Skocz do zawartości

MIUIPolska/xiaomi.eu-6.4.7 blokuje bootloader


Badziu-68

Rekomendowane odpowiedzi

Zaktualizowałem do 6.4.7 - nic podobnego, że blokuje bootloader. Tak jak miałem odblokowany tak mam odblokowany dalej. Może coś ktoś kombinował z innymi rzeczami to mu zablokowało.

Edytowane przez JDStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Badziu-68 napisał:

Nic nie kombinowałem, wgrywałem rom jak co tydzień i bootloader zablokowany. Parę osób też potwierdziło ten problem.

Uważam ze siejesz bezpodstawnie panikę ja aktualizowałem i bootloader jest odblokowany jak i mam TWRP.

Spoiler

Screenshot_2016-04-09-16-38-53.jpg

 

Edytowane przez situ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie sieje piszę tylko że mam zablokowany bootloader po aktualizacji jak parę innych osób.

Takie 3  cytaty  do wglądu

Łukasz Sabiniewicz  5 godzin temu

Po aktualizacji nie mogę się dostać do recovery, ktoś mnie oświeci?
TYm samym nie mogę zainstalować dodatków....
Redmi Note 3
P.s mój szybki wniosek taki że mam ponownie zablokowany bootloader . TYlko z jakiej paki ?

  •  
  • Odpowiedz
  • Udostępnij › 
    •  
    •  
    •  
  •  
    •  
    • Damian Leńczuk  Łukasz Sabiniewicz  4 godziny temu

      Mam to samo RN3. U mnie telefon nie chce sie zrootować. Telefon nie przechodzi do recovery. Niby pomyslnie przechodzi przez nową instalacje twrp ale i tak to nic nie zmienia. Nie ciekawie sie to zapowiada

    •  
    • Odpowiedz
    • Udostępnij › 
      •  
      •  
      •  
    •  
    •  
      18 godzin temu, Badziu-68 napisał:
      2 razy wgrany na odblokowany bootloader rom MiuiPL i teraz 2 lub 3 raz Xiaomi.eu nie pamiętam dokładnie które to jest wydanie. Nigdy nie było problemu a teraz takie jaja.

       

      Mam to samo na RN3. Zrobiłeś coś z tym czy jednak bootloader wskoczył dziwnym trafem ?

      Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

       
    •  
      •  
      •  
     
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    A ja czuję że ktoś coś przekombinowal... Dla pewności żeby sprawdzić wasze problemy wgralem system na zablokowane bootloadery i nadal mam odblokowany ale wywalił problem z uprawnieniami root chodź aplikacja su podaje uprawnienia... Fastboot działa bez zarzutu oraz twrp odpala po wgraniu ;) więc nie rozumiem problemów ... Wniosek jest taki... Albo coś ktoś źle zrobił (chociaż moment nieuwagi) albo system nie do końca się pobrał/rozpakowal ...

    Proszę nie komentować mojego wpisu bo to tylko moje spostrzeżenia ...

    W razie problemu z odblokowaniem bootloadera lub chęci odblokowania proszę pisać na PW...

    Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Faktycznie też instalowałem z poziomu telefonu ale robiłem tak już z 5 razy i nigdy nie było problemu. Zresztą po coś ta opcja tam występuje i nie powinno to mieć znaczenia i tak telefon się restartuje i wchodzi w tryb recovery. Sama aktualizacja przebiegła bez żadnego problemu ale gdy chciałem zainstalować dodatki nastąpiło zdziwienie brak TWRP.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Pytanie tylko czy się da czy znowu trzeba pisać o zgodę. Trochę poczytałem już tematów na tym forum i dzięki poradnikom przeszedłem przez proces odblokowywania bez żadnego problemu. Niestety teraz stoję bo nie mogę się zalogować Mi Unlock, ciągle mam network error.

     

    Dzięki SITU ale dalej to samo tyle że teraz komunikat z błędem to chińskie krzaczki. :)

    Edytowane przez Badziu-68
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Zainstalowałem Hotspot Shield Free VPN i ustawiłem chiny. Mi Unlock zalogował się teraz bez problemu ale dalej już nie jest tak wesoło. Ostatnio odblokowałem bootloader bez problemu to teraz staje na 50 % Couldnt  verify device. Pierwszy rom jaki miałem to jakiś śmieć 7.19 czy jakoś tak drugi to xiaomi.eu 7.1.6 stable, następny już właśnie od JDStara jakiś na zablokowany bootloader i chyba na nim właśnie odblokowałem bootloader. Później już MiuiPL ze dwa romy i ze dwa albo ten był trzeci właśnie co mi nabroił  MiuiPL/xiaomi.eu. Zobaczę jeszcze na laptopie może tam przejdzie to 50 % bo ostatnio to na nim odblokowywałem ale muszę poczekać bo żonka :) piszę pracę.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Zainstalowałem Hotspot Shield Free VPN i ustawiłem chiny. Mi Unlock zalogował się teraz bez problemu ale dalej już nie jest tak wesoło. Ostatnio odblokowałem bootloader bez problemu to teraz staje na 50 % Couldnt  verify device. Pierwszy rom jaki miałem to jakiś śmieć 7.19 czy jakoś tak drugi to xiaomi.eu 7.1.6 stable, następny już właśnie od JDStara jakiś na zablokowany bootloader i chyba na nim właśnie odblokowałem bootloader. Później już MiuiPL ze dwa romy i ze dwa albo ten był trzeci właśnie co mi nabroił  MiuiPL/xiaomi.eu. Zobaczę jeszcze na laptopie może tam przejdzie to 50 % bo ostatnio to na nim odblokowywałem ale muszę poczekać bo żonka  piszę pracę.

    Zapomniałeś dodać że piszę ci coś w stylu No need to unlock this device tak jak mi..

    Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Ja też już sobie poradziłem. Wgrałem SP Flash Tool-em rom xiaomi.eu 7.1.8 stable. Telefon ruszył ale sypał błędami jak cholera ciągle zamykał różne procesy np aparat,ustawienia, panel sterowania itp. W gąszczu ciągłego anulowania tych błędów udało mi się przyznać roota aplikacji flashify i wgrać TWRP które o dziwo zadziałało. Przecież instalator Miui install recorvey też niby wgrywał ale nie szło wejść w recovery. Wgrałem więc jeszcze raz  MiuiPolska/xiaomi.eu 6.4.7 i teraz wszystko śmiga.

    Odwołuję więc sianie paniki :) że rom ten blokuje booloader jednak takie były objawy.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Wersja 6.4.7 zainstalowana z telefonu blokuje kompletnie TWRP.

    Nie udało mi się go przywrócić wg. instrukcji poprzez Windows (pomimo informacji o sukcesie).

    Można to naprawić najszybciej postępując:

    1) Instalacja romu 6.4.7 z forum (wersja na zablokowane telefony) zainstalowana poprzez SP Flash Tool (zawiera roota)

    2) Instalacja Flashify i nadanie praw root

    3) Instalacja TWRP poprzez Flashify

    U mnie zadziałało.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    17 minut temu, Acid napisał:

    Heh 4 strony a nikt nie umie sprawdzić czy ma zablokowany bootloader. Wiecie, że wystarczy wydać jakąś komendę flash w fastboot i dostaniecie odpowiedź?

    A jaka to komenda ?

    Tak pytam z ciekawości bo jak sobie na Mi3 wydałem taką:

    C:\adb>fastboot oem device-info
    ...
    (bootloader)    Device tampered: true
    (bootloader)    Device unlocked: false
    (bootloader)    Charger screen enabled: false
    (bootloader)    Display panel:
    OKAY [  0.013s]
    finished. total time: 0.019s

    to odpowiedź jest trochę myląca ;-)

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    A może prościej sprawdzic  *#*#6484#*#* status fastboot 

    Tylko kto mi odpowie dlaczego musiałem odblokowywać ''niby''odblokowany bootloader !

    Nikt tego nie umie ?!

    Edytowane przez mniamek75
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...