Skocz do zawartości

[ROM] Dyskusja o global dev OTA xiaomi


Trzucha

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, wajs napisał:

Na RN3PRO jest, a Wy w jakim dziale piszecie, mamy się domyślać o jakim telefonie rozprawiacie? Spadać do odpowiedniego tematu!

Naucz się rozróżniać oficjalny Global Dev od Xiaomi od Global Dev od xiaomi.eu. Oficjalny skończył się na 6.5.19, natomiast w xiaomi.eu jest 6.5.26 i jest to tylko dla osób z odblokowanym bootladerem, temat jest o oficjalnym od Xiaomi więc może już się tu nie wypowiadaj by uniknąć dalszej kompromitacji. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to może i tak. Myślałem, że może ktoś pomylił RN3 z RN3PRO. Co do romow, to dla takich laików jak ja, nie jest takie proste, china stable, china dev, global stable, global dev, xiaomi.eu stable, dev... uff.

Edytowane przez wajs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem laikiem, mam telefon od Xiaomi od niecałych 3 miesięcy i to mój pierwszy sprzęt od tej firmy, wcześniej o niej sporo słyszałem ale nie zagłębiałem się w szczegóły więc wiedziałem niewiele ale odróżnianie ROM - ów to podstawa i na początku fakt wygląda to groźnie i że jest tego dużo ale nie jest to wcale trudne. Dlatego też siedzę na oficjalnym Global Dev i mam zablokowany bootloader bo mi więcej nie potrzeba, telefon spełnia w pełni swoje zadania. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Redmi2, jednak utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że jesteś umysłowo chory i tak jak inni radzą, trzeba olewać Twoje posty.

Po pierwsze, nie użyłem słowa "wypad".

Po drugie, przyznałem się do błędu i zostalo to sprostowane, że nie ma oficjalnego 6.5.26.

Po trzecie, nie Ty tecydujesz tu na forum kto zrobi "wypad".

Po czwarte, jak czytam Twoje jęki, męki i bóle jakie masz ze swoim telefonem, to uważam, że moje RN3P jest wspaniałe.

Teraz wylej swoje żale, bo ja "mam Cię i tu i tu i tam".

Edytowane przez wajs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, michalwisnia napisał:

próbuje wgrać nowy rom korzystając z tut http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html   ale komendy mi nie działają. Dlaczego??

Clipboard01.jpg

Miałem podobnie,skorzystałem z programu .bat który mi z fastboota przechodził do edl. Ewentualnie chyba są jakieś kombinacje klawiszy żeby w edl wejść. Zakładam że sterowniki wszystkie masz jak trzeba i debugowanie włączone i zaakceptowałeś po podłączeniu telefonu do komputera zgodę na debugowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje też wgrać nowy room z tego tut 

 ale ponieważ mój tel cały czas widzi -2% baterii to nie wchodzi do trybu download

 

Debugowanie włączone i tel jest w trybie instalacyjnym

 

19 minut temu, Pawel978 napisał:

Miałem podobnie,skorzystałem z programu .bat który mi z fastboota przechodził do edl. Ewentualnie chyba są jakieś kombinacje klawiszy żeby w edl wejść. Zakładam że sterowniki wszystkie masz jak trzeba i debugowanie włączone i zaakceptowałeś po podłączeniu telefonu do komputera zgodę na debugowanie?

z jakiego programu .bat??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, luki! napisał:

Sprawdziłeś sterowniki?

Lepiej od razu próbować z innego kompa, lub z nowszego Windows. Ja kompletnie poległem na wszelkich, uporczywych próbach sprawienia, aby pod moim Win7 działy komendy adb. Przeczytałem wszystko, co się dało znaleźć na ten temat i spróbowałem każdej opisanej sztuczki. Na marne. A jak przełączam się na Win10 to działa to bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, primek napisał:

@michalwisnia

Jeśli nie możesz wejść w tryb EDL przez adb to spróbuj z klawiszy wg tego poradnika:

http://en.miui.com/thread-267263-1-1.html

ok wielkie dzieki bo twoj post byl przelomowy:) udalo się (mi i mojej żonie:) wejść w tryb EDL (trik zadziałał) Zainstalowałem rom. Najważniejsze że bateria pokazuje się normalnie. Jeszcze raz dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że już ktoś pytał ale nie widzę konkretnej odpowiedzi więc pozwolę sobie zapytać.

Czy dostaniemy jeszcze jedną aktualizację MIUI7 przez OTA?

Jeżeli tak to znany jest może termin? Co z MIUI8, długo poczekamy?

Ogólnie zauważyłem, że jakby wsparcie dla Global DEV było dość słabe albo nawet pomijane.

To tylko takie moje odczucie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem teraz na Global Dev 9..5.19. przed wczoraj wszedłem w zakładkę z pobieraniem i zalazłem tam coś takiego w trakcie ściągania ( tylko wi fi):

miui.HMNote3ProGlobal_6.5.19feac45a2f7_5,1.zip

Wie koś może co to za plik? 

Przy sprawdzaniu aktualizacji pokazuje że sytem aktualny.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Redmi2 napisał:

 

 

Na jak kliknołeś pobierz w updaterze to Ci pobiera najnowszy global dev czyli w tym wypadku ten co masz.

 

 

A aktualizacja to coś innego, pobiera Ci w formie ota.

 

A ze nie ma nowszego global dev to pokazuje Ci że aktuala wersje masz.

 

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Ok. dzięki, też tak myślałem ale nie pamiętałem kiedy kliknąłem pobierz :)

Pozdro.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi Owszem ale liczę że przynajmniej takie częściowe spolszczenie jak było w Global Dev 6.3.31 (mój pierwszy rom na tym telefonie) będzie. A z czasem wiadomo będzie w całości, nie wyobrażam sobie żeby po takim długim oczekiwaniu na ten Dev nie było tam wcale naszego języka. 

A co do Stable to możliwe że będzie jak z tym na MIUI 7, w Dev już prawie pełny Polski a w Stable nic ale to tylko gdybanie. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Mark1991 napisał:

@mrosi Owszem ale liczę że przynajmniej takie częściowe spolszczenie jak było Global Dev 6.3.31 (mój pierwszy rom na tym telefonie) będzie. A z czasem wiadomo będzie w całości, nie wyobrażam sobie żeby po takim długim oczekiwaniu na ten Dev nie było tam wcale naszego języka. 

Czy nie lepiej odblokować bootloader i cieszyć się pełnym, polskim systemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi Mam aktualnie ponad 99% spolszczenia, może i lepiej ale nie śpieszy mi się do tego, właściwie to mi to zbędne ja chcę normalnie używać telefonu, erę bawienia się w ciągłe zmiany romów i instalowanie wszystkiego na nowo mam już za sobą. Jak wyjdzie Global Stable na MIUI 8 to go zainstaluję zamiast Dev i mi wystarczy. 

Chyba że oficjalne wsparcie się skończy to trzeba będzie odblokować ale pewnie szybciej ten telefon zmienię niż to się stanie. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...