Skocz do zawartości

Instalacja Romu dev MiPad 2


jonek_98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam stockowy android 5.1 MIUI 7.0.99.99 I chciałbym zainstalować najnowszy Chiński Rom z xiaomi.eu Co muszę zrobić najpierw? Odblokowałem bootloader. Próbuję sflashować dev ROM żeby zrobić roota i wgrać TWRP ale na moim tablecie na ma aplikacji updater i nie wiem jak go zainstalować. Próbowałem zmienić nazwę Romu na 'update.zip' i wgrać stockowym recovery, ale wyskakuje błąd . Liczę na Waszą pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma podróbek MiPada 2. Powiedz skąd kupiłeś... No i co za problem, podłącz pod fastboot wydaj komendę: "fastboot getvar product" i tyle. Jak pokaże "latte" to oryginał.

A wtedy idziesz do tutoriala MiFlash na forum i lecisz format całego urządzenia z romem fastboot. Dzięki temu usuniesz ten śmieć co masz i wgrasz czysty system, na który wgrasz już twrp i miuipolska.

Aha. Fastboot oem unlock by odblokować bootloader.

Wysłano z MiNote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiFlash ostatecznie wykrył tablet, jednak podczas flashowania wysąpił błąd, więc ponowiłem operację i to samo. Odłączyłem go i wyłączyłem, włączając na chwile pojawiło się logo mi i jakiś pasek pod spodem się ladowal, ale zbyt długo to trwało, więc go wyłączyłem i chciałem przejść znowu, do trybu fastboot, ale niestety MiPad nie chce się już włączyć.... Nie reaguje na nic, nawet na podłàczenie ładowarki... Dodam, że przed flashem miałem mało baterii..... POMOCY!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.04.2016 o 23:27, jonek_98 napisał:

MiFlash ostatecznie wykrył tablet, jednak podczas flashowania wysąpił błąd, więc ponowiłem operację i to samo. Odłączyłem go i wyłączyłem, włączając na chwile pojawiło się logo mi i jakiś pasek pod spodem się ladowal, ale zbyt długo to trwało, więc go wyłączyłem i chciałem przejść znowu, do trybu fastboot, ale niestety MiPad nie chce się już włączyć.... Nie reaguje na nic, nawet na podłàczenie ładowarki... Dodam, że przed flashem miałem mało baterii..... POMOCY!!!!!

no to "dojeba**ś do pieca"... pasek mógł sie długo ładować i nie należy wtedy nic robić, chyba ze trwało to z godzinę.. bateria powinna być minimum 60% jak coś się kombinuje.

i co dalej nie działa ładowanie? próbowałeś podłaczyć na np godzine/noc i zostawić tak? ktoś miał problem z ładowaniem i udało się chyba po podłaczeniu do powerbanku. pokombinuj różne ładowarki, powerbank itd. nie wiem czy to coś da, ale warto próbować. i daj znać co i jak

jareklpu

  • Początkujący
  •  
  • jareklpu
  • Użytkownicy
  •  
  • 12 postów

Witam ponownie,

Udalo mi sie powrocic do zycia moj tablet, hurray!!!
Kompletnie bylem zaskoczonym prostym rozwiazaniem a mianowicie podlaczylem tablet przez kabel usb do power banka tez firmy Xiaomi. Jest to pb model 10000 mah i tablet zaskoczyl. Jak podladowal sie do 8% podpialem go do pradu z gniazdka i dalej laduje.Co za przygoda z tym tabletem, myslalem ze juz bedzie kiszka.

Teraz musze poczekac az bedzie dostepny rom MIUI Polska bo chinski to takie badziewie ze nie da sie korzystac ze sprzetu.Pozdrawiam Jarek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 22.04.2016 o 14:47, jonek_98 napisał:

@hhunter22 Nie reaguje na nic, podłączyłem do komputera, powerbanka i ładowarki od iphona.... Cały czas czarny ekran i nic się nie wyświetla... Jak to możliwe? Brakuje mi już pomysłów... Mam nadzieje, że istnieje jakiś sposób na odzyskanie go

sory, nie jestem specem. nie wiem co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podlacze sie pod temat, gdyz chyba nie ma co zakladac nowego. Posiadam mipad 2 prosto co przyjechal z goldway'a.

Jest zainstalowany rom 7.0.8.0.

chce go oczywiscie zmienic do romu chociazby po Angielsku byle z rootem.

1. Jade wedlug tego poradnika na pierwszy raz?

http://en.miui.com/a-234.html

pozniej wipe? i sie ciesze juz chinsko/angielskim romem tak?

pozniej robie to samo tylko daje DEV Rom'a , wipe, twrp i root?

Ta czesc wydaje sie bardziej problematyczna, moge prosic o linki oraz o ewentualne sterowniki?

 

2. Czy moge ominac 1 krok i odrazu to zainstalowac?

http://miui.vn/forum/threads/rom-mc-v1-0-xiaomi-mi-pad-2-miui-7-v5-12-24-global-multi-language.7382/

Edytowane przez chyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miflashem wgraj stabla chińskiego i instalujesz apki googla, potem przez updater wgraj dev chiński. potem wgraj twrp przez fastboot - ważne po wgraniu od razu power vol+ żeby odpalić twrp zanim zrebootuje system i nie trzeba nic edytować, tyle ze u mnie załapuje za którymś razem, jak raz odpalisz twrp można rebootować i nic nie nadpisze, lub próbować edytowac plik jak radzą inni (ja nic nie edytowałem i działa, ja nie robiłem wipe bo potem jest problem z błędem sklepu z apkami. jak masz już chiński dev, twrp i odblokowany bootloader robisz root o ile bedzie ci potrzebny, albo przez twrp instalujesz z pliku zip miui.eu z polskim na pokładzie. odinstalowujesz zbędne apki chyba ze robiłeś wipe to nie musisz, ale wtedy masz bład sklepu i musisz mieć root ściągasz titanium buckup odinstalowujesz apki  od googla i instalujesz na nowo. ja proponuję zrobić bez wipe, wszystko, tylko pamiętaj żeby wgrać apki googla na stablu.

 

co do samego miflasha.. miałem na początku problem ze nie widział taba, zainstalowałem adb jeszcze raz (mimo ze już wcześniej miałem) reset kompa i załapał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

Rozumiem ze mam wgrac xiaomi.eu_multi_latte_6.5.5_v7-5.1.zip 

przez TWRP bo normalna kosnsola nie pojdzie bo cos tam sie zgadzac nie bedzie.

Mam 6.5.5 dev roma chinskiego ale mam problemy z Youtube, wywala sie podczas ogladania filmow.(losowo) To normalne na tym romie ?

Gdzie znajde starsze ewentualnie Romy Multi Xiaomi.eu?

Edytowane przez chyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu są chińskie romy http://en.miui.com/download-296.html

tu jest miui polskie https://www.androidfilehost.com/?fid=24533103863137393

tak latte to oznaczenie dla mipada 2.

 

jak już wgrałeś stable przez miflash, potem dołożyłeś usługi google i wgrałeś deva przez updater i masz twrp - to wrzucasz w główny katalog plik zip z latte. odpalasz twrp power i vol+ instalujesz i działa..      

 

pamietaj ze jak zrobisz wipe to nie bedzie działać sklep google. i trzeb akombinować, albo wgrywac od nowa od stabla wszystko.

Edytowane przez hhunter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko obeszlo sie bez bawienia gapsami.

Po TRWP nie mam MTP ale widze ze to normalne. Rozumiem ze jestem uziemiony teraz przy wgrywaniu czegolwiek na tablet? I trzeba jechac znowu od stabla?

 

Ostatnie pytanie, jak dodac Widzet na pulpit? Przytrzymuje menu > widzety> i mam kontakty,wyszczysc,ustawienia,przelaczniki i to wszystko. Gdzie/Jak mam dodac pogode na pulpit?

Edytowane przez chyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to to samo jak trzymac menu ale co dalej....

Jednak MTP dziala, cos musze miec ze sterownikami w takim razie.

 

edit: root poszedl za 5 razem, trzebabylo podlaczac/wylanczac w locie przy instalacji oraz probemy ze sterami.

co do tego "uszczypniecia" ekranu to robie to ale w wizetach nie moge znalesc zadnego widzetu..pomimo ze zainstalowane. Na nova luncherze sa widzety bez problemu ale na miui problem jakis.

Edytowane przez chyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób to na ostatnim "lewym" pulpicie :) co do MTP u mnie ok, co do roota. wystarczy podłączyć włączony tablet i w opcji zmienic na "podłącz" jako aparat czy jakoś tak nie jako magazyn... nie pamiętam jak się to nazywa. ta opcja jest w menu u góry w powiadomieniach jak podłaczysz tablet do pc przez usb :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Panowie, wykonałem poniższe kroki:

-zainstalowałem czysty soft chiński fastboot poprzez aplikację mi flash,

-wchodze do fast boot flash recovery idzie ok,

- i jak daje komende" fastboot boot twrp.img " to tablet robi się czarny i tyle? wiecie o co chodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...