Skocz do zawartości

Problem z głośnikiem do rozmów


kleryk88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie bo podejrzewam że mam uszkodzony głośnik do rozmów, telefon został sformatowany całkowicie przez miflash zainstalowany najnowszy soft china dev i nadal jest takie brzęczenie/trzeszczenie w głośniku jak ktoś mówi(ogólnie głośnik też jest cichy), jak myślicie jest to uszkodzenie mechaniczne nie wiem jakieś zabrudzenie, poluzowanie głośnika ???
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 96,9% uszkodzenie mechaniczne. Ja miałem to samo. Zamówiłem głośnik (a właściwie 2 - jeden na zapas :-D) na Ali, wymieniłem i jak ręką odjął. Jak wyciągnąłem ten zepsuty to się okazało że się po prostu "rozwarstwił" i dlatego było słychać bardzo cicho i z brzęczeniem jak to trafnie ująłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że w każdy sprzęt wkładają te same głośniki :) Ostatnio wymieniłem swój głośnik w oppo find 5 a że w Polsce nie znalazłem a z Ali nie chciało mi się czekać to kupiłem na allegro głośnik od xperii j który wygląda identycznie (wymiary też się zgadzają) jak ten do oppo no i ten z linku powyżej. Głośnik wymieniłem i działa bezbłędnie :)

Wysłane z mojego Find 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

głośniczek w moim XRN2 tez zaczął trzeszczeć, zabieram się do jego wymiany. Mam pytanie odnośnie odpinania taśm z płyty głównej, a mianowicie po prawej stronie są 2 taśmy ta szersza odpina się bez problemu. Gorzej jest z tą drugą. Nie chcę jej uszkodzić, a w żaden sposób nie mogę jej odpiąć. Czy ma ktoś może jakąś fotorelację albo filmik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

wymieniłem głośnik na jakiś niby oryginalny z allegro i nie charczy już ale głos jest strasznie niewyraźny. głośnik w ogóle na przodzie różnił się tym, że miał taką gąbkę i nie wiedziałem czy ją zdzierać do tej blaszki jak w starym. Proszę o pomoc. Może po prostu ten głośnik jest kiepski?Sam już nie wiem.

edit. http://allegro.pl/glosnik-xperia-j-st26i-sp-t-nokia-515-610-mic-532-i5890224296.html

czy taki głośnik też będzie pasował?

Edytowane przez hancock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

cześć.

odświeżę temat bo tez po raz drugi dopadł mnie problem z głośnikiem. Za pierwszym razem pomogło zassanie go ustami. Teraz już siadł na ament. Na allegro widzę ze są głośniczki do tego telefonu tylko dość drogo. Czy może ktoś mógł by mi wypisać listę kompatybilnych głośniczków z innych telefonów?. Zapytał bym się po serwisach może od reki coś bym zakupił. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby znaleźć "kompatybilny", to raczej byś musiał wyciągnąć oryginalny i porównać fizycznie. Na Allegro kosztują około 20zł i o ile głośnik do rozmów trafiłem na bardzo dobry, to od dzwonków był już bardzo kiepski i na 60% głośności zaczynał trzeszczeć. Lepiej jest zamówić sprawdzone (wg. opinii) z Aliexpress, kupiłem w Chinach właśnie ten drugi i jest bardzo dobry, do tego całkiem szybko przyszedł, no i jeszcze były dwie sztuki w cenie.

No i najważniejsze! NIE MA ORYGINALNYCH!!! Wszystkie dostępne na rynku są zamiennikami. W sumie nie ma to znaczenia, bo to nie jest wysokiej klasy sprzęt audio, tylko telefon i ma działać w wąskim zakresie. :)

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój zamiennik nadal działa bez problemu więc w zasadzie wytrzymał więcej od oryginału. Myślę więc że nie warto inwestować w jakieś super duper magiczne głośniki. Za swój zapłaciłem poniżej 10 PLN a całkiem niedawno kupiłem drugi i wymieniłem w redmi note 2 bo oryginał też zdechł. Oba działają bez zarzutu do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

mój Redmi Note 2 upadł, ale działał do samego końca. Problemem był wyłącznie rozbity wyświetlacz. Zamówiłem całość wraz z ramką, żeby oszczędzić sobie klejenia. Przełożyłem głośnik i resztę rzeczy, podpiąłem tasiemki, skręciłem i ... no cóż, włącza się, dzwoni, mnie słychać podczas rozmowy, na głośnomówiącym również i ja słyszę. Nie słyszę nic natomiast w słuchawce. Sprawdziłem głośnik miernikiem i działa. Gdzie szukać zatem problemu? Czy ktoś może coś podpowiedzieć?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co tam można źle zrobić, to odwrotnie zamontować głośnik. Poza tym wszystko siedzi na płytkach drukowanych, więc niewiele można zdziałać.

Głośnik w tym modelu to też awaryjna rzecz i często się psuje, teoretycznie może działać, ale psują się inne rzeczy w środku przez co nic nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

wymieniłem głośnik na zupełnie nowy i dalej to samo. Dźwięk telefonu słychać, na głośnomówiącym również jest ok, natomiast po przyłożeniu słuchawki do ucha totalna cisza. Ścieżki na płytce wyglądają dobrze. Czy pod głośnikiem powinna być jeszcze jakaś pianka, czy coś? Jedyne co przychodzi mi w chwili obecnej do głowy to to, że płytka nie styka się z głośnikiem po zmontowaniu. Chyba że ktoś ma jeszcze jakieś propozycje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik powinien dotykać dwóch pól na płycie głównej i to w zasadzie tyle. Zakładając że płyta jest sprawna ja delikatnie odgiąłbym  dwie blaszki z głośnika by odstawały bardziej. Jeśli mimo tego zabiegu nadal nie będzie działał to być może coś na płycie. Zakładam że nie założyłeś głośnika odwrotnie ;) , punkty styku głośnika z płytą nie są umieszczone centralnie więc to ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem problemu z montażem głośnika, pianki tam raczej nie było, tylko to co na głośniku, a sam głośnik delikatnie dotykał styków na płycie i było dobrze.

Wpisz sobie jeszcze w dialerze *#*#6484#*#* i zrób testy całego sprzętu, może coś jeszcze nie działa, to byś miał jakąś wskazówkę, czy to płyta, czy coś innego.

Może jeszcze warto spróbować wipe systemu? Zrób sobie kopię systemu i danych w TWRP (lub w inny sposób), kopię dla bezpieczeństwa przerzuć na kompa, potem wyczyść system i zobaczysz czy działa. W razie co możesz przywrócić wcześniejszy stan telefonu przez TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, aczkolwiek nie do końca poznałem przyczynę takiego zachowania głośnika. Postanowiłem podpiąć stary ("niby uszkodzony") oraz nowy, który kupiłem do komputera jako słuchawki. Ku mojemu zdziwieniu bez problemu słychać dźwięk. Potwierdziło to zatem wyniki pomiarów miernikiem. Diagnoza: oba głośniki sprawne. Posprawdzałem miernikiem płytkę - wszystko również wyglądało na okej. Kupiłem jeszcze jeden głośnik i voila! Dźwięk jest. Przełożyłem jeszcze raz szybko dwa wcześniejsze i głucha cisza. Dziwne, średnio wytłumaczalne ale problem rozwiązany. Dziękuję wszystkim za sugestie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...