Skocz do zawartości

[ROM] Dyskusja o global dev OTA xiaomi


Trzucha

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Nikt nie pisał informacji o terminie kiedy będzie. Dopiero co pojawił się w wersji dev a to dopiero chyba drugie wydanie. Do Stable daleko. Będzie pl ale kiedyś.

Wysłano z MiNote

O to mi chodziło właśnie, nie mówiłem że chce go już na teraz. Po prostu przeczekam, jestem cierpliwy. Pozdrawiam. :D

Wysłane z SGS3 przy użyciu Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie jestem tak zaawansowanym i wymagającym userem jak Wy i na razie wystarczy mi ten ROM, który mam. Jak pojawi sie Stable to wtedy go sobie wgram, chyba że międzyczasie Dev będzie dopracowany lepiej to wtedy sobie wgram właśnie wersje deweloperską. Nie krzyczcie już na mnie.

Wysłane z SGS3 przy użyciu Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy po kombinacjach telefon mi zdechł !!!! po próbie wrzucenia SuperSU telefon nie wstał... jak jest podłączony kabel to mruga czerwona dioda, nie da się go uruchomić.. teoretycznie wykrywa port Qualcomm HS-USB Diagnostics 900E (Com10) i za pierwszym razem nawet przeszedł flashowanie poprzez MiFlash rom chiński DEV ale i tak nie wstał ... teraz nawet MIflash go nie widzi ... jest szansa czy mogę go wyrzucić przez okno ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile się orientuję, na dzień dzisiejszy raczej nie ma metody bezinwazyjnej na "postawienie" telefonu. Większość użytkowników z tym błędem korzysta z tego:

http://en.miui.com/thread-245347-1-1.html

oczywiście żegnasz się z gwarancją.

Spróbój jeszcze wcześniej takiej metody: Bateria musi być naładowana przynajmniej w 30%, wyłączasz telefon (będąc np w trybie fastboot należy przytrzymać VOL- przez około 50 sekund), podłączasz telefon do komputera i zaraz potem przytrzymujesz oba przyciski od głośności) powinna mrugać czerwona dioda a telefon zostać rozpoznany jako  Qualcomm HSUSB QLoader 9008

poniżej link - wiem że to RN3 ale może zadziała, wypróbuj kilka razy

http://en.miui.com/thread-267263-1-1.html

Edytowane przez KrzysiekGP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnym na tym romie jest to że bateria ucieka dość szybko? Przez noc gdzie nie robiłem nic prawie  10%,  w dzień tak sobie widzę trzyma,  wczoraj przyszedł telefon i wgrałem na czysto global stable najnowszy i potem najnowszy global dev i od wczoraj 17 godzina 40% poszło a na ekranie 2h tylko siedzę (pomijam fakt że trochę go męczyłem bo nie mogłem na początku go zainstalować i kilkanaście razy go włączyłem). Następna aktualizacja powinna poprawić? Bo nie chce mi się bawić z odblokowaniem bootloadera żeby miuipolska wgrać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel978 wylaczales go kilka razy sam napisałeś a to zjada niekiedy 1-2% każdemu ,a po drugie pewnie była fascynacja telefonem ,możesz sprawdzić sobie ustawienia-urzadzenie-bateria wydajność co tam zjadło ta baterie

Zrób kompletny teset naladuj na 100% baterie i obserwuj

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie czuje się na siłach aby samemu wgrać Global Dev to POLECAM Foster Technologies z Warszawy. Byłem, system wgrany szybko i w miłej atmosferze.

Foster Technologies

Heroldów 17d / 9

01-991 Warszawa

W godzinach najlepiej 11-17 lub 20-21

tel 888 41 43 45

Tak z ciekawości - ile płaciłeś? Jakie tam mają stawki?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Seba41 napisał:

Panowie pomocy po kombinacjach telefon mi zdechł !!!! po próbie wrzucenia SuperSU telefon nie wstał... jak jest podłączony kabel to mruga czerwona dioda, nie da się go uruchomić.. teoretycznie wykrywa port Qualcomm HS-USB Diagnostics 900E (Com10) i za pierwszym razem nawet przeszedł flashowanie poprzez MiFlash rom chiński DEV ale i tak nie wstał ... teraz nawet MIflash go nie widzi ... jest szansa czy mogę go wyrzucić przez okno ?

 Miałem niemal to samo migająca czerwona dioda. Pomogło o dziwo nie wiem dlaczego komenda w cmd:  fastboot oem device-info

 

Ktoś wie jak zrobić roota ?

Edytowane przez marcingp5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rota to ja sfleshowałem z tego linka:

http://xiaomitips.com/download/supersu-flashable-zip/

supersu 2.68 i śmiga root.

Oczywiście bootloader odblokowany.

A do co do czerwonej diody to ja sfleszowałem 2 razy china dev i mój fon ożył. 

Mi flash też mi go nie wykrywał, dopiero po jakimś czasie wkoczyło na com 10 i odpaliłem flesh, Spróbuj też vol - i power lub vol - i podłącz kabel do kompa może ci teraz odpali fastboot, A wtedy to wystarczy flash i tel wstanie.

Edytowane przez bolec666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Pawel978 napisał:

Ja mam niestety po angielsku co nieco, np. fingerprint & lockscreen, albo romaing enabled, troszkę mam po angielsku a po aktualizacji dałem fabryczne ustawienia.

Takie pytanie, po aktualizacjach nie trzeba robić factory reset? Wystarczy jedynie zaktualizować?

Ja mam Global Dev 6.3.31 i mam to po polsku, czyli odciska palca, ekran blokady

31b8d22d01f59ffde3dae81da18994c7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robiłem "ustawień fabrycznych" .

 

Na 6.4.14 faktycznie po angielsku są dwie  pozycje w ustawieniach : Lock Screen oraz Lite mode

MI_20160419_232132.png

a także wewnątrz ustawień blokady :

MI_20160419_232356.png

Znalazłem jeszcze jedno - w ustawieniach telefonu : VoLTE

MI_20160419_232451.png

 

I co ciekawe oprócz Lite Mode i VoLTE na romie 6.3.31 wszystkoe pozostałe miałem po polsku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...