Skocz do zawartości

Ustawienia Uprawnień Google Play - gdzie są i jak dodać gdy ich nie ma


xargos

Rekomendowane odpowiedzi

Poradnik jak dotrzeć do uprawnień Google Play oraz włączyć je gdy są ukryte. (Sprawdzane na Mi4)

Sam borykałem się z problemem odnalezienia tej zakładki. Bo jak widać poniżej, na liście aplikacji uprawnienia są zaszarzone, a w sekcji Panel sterowania->Uprawnienia -> uprawnienia -> nie ma "usługa Google Play" w ogóle

Screenshot_1.jpgScreenshot_2.jpg

No więc ustawienia uprawnień dla Google Play są w :

Ustawienia -> Urządzenie ->Prywatność-> Lokalizacja-> Dostęp do lokalizacji -> Usługi Google Play ->Uprawnienia.

Nie ma? W takim razie w opcjach "Lokalizacja" (j.w) wybieramy "Dostęp do mojej lokalizacji" (1), potem Historia lokalizacji Google (2). Pojawi się okno konfiguracji gdzie musimy uruchomić opcje lokalizacji i to samo dla naszego urządzenia. Wracamy i w oknie "Lokalizacja" wybieramy "Dostęp do lokalizacji" (3) i na liście powinien pojawić się "Usługi Google Play". Tam mamy opcje dla aplikacji "Usługi Google Play" (opcje wymuś zatrzymanie i wyłącz) łącznie z interesującymi nas uprawnieniami. Po zmianach możemy wyłączyć historię lokalizacji Google.

Screenshot_3.jpgScreenshot_4.jpgScreenshot_5.jpgScreenshot_6.jpgScreenshot_7.jpg

 

Edytowane przez xargos
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Co należy ustawić w fonie, żeby widział, że już nie mieszkam w Polsce? Mam włączone wszystkie usługi lokalizacyjne. Czy pozostaje instalacja ROMu na czysto?

Jak to żeby widział, że nie mieszkasz w Polsce? A gdzie Ci pokazuje, że mieszkasz w Polsce?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W miui 8 nie trzeba już tak kombinować (choć sposób opisany wyżej nadal mi działa - na pewno wchodzicie przez " Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia ->Prywatność-> Lokalizacja-> Dostęp do lokalizacji -> Usługi Google Play ->Uprawnienia" ?). Teraz można określić uprawnienia dla usług google play z "Panel Sterowania -> Uprawnienia-> Menadżer uprawnień" i tam wchodzicie w kolejnej aplikacje (Aparat, Czujniki na ciele itd) i na liście jest Usługi google play gdzie możemy je zatwierdzić lub nie. Dać screeny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 2.09.2016 o 12:26, KLP89 napisał:

Odnośnie tematu, Powyższy sposób nie działa - dalej mam szare pole zarządzanie uprawnieniami. Dodam że mam roota ale nie wiem jak sobie poradzić z wyłączeniem lokalizacji dla sklepu play... komuś się to udało?

na Globalu 8.2.9.0  wyłaczenie lokazlizacji sklepu Play i innych w: Panel sterowania-->uprawnienia-->uprawnienia-->lokalizacja i tam masz sklep play który można wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Globalu 8.2.9.0  wyłaczenie lokazlizacji sklepu Play i innych w: Panel sterowania-->uprawnienia-->uprawnienia-->lokalizacja i tam masz sklep play który można wyłączyć.
Wow ale z Ciebie archeolog :) przesiadłem się z Redmi Note 3 Pro na iPhona SE a od miesiąca korzystam z OnePlusa 5T :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...