Sign in to follow this  
thepenx

Internet/Dane Mobilne nie działają

Recommended Posts

Siemanko,

Napotkałem następujący problem w moim Redmi 3: nie działa mi Internet poprzez dane mobilne T-mobile. Grzebałem już sporo w konfiguracjach APN - wciąż nie wiem, którą jest poprawna, a od konsultantów z infolinii po 4 rozmowach dowiedziałem się jedno wielkie nic. Dodam, że przy tej samej kartcie SIM w włożonej do innego telefonu Internet śmiga bardzo dziarsko. Żeby było śmieszniej w momencie włożenia do telefonu karty SIM od VIRGIN nie ma najmniejszych problemów z Internetem.

Pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może włącz też roaming, to jest karta T-mobile czy Heyah albo na kartę? Pytam dlatego że sam mam Heyah i na ustawieniach T-mobile mi to nie działało a jak wpisałem APN Heyah w końcu ruszyło mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej:)

Jako, że zastanawiam się nad wymianą mojego 3Pro na mi5 albo mi6 muszę rozwiązać jeden problem, który nie daje mi spać. Od początku używania 3Pro mam problem z połączeniem z Internetem w małych miejscowościach/wsiach/na autostradach etc. Jako, że wykluczyłem winę sieci (próbowane w różnych sieciach) wina spada na telefon. 

Czym to się objawia? Tym, że telefon mimo pokazywania połączenia na poziomie H+ nie otwiera żadnej strony, nie przechodzą pingi, nic... Zresztą - jak pokazuje cokolwiek od Edge do H+ to się tak zachowuje.

Podejrzenia? Po poszukiwaniach gdzieś na forum jakimś znalazłem, że wina może leżeć po stronie pasma obsługiwanego przez telefony Xi. Podobno nie obsługuje ono pasma 800MHz (jak dobrze zrozumiałem) i trybu LTE (i tutaj moje zrozumienie się skończyło). 

Czy możecie mi podpowiedzieć czy to prawda? Czy macie problem w małych miejscowościach, gdzie nie ma LTE? Jak to u Was wygląda? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam tak na, że jak złape LTE to śmiga ładnie nawet gdy mam słaby zasięg(najbliższy nadajnik mam w odległości 3km). Przy H czy H+ musze mieć 4-5 kreski zasięgu bo inaczej praktycznie nie działa(juz łatwiej o to LTE). Dodam że jestem w playu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this