Skocz do zawartości

Chmura Xiaomi - problem z przywróceniem z kopii


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj mam problem z przywróceniem kopii pulpitu z Chmury Xiaomi. ROM 6.3.31, Mi4. Zrobiony wipe. Zalogowałem się, pobrałem kopię SMSów i spisu połączeń, ale apki nie idą. Czy ktoś ma podobny problem na tym lub innym ROMie? Czy to problem z chmurą? Próbowałem zalogować się do chmury pod adresem http://i.xiaomi.com/ , ale serwer nie odpowiada.

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pod tym adresem można się zalogować, ale ja problem z logowaniem postawiłem jako hipotezę, że chmura padła. Głównie chodziło o przywrócenie kopii aplikacji pulpitu z chmury na telefon. Niwdew czy mogłbyś sprawdzić, czy dasz radę przywrócić kopię? Oczywiście jeśli masz MIUI, bo widzę że piszesz z Lenovo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłączę pod temat, bo jak pisałam w osobnym wątku, to nikt chyba go nie zauważył ;)

Mój problem z chmurą jest taki: na telefonie (Mi4c) wszystko wygląda cacuś. Powłączana synchronizacja, widzi jedno urządzenie (właśnie siebie), co prawda cały czas wyświetla, że ma jakieś zaległe elementy do synchronizacji, i nie chce ich przemielić nawet na WiFi... Ale po wejściu na MiCloud (i.mi.com) pokazuje mi: dwa połączone urządzenia, świętej pamięci HTC i Samsunga, na którym MIUI było wgrane 3 lata temu; ostatnie zdjęcia sprzed 3 lat (właśnie z tego Samsunga) i wiadomości również sprzed 3 lat (też z niego). Czyli tak, jakby w ogóle nie załapał, że od miesiąca ma aktywne konto na zupełnie innym modelu, w dodatku swoim własnym, i jakby na kompie i na telefonie widział dwa oddzielne, różne konta (a konto jest to samo, logowanie po mailu i niezmienione hasło). 

Na tego Mi4c miesiąc temu ściągnął mi aktualną kopię SMSów i połączeń, czyli gdzieś tam ją ma w sobie, tylko czemu, kurza twarz, nie chce mi jej pokazać?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, asffaf napisał:

Też mam problem. Zmieniłem redmi 1s na mi4. Zrobiłem synchronizację, skopiowalo mi SMS, historię połączeń tylko nie aplikacje, pulpit itp. Da się wymusić instalacje z chmury aplikacji?

Konto Xiaomi / Chmura Xiaomi / Przywracanie z kopii / wybieramy kopię i OK, ale u mnie zatrzymuje się na 27%, a efektów na pulpicie nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem starą kopię z Chmury Xiaomi. Po dwóch dniach utworzona została nowa kopia (ustawione wykonanie kopii co 7 dni). W międzyczasie zainstalowałem ostatni ROM. Dziś próbuję pobrać ustawienia pulpitu z nowej kopii, ale przywracanie zatrzymało się na 35%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, chyba odkryłam, o co chodzi z tymi kopiami... 

Otóż jak się zaloguję przez maila - to pokazuje mi dane sprzed 3 lat. SMSy, połączenia, galerię itp. Czyli z jednego z poprzednich telefonów. 

Jak się zaloguję przez nr telefonu - to pokazuje najświeższe, sprzed kilku sekund. I mogę z chmury wysyłać sms itp. 

Dziś robiłam factory wipe i przywrócił mi tę najświeższą kopię, aktualną.

Głupi jakiś strasznie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, magyarek napisał:

Hej, chyba odkryłam, o co chodzi z tymi kopiami... 

Otóż jak się zaloguję przez maila - to pokazuje mi dane sprzed 3 lat. SMSy, połączenia, galerię itp. Czyli z jednego z poprzednich telefonów. 

Jak się zaloguję przez nr telefonu - to pokazuje najświeższe, sprzed kilku sekund. I mogę z chmury wysyłać sms itp. 

Dziś robiłam factory wipe i przywrócił mi tę najświeższą kopię, aktualną.

Głupi jakiś strasznie... ;)

Udało Ci się przywrócić kopię aplikacji pulpitu na telefon? Jeśli Ci się udało, to napisz jaki fon i które MIUI.

Nie bardzo rozumiem Twój opis logowania przez e-mail. Ja w aplikacji Konto Xiaomi mogę zalogować się tylko przez nr tel. Proszę rozwiń temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wolf napisał:

Udało Ci się przywrócić kopię aplikacji pulpitu na telefon? Jeśli Ci się udało, to napisz jaki fon i które MIUI.

Nie bardzo rozumiem Twój opis logowania przez e-mail. Ja w aplikacji Konto Xiaomi mogę zalogować się tylko przez nr tel. Proszę rozwiń temat.

Logowanie do konta Xiaomi podczas pierwszego rozruchu, w trakcie konfiguratora, odbywało się w czasach MIUI Polska, za pomocą numeru telefonu lub adresu e-mail. Teraz system automatycznie rozpoznaje kartę SIM przypisaną do konta i w konfiguratorze wpisuje się tylko hasło do konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja mówiłam o logowaniu się do chmury via PC. W telefonie faktycznie, pamięta kartę i krzyczy tylko o hasło. A na stronie wygląda to tak, jakby miał dwa osobne konta, jedno na mail, z danymi sprzed 3 lat, i jedno na nr telefonu, z bieżącą kopią. Bez sensu to ciut, ale znalazłam kopię, której szukałam, i to mi do szczęścia wystarczy :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, magyarek napisał:

Nie, ja mówiłam o logowaniu się do chmury via PC. W telefonie faktycznie, pamięta kartę i krzyczy tylko o hasło. A na stronie wygląda to tak, jakby miał dwa osobne konta, jedno na mail, z danymi sprzed 3 lat, i jedno na nr telefonu, z bieżącą kopią. Bez sensu to ciut, ale znalazłam kopię, której szukałam, i to mi do szczęścia wystarczy :-P

A nie jest tak, że te dwa konta są dla różnych kart SIM (numerów telefonów)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2016 o 07:39, wolf napisał:

Udało Ci się przywrócić kopię aplikacji pulpitu na telefon? Jeśli Ci się udało, to napisz jaki fon i które MIUI.

Hej, koledzy, ja nie wiem, z czym wy mieliście problem z tym przywracaniem z chmury :P Wczoraj wieczorem zrobiłam downgradzik do 6.3.10, nawet byłam gotowa na ręczne ustawianie wszystkiego po wipe, ale telefon mnie zapytał, czy przywrócić kopię z chmury, no to się zgodziłam, bo już późno było i spać mi się chciało ;) Dzisiaj rano patrzę, a telefon wygląda dokładnie tak, jak przed downgradem (no tylko aplikacje bez ustawień, czyli trzeba się logować, ustawiać dzwonki i inne popierdółki). Oczywiście SMSy, połączenia, Galeria też jest... :P 

Mi4c, downgrade 6.4.14->6.3.10 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kopii lokalnej zajęło by to kilka minut nie nockę a z romem w którym działa prawidłowo miała byś również swoje ustawienia aplikacji dzwonków i innych pierdółek. Jedyne co by zostało do zrobienia to co najwyżej odpowiedzi na pytania systemu przy pierwszych uruchomieniach aplikacji. Ale nie na 6.4.21 i Redmi 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym, na nowym Mi4, po instalacji najnowszego MIUI, udało mi się przywrócić kopię pulpitu. 24 apki ściągnęły się w ok. 30 min. Zaznaczam, że wcześniej zrobiłem factory reset, a przywracanie kopii uruchomiłem w trakcie pierwszej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak zapytam. Korzystając z faktu, że telefon wyczyszczony i wyłączony pojechał na gwarancję, chcę sobie zrobić porządek w SMSach. Wykasować spamy, jakieś śmieci itp. Czy dobrze rozumiem, że jak teraz pousuwam je z chmury przez stronę i.mi.com, to jak będę przywracać na telefon po powrocie, to już mi się zsynchronizują wyczyszczone? Bo ostatnio pracowicie pousuwałam wszystko z telefonu i szlag mnie trafił, jak mi się znowu wgrały w całości... :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...