Skocz do zawartości

Etui / Bumper do MI5


p.misiak

Rekomendowane odpowiedzi

@ToMiSlaV Jeśli chodzi o plecki to kupiłeś te ceramiczne jak dobrze rozumie? A co do bumpera czy to taki =%3E Luphie %3C== ?

Tak plecki czarne to takie prawie jak ceramiczne a ramka dokładnie ta :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

@ToMiSlaV mam pytanie odnośnie metalowej ramki  Luphi. czy Mi5 traci przez nią na poręczności? Ogólnie jak leży w dłoni? Jak z trwałością? Jak z dostępem do przycisków? Ciężko po zdjęciach wywnioskować ale sadze że kładąc telefon wyświetlaczem do dołu leży wtedy na tej ramce, kładąc plecami również leży na ramce?

Podoba mi się ta ramka tylko zastanawiam się czy ona faktycznie wpływa na poprawę bezpieczeństwa telefony podczas upadku i czy nie pogarsza uchwytu

Nic nie traci. Bezpieczeństwo w moim przypadku zyskuje 100℅ mam szkło na wyżwietlaczu, luphie dookoła i tył zmieniam. Upadł mi już i tylko ramka jest draśnieta. Nie ma żadnych luzów ramka trzyma idealnie!!!!

No i do tego dostęp do przycisków i wszystkiego bezproblemowy. :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

@ToMiSlaV  dałbyś radę parę fotek wrzucić jak się mi5 w tej ramce prezentuje? Tak z ciekawości

Postaram się ale nie obiecuje ponieważ nie mam czym zrobić zdjęć. :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Nie polecam tej ramki, zamówiłem czarną, która jest za duża do telefonu, wszystko lata w niej strasznie i nie da się spokojnie używać urządzenia :/. 

Jest na tyle badziewna, że teraz wolę nosić mi5 luzem, bez etui, niż w bumperze Luphie :P

Hahaa jakąś tragedie musiałeś zamówić. W każdym telefonie miałem Luphie. Nie było nigdy nigdzie luzów także co Ty masz? Nie wiem🤔

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Masz to samo co ja ;-)

Wysłane z Mi5

Ehh szkoda, że nie nosisz bo tym samym ja się z tym źle czuje heh bo ja Ci sprzedałem. :(

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy Ipaky do Mi5 może mi powiedzieć czy słuchawki dobrze pasują do wycięcia w etui? Mam iPaky na Mi4 i niestety moich słuchawek (Brainwavz M2) z nimi używać nie mogę, dlatego wolę upewnić się co do tego aspektu jeszcze przed kupnem Mi5 ;) Póki co moim faworytem jest Nillkin Frosted Shield, używałam swego czasu na Motoroli Moto G i byłam bardzo zadowolona. Do tego oczywiście hybrydowa folia od 3mk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy Ipaky do Mi5 może mi powiedzieć czy słuchawki dobrze pasują do wycięcia w etui? Mam iPaky na Mi4 i niestety moich słuchawek (Brainwavz M2) z nimi używać nie mogę, dlatego wolę upewnić się co do tego aspektu jeszcze przed kupnem Mi5  Póki co moim faworytem jest Nillkin Frosted Shield, używałam swego czasu na Motoroli Moto G i byłam bardzo zadowolona. Do tego oczywiście hybrydowa folia od 3mk.

Posiadam Nillkin nature tpu i wszystko pięknie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu mam już kilka etui więc mogę się podzielić wrażeniami.

Nillkin Nature przezroczysty zżółkł po ok 3 m-cach i wygląda brzydko, widać pod nim masę paprochów, rekompensuje za to bardzo dobrym chwytem, zero poślizgu :) Spasowanie niezłe.

Oryginalny Xiaomi case, ten bardzo cienki, dyskretny elegancki, super dopasowanie, minus ma taki że dolna część telefonu jest odsłonięta i frezowana ramka się rysuje... słabe niestety zabezpieczenie przy upadkach.

Imak- kolor złoty trzyma się dobrze, nieźle dopasowany, lekko gumowy, chwyty dobry, niestety plecki są dosyć miękkie i łatwo się rysują... kolor czarny: PORAŻKA- beznadziejnie spasowany, telefon praktycznie w nim "lata" jak żyd po pustym sklepie... nie polecam, pewnie robiony na innej linii produkcyjnej.

Czekam jeszcze na case od BENKS'a.

Wytapatalkowane z Mi 5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2016 o 11:37, maciek8608 napisał:

 

Ja mam oba, ipaky fajne, ale pogrubia tel. Natomiast to drugie dla mnie idealne. Mocno nie pogrubia, przylega dobrze, i w dotyku mile, coś jak gumowy plastik. A i ja z alli kupowalem jedno i drugie po ok 3$.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Free screen protector! Xiaomi Mi 5 case matte pc back cover case for xiaomi mi5 cases and covers for mi 5 original accessories

http://s.aliexpress.com/NJniYrqi

(from AliExpress Android)

Jesteś w stanie mi powiedzieć jak duży jest otwór na słuchawki wycięty w etui iPaky? Przejechałam się trochę w tym aspekcie przy Mi4 i jednak wolała bym teraz uniknąć zawodu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, takanchi napisał:

Poleci ktoś elegancki i porządne etui do mi5, które jest warte uwagi, nie chce ipkay ani ringke fusion.

Używam tego w czarnym kolorze i jestem zadowolony, polecam. Cena tylko duża, ja kupiłem za 7,99$.

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi5-smart-leather-flip-case-7316.html

Edytowane przez Grzesiuso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, masito napisał:

To już nie można przeczytać co było wcześniej? Wszystko jest ale najprościej pieprznąć posta i nie sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł do mnie mój Mi5 w wersji Ceramic Black. Oczywiście zakupiłem etui Ringke Fusion Smoke Black i powiem tak ... jakość wykonania jak najbardziej na plus! Świetnie chroni telefon z każdej strony.

Etui nie jest jednak dla osób, które zwracają uwagę na syf zbierający się pod obudowę (wada przeźroczystego etui). Tego Ringke mam raptem od wczoraj, od godz. 22:00, a już mam miliardy paproszków i włosków pod etui - nawet nie wiem jak się tam dostały. Próby wytarcia są bezskuteczne :)

Trochę żałuję, że z telefonem nie wziąłem tego:

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi5-liquid-silicone-rubber-protective-case-7403.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, da ktoś opinie o  Etui Nillkin Frosted Shield ?

Kilka już było, nie czytasz całego wątku, oj nie ładnie!

Co do etui - to jest bardzo dobre. Wzmacnia telefon, zdecydowanie poprawia chwyt, idealnie dopasowane, ciężko się ściąga ale nie rysa ramki (przynajmniej nie zauważyłem). Tylko że jak sam pewnie zauważyłeś, nie zakrywa górnej i dolnej ramki. Tak czy siak godne polecenia, tak samo, jak i Nillkin Nature.

Napisane z Xiaomi Mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem case BENKS'a. Leży idealnie. Nie palcuje się, niestety za to jest trochę śliskie. Bardzo ładnie wygląda. Przyciski boczne są odsłonięte.

Ogólnie duży plus, mały minus za tzw słaby grip ;)

Najlepiej w łapie jednak leży nillkin nature. Na zimę najlepszy case.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Nillkin Nature TPU od 2-3 m-cy i ogólnie jestem zadowolony, jednak pozwolę sobie na może niepopularną opinię, iż nie jest to idealny case.

 

W im wyższej temperaturze otoczenia jest smartfon, tym case robi się "luźniejszy" i odpowiednio dużo materiału case'a, który wchodzi w złącze USB, zostaje lub go brakuje przy analogicznie niższej temperaturze. Nie wiem czy dość obrazowo to wyjaśniłem. Mam nadzieję, że tak.

Zasadniczo chodzi o rozszerzalność cieplną tego tworzywa.

Często jest tak, że część case'a, która stanowi "zaślepkę" USB nie trzyma się wewnątrz złącza tylko tak, jakby lekko domyka tylko wejście do gniazda.

Tłuste lub spocone dłonie i ten case, to nie najszczęśliwsze połączenie, niestety.

 

Oprócz powyższych nie mam zastrzeżeń. Kwestia "niedomykania" USB może być indywidualna, więc nie ma co uznawać mojego przypadku jako "standardu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MysticHussar napisał:

W im wyższej temperaturze otoczenia jest smartfon, tym case robi się "luźniejszy" i odpowiednio dużo materiału case'a, który wchodzi w złącze USB, zostaje lub go brakuje przy analogicznie niższej temperaturze. Nie wiem czy dość obrazowo to wyjaśniłem. Mam nadzieję, że tak.

Zasadniczo chodzi o rozszerzalność cieplną tego tworzywa.

 

 

 

Powinieneś Nobla dostać za ten wpis ;P albo dwa od razu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2016 o 12:17, MaxPrime napisał:

Wczoraj dotarł do mnie mój Mi5 w wersji Ceramic Black. Oczywiście zakupiłem etui Ringke Fusion Smoke Black i powiem tak ... jakość wykonania jak najbardziej na plus! Świetnie chroni telefon z każdej strony.

Etui nie jest jednak dla osób, które zwracają uwagę na syf zbierający się pod obudowę (wada przeźroczystego etui). Tego Ringke mam raptem od wczoraj, od godz. 22:00, a już mam miliardy paproszków i włosków pod etui - nawet nie wiem jak się tam dostały. Próby wytarcia są bezskuteczne :)

Trochę żałuję, że z telefonem nie wziąłem tego:

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi5-liquid-silicone-rubber-protective-case-7403.html

To bardzo dziwne, bo ja mam swój od miesiąca na telefonie (albo trochę więcej) i żadnych paprochów nie ma (ew. na palcach można policzyć ;)) ale to może wynikać z tego, że ja sobie zrobiłem wkładkę z czarnej matowej folii wg szablonu dołączonego do etui bo mnie denerwowało punktowe przyleganie etui do plecków co się objawiało w taki dziwny sposób, że w tym miejscach było jakby "mokro" :) Być może ta folia zmniejszyła przestrzeń między etui a pleckami i dlatego mam czysto. No i trzeba pamiętać, żeby przy zakładaniu nie było zapaskudzone zarówno na pleckach jak i wewnątrz etui (sprężone powietrze pomaga).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam etui Benks'a. Telefon ładnie się prezentuje w nim, ale jest bardzo śliskie więc w ogóle odpada. Spasowane jest idealne, jedyne na co mogę narzekać to z tym etui przyciski boczne mało wystają i trzeba się przyzwyczaić do ich naciskania.
Aktualnie mam naklejony Invisible Case 3D (Flexible Glass, High Grip) i ogólnie polecam poza małymi mankamentami. Dół i góra lubią się odklejać na zgięciach obudowy, dodatkowo materiał z którego zrobiona jest ta folia/szkło jest miękkawa i nie jestem w stanie przewidzieć jak zachowa się to w razie upadku. Chwyt telefonu jest teraz nieporównywalnie lepszy, z tego względu polecam jak najbardziej. Cała ta konstrukcja jest mało widoczna, jednak mnie irytują wyczuwalne (lekko ostre) krawędzie na bokach urządzenia.  
Zastanawiam się jeszcze nad Ringke, jak mi wpadnie w łapki to napiszę opinie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2016 o 11:50, wkamil napisał:

To bardzo dziwne, bo ja mam swój od miesiąca na telefonie (albo trochę więcej) i żadnych paprochów nie ma (ew. na palcach można policzyć ;)) ale to może wynikać z tego, że ja sobie zrobiłem wkładkę z czarnej matowej folii wg szablonu dołączonego do etui bo mnie denerwowało punktowe przyleganie etui do plecków co się objawiało w taki dziwny sposób, że w tym miejscach było jakby "mokro" :) Być może ta folia zmniejszyła przestrzeń między etui a pleckami i dlatego mam czysto. No i trzeba pamiętać, żeby przy zakładaniu nie było zapaskudzone zarówno na pleckach jak i wewnątrz etui (sprężone powietrze pomaga).

Mi zaś nigdzie nie przylega to etui do plecków :D Trochę się pobawiłem z czyszczeniem i jest w miarę ok. Kilka paproszków gdzieś tam sobie śmiga ale już nie zwracam na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...