Skocz do zawartości

[ROM] Dyskusja o global dev OTA xiaomi


Trzucha

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem ten rom z androidem 6.0.1 przez twrp i niestety telefon łapie bootloop-a!

Później chciałem wrócić do V7 z kopii utworzonej kilka minut wcześniej przez twrp, operacja się powiodła, ale telefon co chwila wołał o kod pin, wpisywałem poprawny, ale pulpit pojawiał się na sekundę i znów prośba o wpisanie pinu i tak w koło, w następnym kroku nie przywracałem kopii, tylko zainstalowałem rom za pomocą twrp i po tej instalacji telefon zdechł, przy próbie włączenia pokazywało się na chwilę MI i telefon się wyłączał. Do TWRP nie dało się dostać, bo po przytrzymaniu klawiszy następował restart, po podłączeniu fona do kompa migała tylko czerwona dioda, na szczęście fastboot działał prawidłowo, telefon był wykrywany przez MiFlash, ale nie mogłem wgrać żadnego romu, pojawiał się komunikat, że urządzenie jest zablokowane i tu z pomocą przyszedł MiFlashUnlock, trzy zielone ptaszki, restart i telefon wrócił z zaświatów, twrp stało się dostępne, a dalej już z górki. Uważajcie z tym romem na androidzie 6.0.1.

Edytowane przez wajs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wajs napisał:

Zainstalowałem ten rom z androidem 6.0.1 przez twrp i niestety telefon łapie bootloop-a!

Później chciałem wrócić do V7 z kopii utworzonej kilka minut wcześniej przez twrp, operacja się powiodła, ale telefon co chwila wołał o kod pin, wpisywałem poprawny, ale pulpit pojawiał się na sekundę i znów prośba o wpisanie pinu i tak w koło, w następnym kroku nie przywracałem kopii, tylko zainstalowałem rom za pomocą twrp i po tej instalacji telefon zdechł, przy próbie włączenia pokazywało się na chwilę MI i telefon się wyłączał. Do TWRP nie dało się dostać, bo po przytrzymaniu klawiszy następował restart, po podłączeniu fona do kompa migała tylko czerwona dioda, na szczęście fastboot działał prawidłowo, telefon był wykrywany przez MiFlash, ale nie mogłem wgrać żadnego romu, pojawiał się komunikat, że urządzenie jest zablokowane i tu z pomocą przyszedł MiFlashUnlock, trzy zielone ptaszki, restart i telefon wrócił z zaświatów, twrp stało się dostępne, a dalej już z górki. Uważajcie z tym romem na androidzie 6.0.1.

Piszą na forum en.miui.com żeby instalować przez edl/fastboot na czysto zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki mi nie działają z tym nowym wczorajszym update. Mam je wyjęte a jest logo że są podłączone. I mam problemy z odblokowaniem na odcisk palca, nie zawsze łapie

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji wszystko jest jak najlepiej. Nie zauważyłem póki co żadnych problemów czy błędów. Bateria po 11h normalnego użytkowania ma jeszcze 79%( dwie karty sim,  plus non stop włączone LTE), czyli jest jeszcze lepiej niż poprzednio, takie odnoszę wrazenie. Dodatkowo przy czyszczeniu ostatnich procesów pozostaje nawet 2,1 giga ramu, tak przynajmniej twierdzi telefon:-). Nie jest to jakoś odczuwalne ale takich wartości w poprzednich wersjach nie udawało mi się osiągnąć. Jedyne co pozostało mi na minus, to na ekranie blokady jest nieprzetłumaczone " Swipe up to unlock". Do reszty nie mam żadnych zastrzeżeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2 Dlatego napisałem że z 1h na ekranie może tak mieć. :) Widzę po swoim, że czas pracy na baterii na MIUI 8 póki co leży, robię to samo a bateria leci szybciej niż w MIUI 7 i to dość wyraźnie, wtedy wyciągałem SOT 8h spokojnie a tu lekko ponad 6h i już domaga się ładowarki. Wiem że to zależy od wielu czynników i można podać wynik tylko "pi razy drzwi".

Na tym forum normą jest pisanie opinii o romach i ogólna dyskusja "gdzie popadnie" więc skoro nie napisał jakiego romu używa to wolałem spytać. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mark1991 napisał:

@Gaidden O jakiej wersji mówisz? Bo ja na MIUI 8 6.7.21 mam to przetłumaczone a takie rezultaty na baterii są raczej niewykonalne i inni mający MIUI 8 to potwierdzają, no chyba że to normalne użytkowanie to 1h na ekranie :) 

Dokładnie o tej wersji mówię. Nie patrzę zbytnio na użycie ekranu. Jest to na pewno jakimś wyznacznikiem. W tej chwili mam lekko ponad 3h SOT i jeszcze 52% baterii, wiec podobny rezultat o jakim mówisz Ty. Wiem tylko ze na MIUI 7 testowym przez miesiąc max co udało mi się wyciągnąć przy codziennym użytkowaniu to było lekko ponad 2 dni. W tej chwili wyglada, że rezultat na MIUI 8 będzie lepszy. Jest racja w tym ze nigdy nie użytkujesz telefonu w takim samym stopniu no ale na chwile obecną odnoszę wrażenie że MIUI 8 ma lepsze rezultaty baterii. Co do tego, ze nie pisałem wersji romu, myślałem, że skoro zaczęła się dyskusja o aktualizacji do 6.7.21, to logicznym będzie, że o tym romie mówię. Następnym razem się określę dokładniej:-)

 

6 godzin temu, ahr napisał:

Zapewne kolega używa motywu w którym jest to nie przetłumaczone.

No taka prosta rzecz i nie wpadłem na to. Dzięki:-)

Edytowane przez Gaidden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2016 o 11:42, Pawel978 napisał:

Piszą na forum en.miui.com żeby instalować przez edl/fastboot na czysto zupełnie.

Nawet ktoś to ogarnął i pokazał screena: 

 

Screenshot_2016-07-24-10-40-51-197_com.android.settings.png

Więc wyszli już z alpha i mają już bety na 6.0.1 czyli tylko czekać jak któraś kolejna aktualizacja zmieni nam wersję Androida. :)

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 6.7.21 jak na razie wszystko w najlepszym porządku. :)
Nie ma na razie problemów z przechodzeniem telefonu w deep sleep, co na poprzedniej wersji bywało problematyczne - telefon działa 2d20h i ciągle 36% na baterii. Nie był intensywnie użytkowany (~3h SOT), ale i tak jest dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez macie ten problem z czytnikiem linii papilarnych że podświetla telefon i blokuje ponownie i dopiero jak przyciskiem odblokowania odblokuje i wtedy przyłoże palec to działa?

Powiedzcie mi jeszcze czy się da i jak ustawić aplikacje na karcie sd bo przenioslem plik z obb do tego samego folderu na karcie pamięci i gta mi nie działa

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem dziś ponownie dev 6.7.21 bo jak dotychczas używałem 7.5.2  zobaczymy jak dev wypadnie przy stable.

Wiadomo brak mozliwosci wylaczenia aplikacji.

Nieszczęsne nagrywanie filmów (tnących się) oraz to slow motion

Mała ilość motywów i jak dla mnie niezbyt przejrzyste Ustawienia w Global Stable lepiej to wygląda.

Bateria wolniej spada niż na Stable zobaczymy ile w nocy spadnie. 

A z brakami tłumaczenia się nie spotkałem 

Na tą chwilę to by było tyle.

 

UP

Czy jest gdzieś temat porównania ROM Dev z xiaomi.com i Dev od xiaomi.eu/miuipolska ?? jakie sa roznice i co eu poprawilo 

Edytowane przez wiesiek3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Simono_pl napisał:

Owszem jest 6.7.29 ale pierwszy raz właśnie na niej trafiło mnie iż, że telefon nie chce przechodzić w Deep Sleep. Wcześniej nigdy nie miałem tego problemu.

Ja wczesniej tez nie miałem tego problemu a tym razem się zdarzył. Wyłączyłem i włączyłem tel i póki co pomogło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczorajszej aktualizacji Deep Sleep działa u mnie bez zarzutów, ale wcześniej zdarzało się, że wyłączał się po paru godzinach a czasem i 2 dni działał. Wyłączenie i włączenie zawsze rozwiązywało problem na jakiś czas. Dziwne to, że wam się posypało a u mnie póki co działa dobrze. 

Tak nieregularnie ten Deep Sleep się wysypywał że mam wrażenie że jakaś czynność wykonywana na telefonie go zawiesza ale robię na nim tyle rzeczy i przede wszystkim nie śledzę kiedy przestaje przechodzić w ten tryb bo i nie ma jak tego dokładnie śledzić więc nie wiem po czym tak się dzieje, dopiero jak zauważę że leżał z wyłączonym ekranem a mimo to bateria poleciała w dół to robię wyłącz i włącz ponownie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na poprzednich wersjach ani na obecnej nie używam fingerprinta a mimo to wcześniej przestawał przechodzić w Deep Sleep, od wczorajszej aktualizacji póki co jest ok. Lekko ponad 6h na ekranie z automatyczną jasnością i mam jeszcze 34% baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie potwierdza się, że wyłączenie czujnika lini papilarnych jako metody odblokowania ekranu, pozwala spokojnie przejść w Deep sleep. Po wyłączeniu tej funkcji i wygaszeniu ekranu przyciskiem Power, telefon przeszedł w Deep sleep jak powinien. Screen w załączeniu. Jednak brak Deep sleep nie przeszkadza mi aż tak bardzo, żebym zrezygnował z czujnika. Poczekam do piątku może następną aktualizacja naprawi problem.

Screenshot_2016-07-31-22-05-29-281_com.bvalosek.cpuspy.realgpp.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do 6.7.29 faktycznie nie wchodzi w Deep Sleep ale tylko wtedy jak mam aktywny Fingerprint, jak go wyłączę to nie mam już problemu że telefon zapominał o uśpieniu i wymagał restartu.

Znalazłem jeszcze jeden błąd, jak mamy włączone podświetlenie klawiszy pod ekranem i wyłączymy podświetlenie w określonych aplikacjach to nadal podświetlenie w nich działa, np. wyłączyłem w youtube a nadal przyciski są w nim podświetlane. 

Bardzo dobrze sprawuje się bateria, chyba mój rekord odkąd mam ten telefon a na MIUI 8 to na pewno mój rekord. Ekran cały czas na auto i jasność ustawiona na 60%, jedynie w porach wieczornych auto wyłączone przez problemy z akcelerometrem. Zostało 16%, spokojnie 9 godzin i 30 minut by wyciągnął.

Screenshot_2016-08-01-08-28-14-669_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-01-08-28-29-025_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-01-08-28-48-313_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to jest coś w stylu, ze gdy nie używasz telefonu procesor praktycznie nie funkcjonuje.( przechodzi w tryb uśpienia) Co przekłada się na ilość energii potrzebnej dla telefonu oraz analogicznie zużycie baterii. Na swoim przykładzie powiem, ze gdy działało u mnie Deep sleep to w nocy gdy nie korzystałem z telefonu z baterii schodzilo 1-3% . Od ostatniej aktualizacji potrafi zużycie dojść do 10% baterii. Tak ze jest to dosyć istotne dla kogoś kto zakupił telefon z zamiarem ze nie będzie to ładował kilka dni... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deep Sleep:

W trybie głębokiego snu Android posiada minimalną funkcjonalność związaną z odbieraniem połączeń czy SMS'ów. Nie działają natomiast żadne aplikacje w tle, które np. sprawdzają pocztę e-mail, odbierają powiadomienia z Facebooka czy wiadomości z Messengera. Oszczędzana jest za to bateria, gdyż jej zużycie w takim trybie jest minimalne.

Oczywiście telefon będący w takim trybie nie mógłby odbierać żadnych powiadomień z aplikacji np. społecznościowych. Wprowadzono zatem do różnych aplikacji tzw. „wakelocks”, czyli krótkie wybudzenia, których zadaniem jest sprawdzenie dostępności nowych powiadomień czy wiadomości, a następnie ponowne uśpienie telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deep Sleep:

W trybie głębokiego snu Android posiada minimalną funkcjonalność związaną z odbieraniem połączeń czy SMS'ów. Nie działają natomiast żadne aplikacje w tle, które np. sprawdzają pocztę e-mail, odbierają powiadomienia z Facebooka czy wiadomości z Messengera. Oszczędzana jest za to bateria, gdyż jej zużycie w takim trybie jest minimalne.

Oczywiście telefon będący w takim trybie nie mógłby odbierać żadnych powiadomień z aplikacji np. społecznościowych. Wprowadzono zatem do różnych aplikacji tzw. „wakelocks”, czyli krótkie wybudzenia, których zadaniem jest sprawdzenie dostępności nowych powiadomień czy wiadomości, a następnie ponowne uśpienie telefonu.

Dla mnie to złe rozwiązanie jak nie odbiera maili :(

O ile w nocy to jest do zaakceptowania to w dzień absolutnie wykluczone. U siebie czegoś takiego nie zauważyłem. Czy to jest jakaś opcja gdzieś ustawiana czy to się dzieje z automatu?

Nie wyobrażam sobie żeby mi np. apke budzika wyłączyło.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie druga część tekstu i zrozumiesz jak to działa. Żadne powiadomienie Ci nie umknie :-)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

No dobra, ok. To teraz jak to sprawdzić czy telefon wchodzi w taki tryb.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...