Skocz do zawartości

[ROM] Dyskusja o global dev OTA xiaomi


Trzucha

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, xylaxos napisał:

Ale sie zaskoczylem dzisiaj.Tak zaczalem sprawdzac ustawienia i sie okazuje ze  mam jezyk polski Miui Global 7.3(7.3.7.0 LHOMIDD).Ciekawe z ktora aktualizacja to przyszlo:)

7.3.5.0. :) Mi po przeprowadzeniu aktualizacji samoczynnie język przestawił się na polski. To dopiero było zdziwienie... 

Edytowane przez musek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xylaxos napisał:

Ale sie zaskoczylem dzisiaj.Tak zaczalem sprawdzac ustawienia i sie okazuje ze  mam jezyk polski Miui Global 7.3(7.3.7.0 LHOMIDD).Ciekawe z ktora aktualizacja to przyszlo:)

Tzn. że Global nie miał wcześniej polskiego ?!?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet
Nie, nie miał. Kilka wersji wstecz pojawiło się tłumaczenie zaczerpnięte z MIUIPolska.
Gdyby było inaczej i Global Stable od początku posiadałby nasz rodzimy język, to wydaje się że tyle ludzi nie bawiłoby się w zmianę softu na własną rękę. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, musek napisał:

@latet
Nie, nie miał. Kilka wersji wstecz pojawiło się tłumaczenie zaczerpnięte z MIUIPolska.
Gdyby było inaczej i Global Stable od początku posiadałby nasz rodzimy język, to wydaje się że tyle ludzi nie bawiłoby się w zmianę softu na własną rękę. :) 

 

A nie było tak, że zanim zaczerpnęli tłumaczenie Acida, to było tam jakieś inne polskie tłumaczenie? Przynajmniej w linii "dev"?

Anyway, to bardzo, bardzo dobra wiadomość, że wreszcie "prawowite" polskie tłumaczenie jest w oficjalnym ROM-ie od Xiaomi i to w wersji "stable" (choć osobiście nie należę do wyznawców "Stable").

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż mnie nurtuje to pytanie: czy nowym posiadaczom Xiaomi można teraz śmiało polecić używanie Global? (tzn. zamiast EU?). Nie spotkałem się z rzetelnym, konkretnym i kompletnym porównaniem plusów i minusów obu rozwiązań. A diabeł zawsze tkwi w szczegółach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Raz, że to jest temat o dev a nie stable, więc nie rozumie rozmowy na ten temat tutaj.

To dwa, że to na 1000% jest miui7, nawet nazwa wskazuje na to 7.5 stable miui będzie się zwczynać od 8 czyli np 8.2.1.0 itp itd.

Dwa, że w nawiasie masz zawsze jakie to miui np (miui7)

Trzy, ze daty premier stable miui global i china sa znane i jest rozpiska.

A jeśli chodzi o dev to tak to miui8 6.7.5 czyli z 5 lipca build.

Ciężko cokolwiek zrozumieć co napisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja przebiegla pomyślnie, bez żadnych niespodzianek. Po godzinie użytkowania jedyne co mi się nie podoba to zegar na ekranie głównym, cyfry od góry wyglądaja jakby były przyciete. Antutu z ciekawości 77k, po dłuższym użytkowaniu zobaczymy jak bateria. P. S. Jakby ktoś mógł sprawdzić czy dobrze wyswietla mu gra Magic Legion, u mnie wystepuja duże przeklamania w grafice (na miuiv7 tego nie było). 

IMG_20160713_121722.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2

Bardzo chaotyczna wypowiedź...

Co do samego Romu, to nie jestem w stanie się wypowiedzieć, może tylko tyle, że pojawiły się nowe kolory :)

Po aktualizacji pierwszy problem na starcie. Nie da się wpisać PINu. Maksymalnie 3 cyfry, 4 nie ma możliwości wbić, więc mój telefon na chwilę obecną nie do odblokowania. Czy ktoś tez ma taki problem?

Polecam usunąć blokadę PIN przed instalacją.

Edytowane przez Morvi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Morvi napisał:

Po aktualizacji pierwszy problem na starcie. Nie da się wpisać PINu. Maksymalnie 3 cyfry, 4 nie ma możliwości wbić, więc mój telefon na chwilę obecną nie do odblokowania. Czy ktoś tez ma taki problem?

Polecam usunąć blokadę PIN przed instalacją.

Problem rozwiązany.

Należy wbić 4 cyfry PIN, wyświetlą się tylko 3, mimo wszystko dajemy Odblokuj i telefon jest dostępny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne spostrzezenia. Telefon po aktualizacji działał cały czas wykorzystujac maksymalna noc procesora, nie wchodzil tez w tryb deep sleep. Pomoglo wyłączenie i włączenie telefonu (nie "uruchom ponowmie") 

Edytowane przez szunaj4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko bo zaktualizowałem do najnowszego xiaomi.eu 6.7.7. ale chciałbym jednak powrócić na global stable więc przez twrp próbowałem wgrać najnowszy global ale niestety telefon nie wstaje, cały czas logo Mi, macie jakieś pomysły?

Dzięki

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru godzin używam najnowszego MIUI 8 Global Beta 6.7.5.

Został naprawiony problem z niektórymi wtyczkami jack które trzeba było wkładać na raty bo inaczej grał głośnik telefonu, obecnie nie ma już z tym problemów i nie trzeba nic kombinować przy wkładaniu.

Nadal występuje problem z akcelerometrem i żyroskopem w ciemnych pomieszczeniach gdy jest ustawiona automatyczna jasność ekranu.

Nadal nie można wybrać konta Google do kopii zapasowej (pola są szare - nieaktywne).

Jeszcze coś dziwnego dzieje się z LTE, jak je wybiorę na dowolnej z 2 kart i włączę dane mobilne to najpierw łączy z EDGE po chwili przeskakuje na 3G/H+ i dopiero po jakichś 10 sekundach od tego momentu wskakuje 4G, w poprzednich wersjach od razu było 4G.

Tłumaczenie systemu oceniam na 95% nieliczne nieprzetłumaczone rzeczy znajdują się tylko w świeżych opcjach typu asystent dotyku czy sklonowane aplikacje itp.

Mam wrażenie że bateria trzyma lepiej ale do tego potrzeba dłuższych testów.

Ogólne wrażenia pozytywne, MIUI 8 > MIUI 7 zdecydowanie.

Bardzo podobają mi się teraz przyciski na pasku powiadomień i przede wszystkim że nie trzeba już przeskakiwać między powiadomieniami aplikacji i przyciskami jak do tej pory.

Doszły nowe fajne opcje jak klonowanie aplikacji czy druga przestrzeń. Podczas ładowania mamy podany orientacyjny czas ile jeszcze trzeba poczekać do pełnego naładowania.

W opcjach dźwięku możemy ustawiać oddzielnie głośność dzwonka, alarmu i multimediów, od zawsze tej opcji mi na różnych telefonach z Androidem brakowało. Rewelacyjnie że została tu dodana. :)

Mimo ze to pierwsza globalna beta jest na prawdę ok, poza już znanymi bugami nie znalazłem nic nowego poza tym drobnym defektem z LTE opisanym wyżej. Na pewno zarówno działaniem jak i tłumaczeniem ta beta stoi na dużo wyższym poziomie niż pierwsze bety na MIUI 7 jak tylko kupiłem ten telefon. :)

I jeszcze zaciekawiło mnie to, że w Aktualizacjach systemu jest napisane: "MIUI 8 6.7.5 / Tygodniowa" czyżby oznaczało to cotygodniowe aktualizacje tak samo jak w China Dev?

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z LTE już jest ok, restart rozwiązał problem. 

Telefon nie wchodzi w deep slep :/ wyłączanie i włączanie nie pomaga, 5 godzin jest na 691MHz a leżał z wyłączonym ekranem. Szybko bateria leci przez to. Jak coś na nim robię to bateria schodzi wolniej niż na miui 7 ale jak leży to porażka jak szybko leci.

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Mark1991 napisał:

Z LTE już jest ok, restart rozwiązał problem. 

Telefon nie wchodzi z deep slep :/ wyłączanie i włączanie nie pomaga, 5 godzin jest na 691MHz a leżał z wyłączonym ekranem. Szybko bateria leci przez to. Jak coś na nim robię to bateria schodzi wolniej niż na miui 7 ale jak leży to porażka jak szybko leci.

Wyłączyłes i Włączyłes czy uruchomiles ponownie? To jest różnica. 

 

1 godzinę temu, ik`ey napisał:

FIFA 2016 dostała dziwnych kolorów

Odinstaluj i zainstaluj ponownie, miałem tak z inna gra ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szunaj4 Robiłem i jedno i drugie i nic. Na 691MHz siedzi przy wyłączonym ekranie, z wyłączonym internetem też nie usypia.

Jak wyłączę i włączę to wchodzi w deep slep ale potem przestaje, nie wiem co to powoduje raczej bug jakiś bo w MIUI 7 nawet tydzień był uruchomiony i było ok a mam tę same aplikacje zainstalowane. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko działa jak powinno. Póki co nie zauważyłem żadnych problemów dotyczących baterii czy działania LTE o którym było wyżej. Ogólnie na plus. Poza kilkoma niedorobkami w tłumaczeniach.  Zdarzają się głównie w głębszych ustawieniach. A tak jeśli chodzi o resztę to wszystko w jak najlepszym porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...