Skocz do zawartości

Czujnik zbliżeniowy w połączeniach przychodzących nie działa Redmi 3


sewo85

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.09.2016 o 12:08, jabartu napisał:

Jako ciekawostkę mogę podać że u mnie przy włączonej blokadzie przy twarzy w czasie rozmowy czasami włączyła się aplikacja notatki.

redmi3-root-MIUI8.1v6.9.8

Nie wiem czy to kogoś pocieszy ale dokładnie to samo mam na Redmi 2 i najnowszym romie eu 6.9.15. Czujnik zbliżeniowy działa zupełnie przypadkowo i na 4 odebrane rozmowy przy dwóch włączyły się notatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To na 90% wina romu (oprócz przypadków uszkodzonego czujnika). Miałem tak w Redmi2, odpalało notatki, rozłączało i robiło różne dziwne rzeczy, niezależnie od ustawień wygaszania ekranu przy twarzy. Po wgraniu romu eu 6.9.22 problem nie istnieje. Na Redmi 3 mam od momentu wprowadzenia globala zawsze najnowszą wersję dev i tego problemu nie uświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2016 o 15:17, FromWP napisał:

To na 90% wina romu (oprócz przypadków uszkodzonego czujnika). Miałem tak w Redmi2, odpalało notatki, rozłączało i robiło różne dziwne rzeczy, niezależnie od ustawień wygaszania ekranu przy twarzy. Po wgraniu romu eu 6.9.22 problem nie istnieje. Na Redmi 3 mam od momentu wprowadzenia globala zawsze najnowszą wersję dev i tego problemu nie uświadczyłem.

No właśnie a u mnie ten problem pojawia się przy globalu (wersja beta), aktualizowanym za każdym razem gdy wchodzi update (czytnik sprawdzałem - działa poprawnie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja miałam to samo.... po aktualizacji na 6.10.27 od razu zawieszona słuchawka.... chociaż muszę przyznać, że na ostatnich dwóch softach naprawdę rzadko się to zdarzało.... ktoś gdzieś pisał, że zrobił kalibrację wchodząc vol+ i power i tam gdzieś to można wykonać - jednak jak zobaczyłam chińskie krzaczki to yyyy...  może ktoś podpowie co i jak... ? ;-) no chyba, że to to samo co diagnostyka z samouczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marglcia napisał:

jednak jak zobaczyłam chińskie krzaczki to yyyy...  może ktoś podpowie co i jak... ?

To może podpowiem, innym mniej doświadczonym też się może przydać.

1. Uruchamiamy wyłączony telefon trzymając jednocześnie klawisze vol+ i power. Uruchamia się takie menu serwisowe:

menu.jpg

Żeby zmienić język na angielski klikamy drugi od dołu po prawej klawisz zaznaczony na tym obrazku na czerwono:

zmianajezyka.jpg

Zmienia nam się język na normalny i mamy dostęp do różnych funkcji:

angielski.jpg

Jak klikniemy w sensor test to odpali się menu testowania i kalibracji sensorów:

Test.jpg

W tym przypadku interesuje nas Proximity sensor, klikamy i mamy:

proximity.jpg

I tu możemy sprawdzić, ewentualnie skalibrować.

Z innymi funkcjami, testowaniem, kalibracją podobnie. Po angielsku już trochę łatwiej, trzeba się tylko chwilę pobawić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Cześć podczas włączania trybu serwisowego Vol+ i power na ekranie pozuje się ikona telefonu i kabla o co może mu chodzić chciałem skalibrować czujnik zbliżeniowy nie działa podczas rozmowy..

 

 

Edit. u mnie wystarczyło wyłączyć i włączyć te opcje wygaszania ekranu :)

Edytowane przez Gren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Co prawda mam redmi 4x ale problem ten sam. Dziś zauważyłem, że nie wygasza telefonu podczas rozmowy i czujnik światła nie działa prawidłowo. Zrobiłem tak jak ktoś tu napisał żeby usunąć odcisk palca i blokady. O dziwo po zrobieniu tego zaczęło wszystko działać jak trzeba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Problem z przypadkowym włączaniem się opcji telefonu podczas połączenia rozwiązany. Wystarczyła wymiana aplikacji systemowej na inny menedżer połączeń.

2PIUrATM2HWB5kASUIokfkbcy96diQhucXjBgn0-IuiMovoCYos9b1Hz2k6y99JhtWA=s64

Telefon + Kontakty i Połączenia

Oto aplikacja która załatwia problem

https://play.google.com/store/apps/dev?id=9069494661257660111

Potem: zmiana domyślnej aplikacji połączeń itd...

Wszystko opisane na filmiku co należy po instalacji zrobić (niestety nie po polsku):

https://www.youtube.com/watch?v=Arghkdd278E
 
Pozdrawiam
 

Xiaomi Redmi 6A Global Version

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...