwa Androida były z 1 sierpnia a teraz są z 1 lipca. 

Sklep Play nie działał, musiałem wyczyścić dane w ustawieniach tej aplikacji.

Naprawili podobno to że nie wchodzi w deep sleep jak używa się czytnika (przynajmniej jeśli chodzi o china dev), może warto factory reset zrobić żeby było ok, gdzieś pisało że może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawel978 napisał:

Naprawili podobno to że nie wchodzi w deep sleep jak używa się czytnika (przynajmniej jeśli chodzi o china dev), może warto factory reset zrobić żeby było ok, gdzieś pisało że może pomóc.

Jest ok, włączyłem czytnik i wchodzi w Deep Sleep. Więc jeden problem mniej. :)

Żeby jeszcze te nieszczęsne czujniki naprawili przy auto jasności ekranu...

Tak przy okazji zapytam bo wiem, że sporo na en.miui piszesz i czytasz. Wiadomo coś kiedy Android 6.0.1 się pojawi? Bo czytałem, że niby koniec sierpnia. I czy Global Stable z MIUI 8 będzie opóźniony? Bo też czytałem że niby o 15 dni jest opóźniony a miał być 17 sierpnia więc wyjdzie we wrześniu. Nie wiem ile w tym prawdy.

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mark1991 napisał:

Jest ok, włączyłem czytnik i wchodzi w Deep Sleep. Więc jeden problem mniej. :)

Żeby jeszcze te nieszczęsne czujniki naprawili przy auto jasności ekranu...

Tak przy okazji zapytam bo wiem, że sporo na en.miui piszesz i czytasz. Wiadomo coś kiedy Android 6.0.1 się pojawi? Bo czytałem, że niby koniec sierpnia. I czy Global Stable z MIUI 8 będzie opóźniony? Bo też czytałem że niby o 15 dni jest opóźniony a miał być 17 sierpnia więc wyjdzie we wrześniu. Nie wiem ile w tym prawdy.

jestem niby w china beta team więc mam możliwość codziennych aktualizacji i mniej więcej wiem co tam robią i codzienny changelog widzę i co piszą na temat romów. Odnośnie Globala nie wiem nic, raz że nie korzystam a 2 że to global a nie china ;). A android 6 hmm.. coś mi się obiło o uszy że połowa sierpnia lub koniec sierpnia ale dalej brak czegoś ze 100% pewnością. Jak będę coś wiedział w tym temacie to dam znać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu z czujnikami nie jestem pewien czy na Miui 7 występował, ale skoro ludziom występują to mi też bo mam w zasadzie te problemy co większość. Mogli by zająć się tym co najważniejsze czyli działanie sprzętu a potem bawić się w dodawanie aplikacji i bajerów...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mi w losowych momentach przestaje przechodzić w Deep Sleep i żre baterię. W 6.7.29 było już bardzo dobrze a teraz znowu lipa, zawiesza się na 691Mhz i tak działa aż do restartu. Najgorsze jest to, że inni niby mają ok a na poprzedniej mieli problemy, a ja na poprzedniej miałem świetnie a teraz problemy. Nie wiem już co o tym myśleć.

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, z przechodzeniem do deep sleep nie jest idealnie ale jest dużo lepiej, bo urządzenie w ogóle korzysta z tego stanu nie to co wcześniej. Widać na screenach:

86dfb693f0ea66638f6c704dde1a0b3c.jpg

956e32b6df6e1824c7a7dd82fff3ba85.jpg

Telefon dużo czasu spędził w kieszeni i zjadł 8 procent baterii, jest lepiej.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0334366ec9aeed3339281f944afb7a7f.jpg u mnie po ostatniej aktualizacji jest przyzwoicie. W nocy zeszło 2% i przy tej wersji zdaje mi się że lepiej działa zarządzanie pamięcią RAM. Przełączanie pomiędzy aplikacjami chodzi płynnie i nie wyłącza aplikacji w tle.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 PRO 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u was z przełączaniem ostatnich aplikacji? Też trwa to tak długo kiedy macie w tle dużo aplikacji? Bo u mnie przy dużej ilości aplikacji w tle jest bardzo słabo, widać wyraźnie opóźnienie to samo kiedy klikam przycisk do czyszczenia, czuć chwilowy lag.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zawsze odblokowuje paluchem. Po przylozeniu palca mignie pulpit i gaśnie. Nawet kilka razy. Dopiero przyciśnięcie Power i dopiero przyłożenie palucha działa.

Świruje też z włączoną opcją blokowania tel. kiedy jest w kieszeni. Cały czas się drze żeby nie zasłaniać górnej części ekranu. Po wyłączeniu tej opcji problem znika.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem, zainstalowałem i póki co wszystko działa jak należy. Depp sleep pracuje normalnie,wszystkie nowe funkcje działają( zrzut ekranu po przesunięciu trzema palcami super). Jedyne czego się mogę czepić to braki w tłumaczeniu w nowych funkcjach Panelu sterowania, ale jest to do przeżycia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie instaluję.
Pobrana paczka 125MB niestety nie dała rady się prawidłowo zainstalować - po restarcie uruchomiło się główne menu TWRP i czekało na reakcję. Po uruchomieniu systemu czekał na mnie komunikat o nieudanej próbie aktualizacji i informacją, że należy pobrać pełną paczkę, co zrobiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gaidden Będą przetłumaczone z kolejną aktualizacją. Odkąd mam ten telefon zawsze jak coś nowego się pojawia to na początku jest po angielsku ale z kolejną aktualizacją jest już przetłumaczone.

@ik`ey o Tym roocie też czytałem ale w żadnym Global Dev od 6.3.31 go nie było więc i raczej nie będzie. Z tego co wiem root jest w wersji Dev ale China. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...