Skocz do zawartości

[ROM] Dyskusja o global dev OTA xiaomi


Trzucha

Rekomendowane odpowiedzi

ehhh po wielu bojach udało mi się!! mój telefon powrócił do życia ... jak ktoś jest zainteresowany to mogę to później opisać co przeszedłem ( nie licząc 2 zawałów :-)  ).

Pytanko, jeżeli tak wiele razy go "fleszowałem" kilka razy chińczyk, Global, teraz DEV- Global czy nadal mam odblokowany bootloader ? czy znowu muszę przechodzić przez ten programik z odblokowaniem ? ... wszyscy piszą o oficjalnych romach, a czy nikt nie korzysta z MIUI-POLSKA ? a jeżeli tak to jak się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh po wielu bojach udało mi się!! mój telefon powrócił do życia ... jak ktoś jest zainteresowany to mogę to później opisać co przeszedłem ( nie licząc 2 zawałów :-)  ).

Pytanko, jeżeli tak wiele razy go "fleszowałem" kilka razy chińczyk, Global, teraz DEV- Global czy nadal mam odblokowany bootloader ? czy znowu muszę przechodzić przez ten programik z odblokowaniem ? ... wszyscy piszą o oficjalnych romach, a czy nikt nie korzysta z MIUI-POLSKA ? a jeżeli tak to jak się sprawuje?

Ja korzystam z miuipolska i powiem szczerze ze wszystko jest ok. W globalu mozna bylo spersonalizować pasek powiadomień(wyszukiwarka lub pogoda lub odtwarzacz) na miuipolska nie mozna.. Za to w miuipolska dziala w smsach autorotacja czego brakuje mi w globalu. Poza tym na miuipolska wiele rzeczy jest zrobionych pod europejczykow:)

Ja ogólnie jestem zadowolony:) wprawdzie wychodzą tez gorsze aktualizacje ale zawsze mozna wrócić do wcześniejszej wersji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś w telefonie takie romy:
kenzo_images_6.3.17_20160129.0000.14_5.1_cn_56d6159075.tgz
miui_HMNote3ProGlobal_V7.1.8.0.LHOMICL_22ba0344bc_5.1.zip
i z tych romów nie idzie wgrać Global DEV 6.3.31 przez Updater systemowy,
wychodzi informacja, że musi się połączyć z netem,
jak się połączy, to coś sprawdza i wyskakuję informacja:
Can't verify update
Tak Chińczycy ulepszają, że już niedługo nic nie wgramy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrałem z china stable na global dev, więc się da, ale nie przez systemowy update. Poszukaj poradnika jak wgrać system na zablokowany bootloader. Teraz już mi działa aktualizacja przez updater, ale w ramach global dev.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wajs Nie Chińczycy to nie ich wina, że ludzie nie potrafią czytać ze zrouzmieniem... Global Dev wgrasz tylko przez systemowy update jak  masz Global Stable. A ty za pewne chcesz przejść z wersji China albo jakiegoś smieciowego romu na GLOBAL DEV. Tak nie pójdzie i to normalne. W takim przypadku musisz użyć miflasha, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack78
Wgrałem do telefonu przez MiFlash china stable:
kenzo_images_V7.2.1.0.LHOCNDA_20160129.0000.14_5.1_cn_12ac84cd8a.tgz
kenzo_images_V7.2.3.0.LHOCNDA_20160129.0000.14_5.1_cn_5b74b074f4.tgz
i z nich mogę przez Updater wgrać china dev:
miui_HMNote3Pro_6.4.14_9572f9eb15_5.1.zip
i tyle, na global dev 6.3.31 przez systemowy Updater nie da się przejść z żadnego z nich:
Can't verify update
nie wiem jak Tobie się to udało.

Goti
Zobacz co napisałem w poprzednim poście:
Miałem w telefonie:
miui_HMNote3ProGlobal_V7.1.8.0.LHOMICL_22ba0344bc_5.1.zip
a to jest Global Stable i z niego też nie da się przez systemowy Updater wgrać:
global dev 6.3.31
Can't verify update

edit:

Może głupie pytanie, ale czy w telefonie coś trzeba ustawić?

Bo ja po za wifi i debugowaniem nic nie zmieniam, nawet karty sim w nim nie ma.

Edytowane przez wajs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wajs: kilka osób ma ten sam problem w tym i ja :D

Z chińskiego śmieciowego na Global Stable idzie bez problemu przez MiFash. Ale już na Global Dev nie. Przy wgrywaniu przez updater nie może zweryfikować paczki, natomiast przy wgrywaniu fastbootem wyskakuje błąd pamięci po parunastu, parudziesięciu sekundach.

Nikt nie znalazł jeszcze rozwiązania tego problemu. Ewentualnie możesz wgrać China Stable->China Dev, odblokować bootloader ->TWRP i wtedy grywasz co chcesz :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem z tym problem ale gdzieś znalazłem tego obejście ... po staremu robiło się następujące kroki: uruchomić MiFlasha, wskazać źródło, naciśnąć refresh, zaznaczyć flash all, no i na końcu Flash ....sztuczka polegała na tym aby po wskazaniu źródła nacisnąć BROWSE poniżej jest advanced i tam wejść, następnie przy "FastBoot Scrit" nacisnąć Browse.. i tam wybrać we wskazanym wcześniej źródle plik "flash_all" ... w moim przypadku zadziałało. Podczas programowania troszkę inne komunikaty wyskakują, a w pewnym miejscu nawet na chwilę stanął myślałem że coś zdechło ale po chwili znowu ruszył i miałem wgranego DEV'a ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Seba41 napisał:

też miałem z tym problem ale gdzieś znalazłem tego obejście ... po staremu robiło się następujące kroki: uruchomić MiFlasha, wskazać źródło, naciśnąć refresh, zaznaczyć flash all, no i na końcu Flash ....sztuczka polegała na tym aby po wskazaniu źródła nacisnąć BROWSE poniżej jest advanced i tam wejść, następnie przy "FastBoot Scrit" nacisnąć Browse.. i tam wybrać we wskazanym wcześniej źródle plik "flash_all" ... w moim przypadku zadziałało. Podczas programowania troszkę inne komunikaty wyskakują, a w pewnym miejscu nawet na chwilę stanął myślałem że coś zdechło ale po chwili znowu ruszył i miałem wgranego DEV'a ...

Sprawdziłem też ten sposób - nie ma szans na instalacje DEV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global Dev przez MiFlasha ani twoim, ani innym sposobem nie udało mi się wgrać, wychodzi za każdym razem błąd: Not enough storage is available to process this command (0x80070008: Max buffer sector is 256), China Dev wgrywa się bez problemu, ale z niego nie można wgrać Global Dev: Can't verify update.

Edytowane przez wajs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wajs napisał:

Global Dev przez MiFlasha ani twoim, ani innym sposobem nie udało mi się wgrać, wychodzi za każdym razem błąd: Not enough storage is available to process this command (0x80070008: Max buffer sector is 256), China Dev wgrywa się bez problemu, ale z niego nie można wgrać Global Dev: Can't verify update.

za chwile pojawi się nowy Global Dev, może to będzie lekarstwo na nasz problem. Czekamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też przez kilkanaście prób nie mogło zweryfikować paczki ale jak ściągnąłem na nowo i wrzuciłem na tel. to w końcu poszło. Nie mam pojęcia co było powodem, że nie chciało zweryfikować paczki. Ja wgrywałem Global dev 6.3.18 z Global stable 7.1.8.0

Wysłane z Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2016 o 07:41, jack78 napisał:

Najpierw global stable 7.1.8, a potem z poziomu apki updater wrzuciłem global dev 6.3.31

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Koledzy, wykaże się ktoś cierpliowością i pomoże? Miało być takie łatwe.

mam wgrany global stable 7.1.8. przez technosa, skopiowałem plik zip global dev 6.3.31 na telefon. Przez updater wyświetla mi komunikat "can't verify update" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, nie wiem jak Tobie się to udaje, mi i innym przy wgrywaniu 6.6.31 przez MiFlash wychodzi za każdym razem błąd: Not enough storage is available to process this command (0x80070008: Max buffer sector is 256), po takiej próbie wgrania romu WiFi przestaje działać i trzeba ponownie wgrywać Stable przez MiFlash bo przez Updater przy niedziałającym WiFi się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wajs napisał:

Acid, nie wiem jak Tobie się to udaje, mi i innym przy wgrywaniu 6.6.31 przez MiFlash wychodzi za każdym razem błąd: Not enough storage is available to process this command (0x80070008: Max buffer sector is 256), po takiej próbie wgrania romu WiFi przestaje działać i trzeba ponownie wgrywać Stable przez MiFlash bo przez Updater przy niedziałającym WiFi się nie da.

Kolego, to jak Ty wgrywałeś global dev? Temat tyle razy wałkowany, wszystko przeczytałem i jak każdy początkujący mam mętlik. Jedni mówią tak inni inaczej...

Tyle razy było pisane, że z global stable można zainstalować global dev przez updater.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dj1978 napisał:

Kolego, to jak Ty wgrywałeś global dev? Temat tyle razy wałkowany, wszystko przeczytałem i jak każdy początkujący mam mętlik. Jedni mówią tak inni inaczej...

Wg instrukcji w necie DEVa wgrywa się przez Updater z poziomu telefonu. Ten sposób nie działa większości osób. Na forum sugerowali, żeby DEVa wgrać przez MiFlasha, ale to też nie jest możliwe - wyskakuje błąd 0x80070008.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

Ktory numer apki mipgone? Mi tak wystakakiwalo na starszej wersji.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

2015.10.28.00

 

dj1978,

to nie pomoże,  już to przerabiałem.

Edytowane przez wajs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...