Skocz do zawartości

MIUIPolska/xiaomi.eu-6.4.7 blokuje bootloader


Badziu-68

Rekomendowane odpowiedzi

Mi wcześniejszy Rom(6.3.31) usunął twrp. Zaznaczam że mam odblokowany  bootloader i instalowałem właśnie wersję dla idblokowanego telefonu.  Ale dzięki temu zainstalowałem najpierw 6.4.7 dla zablokowanego bootloadera z rootem,  wgrałem twrp i potem zainstalowałem już wersję dla odblokowanego bootloadera.  Oczywiście zrobiłem wtedy już pełny Wipe.  I dzięki temu w końcu ustal mój problem z baterią ;-) nie mogłem nigdy mieć SOT większy niż 4 godziny :-( a w tej chwili 5godzin i jeszcze 33%baterii.  4g ciągle włączone,  dane i synchro również.  BAJKA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mogę po prostu mając ten nieszczęsny rom 6.4.7 zainstalować TWRP, korzystając z tego poradnika: 

pomijając instalację romu i rozwiązując jakoś problem ze sterownikami pod Windows 10.

Instalacja wpierw romu na zablokowany bootloader i instalacja TWRP i znów update do 6.4.7 z nadzieją, że nie uwali po raz kolejny TWRP wydaje mi się rozwiązaniem przekombinowanym. Próbował ktoś instalować samo TWRP? Co ze sterownikami pod Windows 10? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie. Wygląda na to, że nie jestem w stanie zainstalować TWRP według powyższej instrukcji, być może z powodu mojego wstrętu do Windowsów, albo po prostu nie idzie i tyle. Chyba utknąłem na tym 6.4.7, który zepsuł mi TWRP. W każdym razie dzięki forum za pomoc! Jutro będę się z tym gimnastykował według przepisu kukid1. Mam nadzieję, że tym razem dam radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Wbijałem nową aktualizację poprzez apkę AKTUALIZACJE (jak zawsze).
Mam aktualnie 6.4.7 po próbie przejścia do TWRP pokazuje mi ten telefon z kablem i po chwili się restartuje.
Próbowałem wgrać TWRP według tego: http://myandroidous.blogspot.sk/2015/12/twrp-for-redmi-note-3-for-newbies.html?m=0
Nic to nie dało, a przeszedłem wszystkie kroki.
Bootloader odblokowany (w statusie nadal).
Acid, może powiesz coś więcej? Da się to jakoś ogarnąć, czy olać aktualizowanie systemu i za jakiś czas przez SP FLASH TOOL wgrać nowy rom?
Nie chce mi się po prostu przewalać wszystkich plików od nowa (chmura pełna)..
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 4 próbach wreszcie się udało! Metoda przez ADB działa, i jest najprostsza, ale tylko z TWRP z tego linka: http://en.miui.com/thread-221184-1-1.html 

Są tam też sterowniki pod Windows 10, których instalacja też mogła być w moim przypadku pomocna.

Teraz instaluję nowy ROM, i mam nadzieję, że kolejnie nie będą psuły TWRP. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debugowanie USB w opcjach programistycznych włączone? Sterowniki zainstalowane? Jeżeli 6.4.7 popsuł TWRP, to polecam naprawić przez ADB korzystając z instrukcji opublikowanej przez @faktycznie i korzystając z plików z odnośnika w moim poście znajdującym się nad Twoim (tam znajdziesz sterowniki do win10 i TWRP, które kopiujesz do c://adb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak włączone

Próbowałam już na trzy sposoby

Ten wyżej też 

Ręcznie przez konsolę 

Przez jeszcze jedną straszą 

Na kompie mam stery 

Już na nim wgrywalem soft do kilku rn3

Na tym coś po wygraniu 6.4.7 nic mi nie idzie

Próbowałem wgrać soft z rootem żeby przez FF wgrać twrp i mam błąd w falshtool 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka instrukcja:
1. Włączasz debugowanie w opcjach programistycznych i wyłączasz telefon.

2. Włączasz telefon w trybie Fastboot przytrzymując power i vol - (na ekranie pojawi się królik).

3. Do folderu c://adb (który pojawia się na dysku c:/ po instalacji ADB) przenosisz plik recovery.img z TWRP300_RN3_SPFlash©feds64 (rozpakowujesz i wyciągasz sam plik recovery.img, nie całe archiwum zip)

4. W folderze c://adb klikasz prawym z przytrzymanym klawiszem Shift i wybierasz Otwórz okno poleceń tutaj

5. Podłączasz telefon do USB

6. Komenda: fastboot devices – jeśli masz zainstalowane sterowniki, to powinieneś zobaczyć numer seryjny swojego urządzenia podpiętego do USB

7. Komenda: fastboot flash recovery recovery.img – jak wyrzuca ok, to ok. Trwa to zaledwie sekundę.

8. Przytrzymujesz Power i Vol + aby przejść do recovery i jesteś w TWRP!

I błagam Cię, nie nadużywaj entera, bo

okropnie

się

czyta

tak

rozstrzelony

post.

Edytowane przez woland85
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki woland85, miałem taki sam problem ale Twoja krótka instrukcja go rozwiązała!

Udało mi się "naprawić" TWRP i postawić 6.4.14.

 

Pozostaje problem z ROOTem, bo pomimo tego że kilka miesięcy temu odblokowałem telefon, to teraz kiedy w panelu sterowania chcę udzielić dostępu ROOT otrzymuję komunikat: Couldn't get root access, ROOT Rom isn't ready, please wait for a moment".

Dodatkowo nie mam loga MIUI Polska przy ładowaniu systemu :(

Edytowane przez sn00p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mogłem pomóc.
Nie używam Roota, więc tu Ci nie pomogę, a bootanimację zmieniasz w aplikacji "Motywy>ludzik w lewym górnym rogu>Własne>Bootanimacja>Lokalne" i ustawiasz jaką chcesz, z tym, że MIUI Polska już nie ma na tych nowych roomach. Nie widzę jej tam nawet po instalacji dodatków MIUI Polska.

Edytowane przez woland85
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...