Skocz do zawartości

[ROM] Dyskusja o global dev OTA xiaomi


Trzucha

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się nowy ROM Global DEV (6.3.31) na nasz telefon. Dziś dostałem OTA z 6.3.18.

http://en.miui.com/thread-262559-1-1.html

MIUI 7 Global Beta ROM 6.3.31 Full Changelog
System
Optimization - Increased image processing speed for image decryption database (03-22)
Fix - Problems with performance after switching from mobile data to Wi-Fi (03-18)
 
Clock / Calculator
New - Long press alarm to select and delete multiple alarms (03-29)
 
...poza tym nareszcie jest pełne tłumaczenie na polski! :) No prawie pełne - np. aplikacja poczty i jakieś pojedyncze pozycje w menu dalej po angielsku.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem ze jest pełno tego w internecie ale siedze juz kilka dni i naprawde nie potrafie zainsatalowac Global DEV .

Mam redmi note 3 pro i china dev 6.4.9.

Czy mógłbyś opisać jak zainstalować dev globalny?

 

Edytowane przez spawaczex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, luki! napisał:

Sądząc po tym co napisałeś nie przeczytałeś żadnego wątku na forum...

Zacznij od przeglądania dział Tutoriale

Dla ułatwieni  dev globalny nie istnieje :-D

Jak nie istnieje? To na czym ja jestem? :)

@spawaczex Najpierw musisz wgrać ROM Global Stable za pomocą MiFlash, a dopiero później, poprzez systemowe aktualizacje, Global DEV.

EDIT: Oczywiście nie musisz odblokowywać bootloadera podczas tej procedury - instalujesz tylko oryginalne ROMy Xiaomi i cieszysz się językiem polskim i brakiem chińskiego softu. :)

Edytowane przez Trzucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja się już pobiera. (strasznie się dłuży pobieranie, bo leci ledwo 3mbit)

Tylko takie szybkie pytanie:  Mam aktualnie China Stable 7.2.2, żeby grać Glabal Dev to wystarczy jak zip wrzucę na telefon i z apki Updeter wskażę plik do aktualizacji?? Nie mam odblokowanego bootloadera, ale do softu oficjalnego nie jest to wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mark1991 napisał:

Liczę na poprawę bluetooth, bo obecnie na 6.3.18 to jest porażka, połączenie ze słuchawkami dosyć często zrywa, i muzyka jest taka "szarpana". Jak jestem w miejscu to działa ok, ale jak idę ulicą ze słuchawkami na uszach to porażka, szarpie i rwie.

Też jestem od samego udostępnienia na 6.3.18 i na bluetooth nie mogę złego słowa powiedzieć. Codziennie w pracy używam słuchawki bezprzewodowej bo mam słaby zasięg i telefon zostawiam przy oknie. Rozmowy prowadzę czasem nawet w drugim pomieszczeniu czy na korytarzu i nie zauważyłem żadnych przycinek czy używania połączenia.

Może to wina słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, monsiejowa napisał:

Też jestem od samego udostępnienia na 6.3.18 i na bluetooth nie mogę złego słowa powiedzieć. Codziennie w pracy używam słuchawki bezprzewodowej bo mam słaby zasięg i telefon zostawiam przy oknie. Rozmowy prowadzę czasem nawet w drugim pomieszczeniu czy na korytarzu i nie zauważyłem żadnych przycinek czy używania połączenia.

Może to wina słuchawki?

Nic nie poradzisz. Waldcze z tym od 2 lat. To najwieksza zagadka w swiecie androida i nie tylko. Nie da sie tego obejsc. Wszystkie telefony na andku, iOS i windos phone maja ten problem. Słuchanie muzyki z pamieci telefonu/karty SD (nie strumieniowanie online) wiążę sie z przeskakiwaniem muzyki od czasu do czasu. Zwróc uwage ze bardzo czesto sie to dzieje w dokładnie tych samych miejscach.

Reasumujac to nie jest wina romu, systemu, ani samego telefonu.

 

Ciekawe jakim cudem u przedmówców BT działa bez zarzutów. Powiedzicie dokladnie jak sluchacie muzyki. Jakie sluchawki ?

U mnie problemy wystepowały na kazdym telefonie, na kazdym modelu sluchawek, a było tego wszystkiego sporo na przestrzeni ostatnich lat

Edytowane przez Antaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu ...

Potwierdzam słowa @Trzucha - wszystko na romie 6.3.31 działa prawidłowo.

Dual - sim bez problemu, wi-fi oraz bluetooth także.

Nie ma problemu z przełączeniem kart ani z gubieniem zasięgu po połączeniu danych przez GSM.

Połączenia danych H,H+ oraz LTE bez problemu.

Bateria - na razie bez większych niespodzianek - czyli wygląda na to że będzie trzymała dość długo - ale to się okaże w praniu

Język polski - zauważyłem dosłownie cztery czy pięć rzeczy w ustawieniach po angielsku - można powiedzieć że polski na 97 %

Póki co żadnych poważniejszych błędów nie zauważyłem.

P.S. Przechodziłem przez systemowy updater z 6.3.18

Edytowane przez marycha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, knorski napisał:

Raczej Ci się nie uda. Też tak miałem i przy próbie aktualizacji podawał komunikat, że nie może zweryfikować pakietu. Musiałem najpierw wgrać global stable wg. tego tutoriala:

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

A potem już normalnie z apki global dev.

Przejście za pomocą MiFlash na Global Stable z Twojego poradnika udane, teraz czas na Global Dev :)

Na razie się kopiuje, zobaczymy za kilkanaście minut.

Telefon działa. Czas na testy.

Z tego co już widzę różnice to działa obsługa jedną ręką- w china stable nie działała

Edytowane przez jack78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zbyszko napisał:

Ja muzyki słucham w samochodzie przez adapter bluetooth, który jest podpięty do radia.

To mówimy jednak o dwóch różnych sytuacjach. Ja slucham muzyki przez smartona polaczonego przez bluetooth ze sluchawkami BT (za przeszło 1000zł)....przemieszczajac sie po miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jack78 napisał:

Przejście za pomocą MiFlash na Global Stable z Twojego poradnika udane, teraz czas na Global Dev :)

Na razie się kopiuje, zobaczymy za kilkanaście minut.

W tym poradniku:

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

są takie softy:

China Stable (V7.2.2.0)

China Developer (6.3.17) 

Global Stable (V7.1.8.0)

Global Developer (6.3.18)

Który soft wgrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki na Bluetooth działają dobrze ale tylko jak jestem w miejscu, jak się przemieszczam to losowo zrywają i muzyka jest szarpana choć też nie cały czas, czasami utwór przeleci i jest ok a czasami rwie co chwila, nie jest to wina słuchawek bo z poprzednim telefonem idąc nie rwało ani nie szarpało wcale a używałem ich z tamtym telefonem ponad pół roku, ewidentnie jest coś skopane z tym BT, oby to był bug softu a nie hardware. Do muzyki używam Spotify.

Wytłumaczę na przykładzie jak to wygląda: 

Mamy 5 minutowy utwór, muzyka nagle znika na słuchawkach BT powiedzmy gdy jest 4:10 i po 5 sekundach wraca, wtedy muzyka leci od 4:15 a więc telefon cały czas odtwarza ją prawidłowo, jedynie połączenie BT między telefonem a słuchawkami coś knoci, i raczej jest to wina BT w telefonie bo jak wyżej wspomniałem słuchawki z poprzednim telefonem współpracowały wzorowo. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Antaro napisał:

To mówimy jednak o dwóch różnych sytuacjach. Ja slucham muzyki przez smartona polaczonego przez bluetooth ze sluchawkami BT (za przeszło 1000zł)....przemieszczajac sie po miescie.

a co to za różnica słuchanie muzyki poprzez bluetooth na słuchawkach, a na głośnikach?

BTW, po przejściu z 6.3.18 na 6.3.31 zauważyłem zwiększony drenaż baterii. Przez noc uciekło mi 10%, gdzie zwykle ubywało 1-2%

Edytowane przez Zbyszko
Żeby nie było offtopowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Zbyszko napisał:

a co to za różnica słuchanie muzyki poprzez bluetooth na słuchawkach, a na głośnikach?

Tym bardziej, że samochodem też się raczej przemieszczasz. :) Ogólnie używam od lat strumieniowania audio (A2DP) w różnych telefonach (akurat w Xiaomi nie zdążyłem przetestować tego wystarczająco intensywnie, ale nie spodziewam się żadnych problemów z tym od dawna używanym protokole) i z różnymi odbiornikami (od słuchawek, przez głośniki, po różne radia samochodowe) i nie mam żadnych zastrzeżeń, nic nie przerywa, jakość bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zbyszko napisał:

[cut]

BTW, po przejściu z 6.3.18 na 6.3.31 zauważyłem zwiększony drenaż baterii. Przez noc uciekło mi 10%, gdzie zwykle ubywało 1-2%

Na 6.3.18 jak i na 6.3.31 po nocy ok. 7godz zeszło mi 11%. Żadnych trybów oszczędzania nie mam odpalone (2 karty SIM + Wi-Fi+ mi band po BT. Chyba trochę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 6.3.18 jak i na 6.3.31 po nocy ok. 7godz zeszło mi 11%. Żadnych trybów oszczędzania nie mam odpalone (2 karty SIM + Wi-Fi+ mi band po BT. Chyba trochę dużo.

Ja mam ustawiony na noc automatyczny profil samolotowy na 6h i rano baterie mam na tym samym poziomie ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o automatyczny obrót to zraz mi się zwiesił w pozycji do góry nogami. Poza tym wszystko działa na razie prawidłowo. Zastanawia mnie tylko prędkość lte (virgin), sygnał jest bardzo dobry a prędkości rzadko przekraczają 10 Mbit, a stojąc pod nadajnikiem 30 Mbit, gdzie na modemie zew. jest około 80 Mbit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...