Skocz do zawartości

[ROM] Dyskusja o global dev OTA xiaomi


Trzucha

Rekomendowane odpowiedzi

Big00s jak się sprawuje ten global dev 6.3.31? Bo mam miuipolska 6.4.9 i trochę zasięg mi się wydaje słabszy niż wczesniej:/ no i zawieszający się akcelerometr i żyroskop. Czujnik światła laguje w ciemności... I zastanawiam się czy nie wrócić na global dev.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big00s jak się sprawuje ten global dev 6.3.31? Bo mam miuipolska 6.4.9 i trochę zasięg mi się wydaje słabszy niż wczesniej:/ no i zawieszający się akcelerometr i żyroskop. Czujnik światła laguje w ciemności... I zastanawiam się czy nie wrócić na global dev.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Nie wiem bo wróciłem na 6.4.9 gdy zobaczyłem że roota nie ma na 6.3.31.

Swypnięte z Redmi Note 3 Pro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze swojego RN3P, zamówiłem go na spemall.com i tak w oczekiwaniu na niego,

czytam te forum, aby zrozumieć co i jak, bo zaraz po przyjściu będę chciał wgrać "Global DEV 6.3.31"

W postach padają terminy typu:

Tryb fastboot (Wyłączyć telefon i wcisnąć Power & Vol -)

Tryb recovery (Wyłączyć telefon i wcisnąć Power & Vol+ (na ekranie wyświetla się telefon z odłączonym kabelkiem))

Tryb download (Wyłączyć telefon i wcisnąć Vol+ & Vol-)

Jak się wchodzi w te tryby i do czego one służą?

Czy są jeszcze inne potrzebne/przydatne tryby?

Edit:

Znalazłem jak się wchodzi w te tryby (proszę sprawdzić czy dobrze napisałem).

Do czego one służą?

Czy są jeszcze inne potrzebne/przydatne tryby?

Powyższe dwa pytania nadal aktualne.

 

Edytowane przez wajs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wajs napisał:

Do czego one służą?

Recovery (widoczne dopiero po odblokowaniu) służy do instalacji romów przez Updater (Aktualizacje) i umożliwia także backup czy wipe danych (jak ma się TWRP recovery potrzebne do instalacji miuipolska). Rom w formacie zip można instalować generalnie albo przez Aktualizacje albo przez Recovery TWRP w opcji Install. 

Fastboot do instalacji romów w specjalnym formacie fastboot (instalują się tu całe, pojedyncze partycje systemowe np. system.img, userdata.img, boot.img etc.). Używasz by zrobić czysty format telefonu (wszystko z danej partycji jest usuwane i zastępowane obrazem img). Przy zablokowanym bootloaderze normalny tryb fastboot jest zablokowany i trzeba wgrywać przez tryb EDL: 

fastboot reboot-edl lub adb reboot edl

. Z EDL wgrasz tylko oficjalne romy np. w tym przypadku stable 7.1 fastboot a potem na to albo 6.3.31 Global w formacie fastboot albo 6.3.31 w formacie recovery (zip) już przez Updater z poziomu systemu. Natomiast fastboot odblokowany umożliwia ręczny flash wybranych partycji np.

 fastboot flash recovery twrp.img

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niedoróbek, które zauwazylemw  tym romie:

Gorszy zasieg LTE niz w stable 7.2.3

Fingerprint sensor to żart. Działa jak sobie chce. Raz złapie, raz nie.

Nie da sie ominąć ekranu blokady (tam gdzie sie robi "swipe" i przechodzi na ekran domowy) włączajac telefon przyciskiem power. W Stable 7.2.3 mozna to było ominąć np poprzez opcje deweloperskie

Przypinanie na stałe aplikacji z "Recent" działa słabo. Często niektóre są ubijane po wciśnięciu "X" a nie powinny być!

 

Chyba pora wypróbować 6.4.9 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się zainstalować ten ROM. W sumie to nie jest źle. Jedno czego nie mogę rozkminić, to dlaczego przy tak dużej baterii, tak krótko trzyma. U mnie przez noc spada 10-15%. W Mi4 Miałem max. jeden procent ubytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna "bug" o ile to dziura samego systemu. Z niewiadomych przyczyn muzyka sie sama zatrzymuje.

Slucham przez bluetootha i przy kazdym kawałku jak dojdzie to 3\4 utworu zatrzumuje sie i wraca do około 20 sekundy. WTF ?

Nie dam sobie reki uciac ze to wina Deva 6.3.31, dzis stestuje jeszcze jakis inny player poza AIMP i pomysli sie

 

EDIT: tak, to na pewno problem systemu. Okazuje sie ze nie nowy, bo ludzie na forum miui raportowali to wielokrotnie od 2015r. i wersji miui6. Widać ze ten problem powrócił, lub nigdy nie został roziwazany w Dev 6.3.31...porażka

Edytowane przez Antaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy po ostatniej aktualizacji telefon nie uruchamia się a po podłączeniu przez usb do komputera miga tylko czerwona dioda. Nie mogę wejść w recowery ani fastboot, komputer nie wykrywa właściwie telefonu. Ma ktoś jakiś pomysł jak przywrócić telefon do życia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wytłumaczyć mi, po co tyle ROMów (jakieś z 6.x inne z 7.x chyba nowsze ?!). Nie można mieć jednego, sprawdzonego, dobrego? Jeden w jednym narzeka na baterię, inny w drugim na zasięg, a trzeci na BT :) Jesteście w stanie polecić jeden, sprawdzony, dobry, spolszony? :)

Ja swojego RNT3pro od kupienia (1,5 miesiąca temu) nie wgrałem jeszcze ani jednego ROM, bo szczerze trochę się boję w co się mogę wpakować :P (słabą baterię, niedziałające wifi, BT a może padający zasięg :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest moze jakaś informacja odnośnie polskiego jezyka na Global Stable? Rzekomo miał być, a ciągle ni widu ni słychu. Z tego co czytam to poza spolszczeniem dev, wcale nie jest taki idealny. Ja dostałem telefon z "syfiastym romem" jak Wy to nazywacie, ale wszystko na nim śmiga, nie zauważyłem jakichś większych problemów. Chciałem właśnie przejść na Global dev, ale chyba na razie posiedzę na tym romie, który mam. Sam nie wiem już co robić. Może doradzicie? Jest w ogóle szansa, że kiedyś ten polski pojawi się na wersji Stable?

Wysłane z SGS3 przy użyciu Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, diadomciu napisał:

A jest moze jakaś informacja odnośnie polskiego jezyka na Global Stable? Rzekomo miał być, a ciągle ni widu ni słychu. Z tego co czytam to poza spolszczeniem dev, wcale nie jest taki idealny. Ja dostałem telefon z "syfiastym romem" jak Wy to nazywacie, ale wszystko na nim śmiga, nie zauważyłem jakichś większych problemów. Chciałem właśnie przejść na Global dev, ale chyba na razie posiedzę na tym romie, który mam. Sam nie wiem już co robić. Może doradzicie? Jest w ogóle szansa, że kiedyś ten polski pojawi się na wersji Stable?

Wysłane z SGS3 przy użyciu Tapatalka.

U mnie też na tym niby śmieciowym ( spolszczonym ) wszystko śmiga i teraz czekam na oficjalny rom Global Stable z j.polskim.

Też po tym co tu czytam boje się wgrywać jakieś podobno nie śmieciowe z masą różnych problemów. Z tego wynika , że jak narazie , to ten śmieciowy jest super.

AnTuTu 78k. wszystko inne działa.

Edytowane przez Erlo17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też na tym niby śmieciowym ( spolszczonym ) wszystko śmiga i teraz czekam na oficjalny rom Global Stable z j.polskim.

Też po tym co tu czytam boje się wgrywać jakieś podobno nie śmieciowe z masą różnych problemów. Z tego wynika , że jak narazie , to ten śmieciowy jest super.

AnTuTu 78k. wszystko inne działa.

Ja też doszedłem do wniosku, że przeczekam na tym romie aż do momentu pojawienia sie spolszczonego stable. Też jest sprawa tego typu, że jestem zielony w kwestii wgrywania oprogramowania do telefonu, dlatego jakbym miał to robić to tylko raz a dobrze. Bo takie skakanie z jednego romu na drugi może nie jest problemem dla zaawansowanych użytkowników, ale ja mógłbym mieć trudności. Dobrze, że podzielasz moje zdanie. :D

Wysłane z SGS3 przy użyciu Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest moze jakaś informacja odnośnie polskiego jezyka na Global Stable? Rzekomo miał być, a ciągle ni widu ni słychu. Z tego co czytam to poza spolszczeniem dev, wcale nie jest taki idealny. Ja dostałem telefon z "syfiastym romem" jak Wy to nazywacie, ale wszystko na nim śmiga, nie zauważyłem jakichś większych problemów. Chciałem właśnie przejść na Global dev, ale chyba na razie posiedzę na tym romie, który mam. Sam nie wiem już co robić. Może doradzicie? Jest w ogóle szansa, że kiedyś ten polski pojawi się na wersji Stable?

Wysłane z SGS3 przy użyciu Tapatalka.

Kto powiedział, że miał być polski w Stable? Nie było nigdy takiej informacji.

Wysłano z MiNote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział, że miał być polski w Stable? Nie było nigdy takiej informacji.

Wysłano z MiNote

Nie dam sobie ręki uciąć, ale czytałem właśnie na tym forum czytałem taką informacje. Skąd miałem wiedzieć, że to plotki? Czyli nigdy nie dojdzie do skutku Stable z językiem polskim?

Wysłane z SGS3 przy użyciu Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...