Skocz do zawartości

Etui / Bumper do MI5


p.misiak

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przezroczyste etui TPU Nillkina od ponad pół roku i niestety zżółkło i wygląda teraz obrzydliwie.
Za to niedawno przesiadłem się na Etui Benks Lollipop. Jest naprawdę bardzo cienkie i bardzo dobrze dopasowane. Wady - sztywny plastik, także chroni przed rysami a nie przed upadkiem, ale mi to wystarczy. :) Grubość 0,4 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do mojego poprzedniego posta, zdecydowałem się na IPaky Neohybrid, w wersji ciemnej. Powiem jedno: nie idzie przechwalić.

Leży idealnie, razem ze szkłem tworzy idealny duet. Ponadto zabezpiecza wyświetlacz wysyłając ponad ok. 1mm. No i jest to TPU, czyli coś co kilka razy uratowalo moja poprzednią Mi3.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi kolego, czy te ipaky po założeniu wystaje lekko ponad ekran?
Przy moim Mi3 miałem bumperka od Amzera i dawał radę przy upadkach, aż do momentu gdy etui zmieniłem na cieńsze i gdy tel zrobił pierwszą porządną glebę.

Kolego mam szkło hartowane na ekranie a ipaky wystaje jeszcze prawie 1mm ponad to wszystko

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2017 o 23:01, latet napisał:

Małe uzupełnienie. Dziś się okazało, że otwór nad mini-jackiem jest troszkę za mały, aby wtyczka Pistonów poprawnie weszła do końca. Lekkie powiększenie otworu za pomocą 1 ramienia nożyczek usunęło problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slashu Ja je zwróciłem w ten sam dzień. Te przyciski źle działały. Kupiłem nowe etui, dzisiaj dostałem zaraz wrzucę foty.
 Dzisiaj dostałem etui zamówione do mi5. Etui te są bardzo dobrze spasowane, boczne przyciski działają idealnie. Żółte jest matowe przez co gorzej się trzyma ale mniej się palcuje. Niebieskie jest bardziej błyszczące i 'śliskie' dlatego dużo lepiej się trzyma ale bardziej się palcuje. Polecam 
 
IMG_2322 (1).JPG


Dzisiaj dotarło do mnie to etui w kolorze niebieskim. Natychmiast widać, że oryginalne, przyciski chodzą tak, jakby tego etui nie było :) Spasowane idealnie. Chyba ciężko o coś lepszego na mi5 (o ile komuś nie przeszkadza wygląd a'la Caterpillar).

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Drobnoustrój napisał:

 


Dzisiaj dotarło do mnie to etui w kolorze niebieskim. Natychmiast widać, że oryginalne, przyciski chodzą tak, jakby tego etui nie było :) Spasowane idealnie. Chyba ciężko o coś lepszego na mi5 (o ile komuś nie przeszkadza wygląd a'la Caterpillar).

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

 

Też polecam to etui (swego czas wstawiałem tu zdjęcia z moim Mi5 w tym pokrowcu). Jak dla mnie najładniejsze etui na Mi5, a najpaskudniejsze jest iPaky, choć wiadomo są gusta i guściki, no i o gustach się nie dyskutuje :)

Osobiście posiadam żółte etui z IBG, które świetnie wygląda, ale chciałbym też mieć to niebieskie. Dziwne tylko, że nigdzie nie ma tego etui w białej wersji. Niby jest, ale tylko na banerze reklamowym =/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MaxPrime napisał:

Też polecam to etui (swego czas wstawiałem tu zdjęcia z moim Mi5 w tym pokrowcu). Jak dla mnie najładniejsze etui na Mi5, a najpaskudniejsze jest iPaky, choć wiadomo są gusta i guściki, no i o gustach się nie dyskutuje :)

Osobiście posiadam żółte etui z IBG, które świetnie wygląda, ale chciałbym też mieć to niebieskie. Dziwne tylko, że nigdzie nie ma tego etui w białej wersji. Niby jest, ale tylko na banerze reklamowym =/

Raz widziałem biale na alliexpresie ale teraz go nie potrafię znaleźć. :/ @Drobnoustrój zamawiales z IBG? Czy z Alli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2017 o 22:04, MaxPrime napisał:

Też polecam to etui (swego czas wstawiałem tu zdjęcia z moim Mi5 w tym pokrowcu). Jak dla mnie najładniejsze etui na Mi5, a najpaskudniejsze jest iPaky, choć wiadomo są gusta i guściki, no i o gustach się nie dyskutuje :)

Osobiście posiadam żółte etui z IBG, które świetnie wygląda, ale chciałbym też mieć to niebieskie. Dziwne tylko, że nigdzie nie ma tego etui w białej wersji. Niby jest, ale tylko na banerze reklamowym =/

Ja też chciałem niebieskie ale na IBG było dostępne żółte. Zamówiłem żółte to mi napisali że mają tylko niebieskie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPaky jest ok, ale nie jest to typowy bumper. Choć już telefon raz zaliczył glebę, to śmiem twierdzić, że przy następnej może być zawsze gorzej.
Zamiast niego rozważam Ringke, ciut drogie ale po Matki B. Pieniężnej sobie sprawię. Dobre opinie ma.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, t.bone napisał:

IPaky jest ok, ale nie jest to typowy bumper. Choć już telefon raz zaliczył glebę, to śmiem twierdzić, że przy następnej może być zawsze gorzej.
Zamiast niego rozważam Ringke, ciut drogie ale po Matki B. Pieniężnej sobie sprawię. Dobre opinie ma.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Mogę osobiście polecić Ringke. Jak dla mnie jest idealne, bo ma czysty tył i przyciski idealnie pracują ;)  Mam Ringke Smoke Black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kicker napisał:

Mogę osobiście polecić Ringke. Jak dla mnie jest idealne, bo ma czysty tył i przyciski idealnie pracują ;)  Mam Ringke Smoke Black

Potwierdzam, też korzystam z tego etui od paru miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Nie pogrubia telefonu, przyciski działają jak powinny, nic nie odstaje.

Polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2017 o 11:46, zoltan78 napisał:

Potwierdzam, też korzystam z tego etui od paru miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Nie pogrubia telefonu, przyciski działają jak powinny, nic nie odstaje.

Polecam. 

A nie masz czasem problemu z tym, że pod etui zbiera się mnóstwo syfu? Paproszki, kurz itp. Ja przez to zmieniłem to etui po dość krótkim czasie użytkowania, gdyż lubię gdy telefon jest "czysty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2017 o 22:37, MaxPrime napisał:

A nie masz czasem problemu z tym, że pod etui zbiera się mnóstwo syfu? Paproszki, kurz itp. Ja przez to zmieniłem to etui po dość krótkim czasie użytkowania, gdyż lubię gdy telefon jest "czysty".

Nie zauważyłem abym zbierały się tam jakieś paproszki. Etui dolega idealnie do pleców telefonu więc nie ma gdzie się dostawać kurz itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, martin3z napisał:

Panowie, nie wiem które case'y z tego wątku są twarde. Używa ktoś właśnie plastikowych, nie żadnych bumperów? Te Ringke na takie mi wyglądają, ale też z opisu wywnioskować nie mogę. Mówiąc wprost, szukam twardego etui na klik nakładane a nie naciągane emoji5.png

Ringke to jest taka hybryda. Tył-plecy etui ma twarde z jakiegoś tworzywa jednak boki są bardziej miękkie. Więc mimo wszystko jest ono naciągane bardziej niż wciskane jak plastikowe. Z plastikowych jest Nillkin frosted shield przykładowo. Używam od lipca Ringke i w sumie jestem zadowolona. Jeden upadek ma za sobą

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kupiłem do mojego mi5 Szkło hartowane NILLKIN 9H 0.3mm.

Niestety gdy zakładam silikonowe etui na telefon to na etui robią się bombelki.

Polecacie jakies szkło które będzie pasować do etui ? Zastanawiam się nad nillkin edge, ktoś miał? 

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, martin3z napisał:

No właśnie, bo tym miękkim rogom nie ufam podczas upadku. Mocno powiększa Ringke gabaryty telefonu?

One nie są miękkie jak silikonowe etui, dodatkowo etui na rogach jest grubsze niż na szerokość. Po zdjęciu etui czuje różnice w wielkości, ale nie jest to jakaś duża różnica. Najważniejsze, że utrzymany jest kształt pleców Mi5 więc trzyma się ją dalej dobrze. 

11 minut temu, Raborm napisał:

Hej, kupiłem do mojego mi5 Szkło hartowane NILLKIN 9H 0.3mm.

Niestety gdy zakładam silikonowe etui na telefon to na etui robią się bombelki.

Polecacie jakies szkło które będzie pasować do etui ? Zastanawiam się nad nillkin edge, ktoś miał? 

Dzięki za odpowiedź

Od siebie mogę polecić 3MK Flexibleglass 7H 0.2mm. Przy Ringke nie przeszkadza, nic się nie zachodzi ani nie podważa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...