Skocz do zawartości

Etui / Bumper do MI5


p.misiak

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.04.2016 o 07:09, K4r0lSz napisał:

 

Choć Xiaomi Mi5 Ultra-thin Transparent Protective Case też wygląda ciekawie.

 

Nie bierz tego szrotu. Po 2 tygodniach leżenia telefonu na biurku ten case wyglądał jakby go nożem porysował. Tragedia. W dodatku gdy telefon upadł na narożnik to case pękł a obudowa się lekko wgniotła. Nie polecam.

 

Obecnie używam Ringke Fusion i jeśli chodzi o trwałość i wygląd to zupełnie inna liga. Nie powiększa mocno telefonu a ramki są na tyle solidne, że mam pewność, że nie uszkodzę telefonu przy zwykłym upadku.

Edytowane przez qwerty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie etui dzisiaj mi doszło. Zapłaciłem 99 PLN.

No to tak powieksza telefon dosyc znacznie, jest bardzo ciezkie, czytnik lini papilarnych dziala jak wyjmie sie guzik. Pozostale dwa dzialaja z orginalnymi z etuii. Aparat chodzi normalnie bo nie jest osloniety niczym jest schowany w wnetrzu poprostu. Dobry dostep do portów zaślepki dobrze spasowane. Jak ktos chce do aktywnego uzytkowania to raczej odpada, za ciezkie to jest do biegania czy wieszania na szyii. Ale na pijackie wypady jak najbardziej telefon chroniony tak ze nie wyobrazam jak go rozwalic w takim etuii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję etui, gdzie można zawinąć część przykrywającą ekran i zrobić podstawkę do telefonu, żeby leżał w poziomie. Nie wiem jak to się dokładnie nazywa, ale często można takowe etui kupić do tabletu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mefju266 napisał:

Potrzebuję etui, gdzie można zawinąć część przykrywającą ekran i zrobić podstawkę do telefonu, żeby leżał w poziomie. Nie wiem jak to się dokładnie nazywa, ale często można takowe etui kupić do tabletu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

To się nazywa Flip Cover :)

Takie coś na Alledrogo znalazłem http://allegro.pl/etui-xiaomi-mi5-m5-ultra-flip-cover-folia-nowosc-i6321785900.html  na ali na pewno znajdziesz taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem polecam:

https://www.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-M5-Mi5-Case-Original-IMAK-Hard-Plastic-Case-For-Xiaomi-M5-Mi-5-Smooth/32644638238.html?spm=2114.13010608.0.0.TBhlbh

Etui jest eleganckie, minimalistyczne, sztywne, matowe - przez co się nie ślizga, na froncie wystaje bardzo delikatnie (po przyklejeniu dodatkowego szkła akurat się z nim zrównuje)

WP_20170106_10_02_52_Pro.jpg

WP_20170106_10_03_08_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nillkin Nature TPU mam i mogę polecić, fajnie dopasowane, klawisze boczne działają bardzo dobrze (wcześniej miałem również jakieś przezroczyste podobne ale przycisk on/off bardzo często sam się wciskał). Niestety kolor przezroczysty po pół roku zrobił się żółty. Już myślę kupić kolejne 20zł na pół roku nie pieniądz a wygodne jest bardzo. Choć jeśli miałbym dołożyć i kupić coś bardziej trwałego na pewno bym się zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2016 o 18:48, Morton napisał:

Dla mnie nie ma lepszego etui niż ipaky za 20zl emoji14.png sam zobacz jak się prezentuje. Od roku używam i spisuje się świetnie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Powiedz mi kolego, czy te ipaky po założeniu wystaje lekko ponad ekran?

Przy moim Mi3 miałem bumperka od Amzera i dawał radę przy upadkach, aż do momentu gdy etui zmieniłem na cieńsze i gdy tel zrobił pierwszą porządną glebę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2016 o 21:57, barti napisał:

Mam je, po 1 upadku ten plastik mi po prostu pękł a w gumie musiałem od środka skrócić takie wystające cuda do klawisza ON i VOL+ i Vol- bo telefon się sam restartował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem polecam:

https://www.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-M5-Mi5-Case-Original-IMAK-Hard-Plastic-Case-For-Xiaomi-M5-Mi-5-Smooth/32644638238.html?spm=2114.13010608.0.0.TBhlbh

Etui jest eleganckie, minimalistyczne, sztywne, matowe - przez co się nie ślizga, na froncie wystaje bardzo delikatnie (po przyklejeniu dodatkowego szkła akurat się z nim zrównuje)

WP_20170106_10_02_52_Pro.jpg

WP_20170106_10_03_08_Pro.jpg

Czy to etui wystaje trochę ponad ekran czy jest na równi z ekranem?

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slashu Ja je zwróciłem w ten sam dzień. Te przyciski źle działały. Kupiłem nowe etui, dzisiaj dostałem zaraz wrzucę foty.

 Dzisiaj dostałem etui zamówione do mi5. Etui te są bardzo dobrze spasowane, boczne przyciski działają idealnie. Żółte jest matowe przez co gorzej się trzyma ale mniej się palcuje. Niebieskie jest bardziej błyszczące i 'śliskie' dlatego dużo lepiej się trzyma ale bardziej się palcuje. Polecam 

 

IMG_2322 (1).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, barti napisał:

wiesz może czy na aze ( stare xiaomi.com.pl ) mają kolor biały? czy mają tylko żółty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żółty, bo zamawiałem je z aze. Niebieskie z IBG.

Najpierw zamówiłem żółte z IBG bo tylko takie było dostępne, ale okazało się że go nie mają i spytali czy może być niebieskie. 

Z aze płaciłem z wysyłką 60zł a z IBG 42zł bo wysyłka za darmo. Szło równy miesiąc czasu. Ale wiadomo, okres przed świętami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma porównanie między etui Benks a Imak'iem? Ciężko mi się zdecydować na któreś z nich.

Czy powinienem martwić się o piach dostający się pod etui? Warto zabezpieczyć szkło bezpośrednio jakąś naklejką? Może ktoś potrafi polecić jakąś budżetową alternatywę dla Flexible Glass 3D?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marfi napisał:

A co sądzicie o tym? Ipaky robi takie na inne telefony, ale na Mi5 jest jakiś noname. 

http://allegro.pl/tpucarbon-solidne-etui-xiaomi-mi5-szklo-3mk-i6668701421.html?fromVariant=6668695654

Tu masz takie same ale z ipaky jak chcesz. Dla mnie to etui zrobione z samej gumy nie przemawia 

http://allegro.pl/mocne-etui-case-ipaky-xiaomi-mi-5-szklo-9h-i6496584105.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie doszło coś takiego z Ali. Firma - brak, ale od pewnego czasu dokładnie to samo sprzedaje iPaky ze swoim logiem.

Spasowane idealnie, świetnie wygląda i dobrze leży w dłoni, przyciski chodzą bez problemu. Polecam.

Do tej pory używałem iPaky hybrid, ale teraz to zostanie ze mną na dłuzej. Widziałem, że są jeszcze 3 inne kolory do wyboru.

 

IMG-20170110-WA0002.jpg

IMG-20170110-WA0007.jpg

IMG-20170110-WA0008.jpg

IMG-20170110-WA0009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś do mnie dotarło to:

https://www.aliexpress.com/item/Vintage-Shell-for-Xiaomi-Mi5-Mi-5-case-Phone-Cover-original-Hard-Retro-Slim-PU-leather/32723336552.html

i myślę, że mogę polecić, w tym osobom, którym zależy, aby etui nie zwiększało istotnie grubości  wymiarów telefonu. To zwiększa wymiary mniej, niż się wydaje patrząc na zdjęcia.

Jest przyjemnie skóropodobne w dotyku, nie ślizga się w ręku ani na stole. Ponad ekran wystaje ok 1 mm – wystarczająco, aby chronić przed zarysowaniami w pozycji "face down" na równej powierzchni.

Wokół ramki tak się układa, że na pewno nie będzie kolidować z żadną szybą na ekran. Jedyny mankament, to że nie obejmuje środkowej części dolnej przedniej krawędzi telefonu (co widać na ostatniej fotce wyraźnie).

Ważne – przyciski fajnie działają z tym etui, choć są całkiem zakryte, nie przyciskają się zbyt lekko (przypadkowo), są stosunkowo łatwo wyczuwalne, nie chodzą zbyt ciężko - jak dla mnie w sam raz.

Otworki spasowane idealnie.

Jeszcze nie robiłem testu wpływu tego etui na jakość zdjęć z flashem, ale nie powinno być najgorzej. Z drugiej strony - jest na tyle cienkie, że niestety nie zacieni obiektywu przed słońcem, czy innym mocnym światłem zewn. No, ale to oczywistość przy cienkich etui, a nie żadna wada (raczej brak dodatkowej zalety grubych).

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...