Skocz do zawartości

Czujnik zbliżeniowy w połączeniach przychodzących nie działa Redmi 3


sewo85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z czujnikiem zbliżeniowym w moim Redmi 3 a mianowicie nie wygasza mi ekranu przy połączeniach przychodzących i jest to troszkę męczące bo co raz gdzieś dotknę policzkiem na wycisz lub zawieś i zanim się zorientuję ze gada sam ze sobą mija jakiś czas. W połączeniach wychodzących jest wszystko ok wiec to raczej nie wina czujnika. w opcjach połączeń przychodzących też ma  zaznaczona opcję wygaszenia ekranu przy zbliżeniu. Może ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Dnia 10.09.2016 o 19:51, jabartu napisał:

Spróbuj zmienić motyw. U mnie na oryginalnym co jakiś czas wyskakiwała informacja że zasłonięty jest czujnik zbliżeniowy.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Na jaki zmieniłeś?

14 godzin temu, Pitek1 napisał:

Zmieniłem motyw czujnik działa ale teraz jak żona (tel. żony) dzwoni to włącza się zawieszała rozmowę .

No właśnie ja też zmieniłem w drugim telefonie motyw i nadal zawiesza grr.

 

Ktoś wie jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do baani :? żeby wykluczyć błędy softwarowe wgrałam na nowo system miflashem  (global dev 6.9.8) wczoraj było wszystko pięknie ładnie a dziś  telefon się zblokował podczas rozmowy.... myślę, że xiaomi wypuściło serię wadliwych redmi 3 i redmi 3s i tyle.... a najgorsze jest to, że ciężko udowodnić sprzedawcy, że coś nie działa - bo nie dzieje się to cały czas a w dodatku przy testach wychodzi, że czujniki działają prawidłowo więc jedna wielka du... :-(

Edytowane przez marglcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do baani :? żeby wykluczyć błędy softwarowe wgrałam na nowo system miflashem  (global dev 6.9.8) wczoraj było wszystko pięknie ładnie a dziś  telefon się zblokował podczas rozmowy.... myślę, że xiaomi wypuściło serię wadliwych redmi 3 i redmi 3s i tyle.... a najgorsze jest to, że ciężko udowodnić sprzedawcy, że coś nie działa - bo nie dzieje się to cały czas a w dodatku przy testach wychodzi, że czujniki działają prawidłowo więc jedna wielka du... :-(

Czyli to wada fabryczna.. Szukałaś może podobnego wątku na międzynarodowym forum MIUI?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm mam wszystko zgodnie z zaleceniami poustawiane... jedyne co mi przychodzi do głowy teraz, że może faktycznie nie trzymam telefonu czasami przyklejonego do twarzy i wtedy czujnik może świruje hmmm.. muszę to sprawdzić :-D

Edytowane przez marglcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie wada raczej leży po stronie softu i to niezależnie czy china stable / dev czy eu na każdym mi się to dzieje i to w najmniej oczekiwanym momencie, np jak ktoś dzwoni, nagle wskakuje ekran screen czujnik zasłonięty no i jak tu odebrać..., a jak już się uda to ekran podczas rozmowy nie wygasza się.

Błąd w sofcie polega na tym, iż opcja przypadkowe użycie jest niedostępna, a tuż po wgraniu romu była dostępna- celowo ją wyłączam, problem w tym, że sama się włączyła i zablokowała...???

Screenshot_2016-09-16-20-34-39-673_com.banggood.client.pngScreenshot_2016-09-16-14-34-18-045_com.android.settings.pngScreenshot_2016-09-16-18-13-37-624_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kalibracja nie pomogła, znów podobna historia z rana. Ciekawostka - przy każdym nieprawidłowym działaniu sensora zbliżeniowego występuje w parze nieprawidłowe działanie opcji odblokowanie telefonu poprzez czytnik linii papilarnych, ekran włącza się po czym od razu gaśnie, po wciśnięciu Power pojawia się komunikat - czujnik zasłonięty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i padło.

Dopóki nie ustawiłem odcisku palca opcja przypadkowe użycie była dostępna, jednak po ustawieniu odcisku i włączeniu opcji wymagaj hasła, opcja przypadkowe użycie włączyła się i zablokowała.

Pytanie no i co teraz. Jakieś pomysły, czy czekać z nadzieją na kolejny update. To chore, mając czytnik linii papilarnych i nie móc go użyć bo soft kuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z forum

Czy ktoś też ma problem z czujnikiem zbliżeniowym podczas rozmów? Nie gaśnie mi ekran jak rozmawiam i czasem świruje czujnik linii papilarnych. Odblokowuje i blokuje od razu i muszę manualnie odblokować

Wysłane z Redmi Note 3 Pro

Tak, wywal obecnie zapisane ustawienia blokady ekranu, dodaj na nowo palec oraz hasło. U mnie pomogło na redmi note 3 pro 

redmi3-root-MIUI8.1v6.9.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuuurcze jestem na globalu dev 6.9.8 i właśnie otrzymałam zgodę na odblokowanie telefonu, ale widzę, że chyba to nie ma sensu bo na xiaomi.eu 6.9.8 jest to samo??? nie wiem czy teraz bawić się w wgrywanie???? nie wiem co robić - czy lepiej czekać na ota - trochę się boję wgrywania eu :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...