Skocz do zawartości

Słaba jakość rozmów na różnych romach


Chantaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam RN3 Pro zakupiony w Accessories 4 You. Telefon przyszedł z wgranym oryginalnym romem, ja wgrałem metodą mi flasha global stable.

O ile na pierwszej wersji romu nic się nie działo, o tyle po dwóch aktualizacjach rozmowy zaczęły być mocno zniekształcone. Już na etapie wybierania numeru było słychać przerywany głos,szumy itd.

 

Wyszedłem z założenia że skoro na stock romie było ok, to poczekam na odblokowanie BL i zflashuje miui polska. Tak też zrobiłem.

I teraz ciekawa sytuacja. Na miuipolska problem z niewyraźnymi rozmowami również występuje losowo w trakcie różnych rozmów. Ale aby go na parę minut zniwelować, muszę podświetlić ekran w trakcie rozmowy...

 

Ktoś wie o co może chodzić? Kartę SIM wymieniałem z 1,5 roku temu, siedziała non stop w pierwszym Redmi Note. Sprzedający napisał mi, że jest to na 100% wina oprogramowania. Widziałem wątki na miui.com i trochę osób ma podobne problemy, ale żeby podświetlenie ekranu coś robiło co niweluje problem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Update:

 

Jestem po wymianie karty sim na nową. Dodatkowo jestem po resecie ustawień fabrycznych telefonu. Problem NADAL występuje.


Co ciekawe, problem występuje TYLKO będąc na sieci PLAY. Jeśli przełącze się na Plusa wszystko jest w porządku.

 

Pamiętam, że problem nie występował na samym początku, kiedy miałem oryginalny ROM od producenta, potem wgrałem global stable i po dwóch aktualizacjach się zaczęło. Dzisiaj już najnowsza wersja miuipolska i problem nadal występuje.

 

Czy jest ktoś, jakiś guru który ma pomysł?

Może ustawienia APN? Może jakaś APKA? I co może chodzić? Ja już naprawdę wymiękam. Sprzedawca pisze mi, że to na 100% wina oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś może przełożyć kartę sim z Playa do drugiego slotu?

Ja u siebie takiego problemu nie zauważyłem, a miałem już global stable, global dev, a teraz miui polska.

Przepraszam, teraz doczytałem, że to się dzieje w trakcie rozmów po pewnym czasie. Więc tak, też to mam. Chociaż ja zazwyczaj rozmawiam przez słuchawkę BT, wiec myślałem że to wina leży w komunikacji. U mnie pojawia się to po kilkunastu-kilkudziesięciu minutach rozmowy i faktycznie włączenie ekranu naprawia tę dolegliwość. Ja sobie tym nawet głowy nie zaprzątam, bo nie jest to uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą spróbowałem i jest dziwnie.

 

Ogólnie rwie trochę mniej (takie mam wrażenie), ale to nadal nie jest ta jakość jak na Plus... Po prostu nawet sygnał połączenia jest taki zniekształcony i przerywa :/

 

Może jeszcze starter jakiś kupie i na nim popróbuje. Jeszcze jedna ciekawostka jest taka, że czasami problem z jakością rozmowy ZNIKA jak podświetle ekran... WTF? 

Ponad 2 lata miałem RN 3G i nic się nie działo... Ehh.

 

EDIT:
No własnie u mnie albo na początku, w środku czasem albo na końcu. Są dni że problem jest praktycznie nie odczuwalny... Nie wiem, mam wrażenie jakby jakaś usługa się wygaszała i to się przekładało na problem. Nie ogarniam tego.

 

EDIT 2:

Temat na Forum MIUI i odpowiedź moda:

http://en.miui.com/thread-267736-1-1.html

 

EDIT 3:

Problem zgłoszony na forum MIUI, dzisiaj dostałem PMa od MIUI iż zajmą się problemem w tym tygodniu.

http://en.miui.com/thread-266620-1-1.html

Przyglądają się tematowi powyżej, jak ktoś ma podobne problemy niech opisze swoje objawy.

Edytowane przez Chantaz
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 19.04.2016 o 09:46, Chantaz napisał:

Przed chwilą spróbowałem i jest dziwnie.

 

Ogólnie rwie trochę mniej (takie mam wrażenie), ale to nadal nie jest ta jakość jak na Plus... Po prostu nawet sygnał połączenia jest taki zniekształcony i przerywa :/

 

Może jeszcze starter jakiś kupie i na nim popróbuje. Jeszcze jedna ciekawostka jest taka, że czasami problem z jakością rozmowy ZNIKA jak podświetle ekran... WTF? 

Ponad 2 lata miałem RN 3G i nic się nie działo... Ehh.

 

EDIT:
No własnie u mnie albo na początku, w środku czasem albo na końcu. Są dni że problem jest praktycznie nie odczuwalny... Nie wiem, mam wrażenie jakby jakaś usługa się wygaszała i to się przekładało na problem. Nie ogarniam tego.

 

EDIT 2:

Temat na Forum MIUI i odpowiedź moda:

http://en.miui.com/thread-267736-1-1.html

 

EDIT 3:

Problem zgłoszony na forum MIUI, dzisiaj dostałem PMa od MIUI iż zajmą się problemem w tym tygodniu.

http://en.miui.com/thread-266620-1-1.html

Przyglądają się tematowi powyżej, jak ktoś ma podobne problemy niech opisze swoje objawy.

Witam,

mam dokładnie ten sam problem, też we Wrocławiu. ;) Oba SIMy są PLAYa, ale na głównym mam spore problemy aby czasem kogoś zrozumieć, ostatnio rozmówca był z PLUSa. Innym razem, rozmowa jest czysta, wyraźna, idealna. Ale nie może też tak być, abym nie słyszał i nie rozumiał co mówi do mnie rozmówca. :) Tym bardziej, kiedy dzwoni klient. Powiedz mi, Chantaz, udało Ci się rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Przymierzam sie zeby kupic ten telefon, ale gdzies rpzeczytalem o slabej jakosci rozmowach i dosyc cichym glosniku do rozmow. Ja niestety pracuje na telefonie i akurat ten aspekt musi byc idealny.

Wszystko poza wygladame w tym telefonie mi pasuje no ale jakosc i glosnosc rozmow, jesli rzeczywiscie jest problemowa na kazdym telefonie a nie jets to pojedyncza wada to lipa. Rowniez mam PLAY i nie zamierzam zmienic, wiec powoli odchodze od pomyslu zakupu tego telefonu.

Dawajcie znac czy cos sie zmienilo.

Powiedzcie jeszcze czy rzeczywiscie glosnosc jest srednia czy jest glosno, ale problemem sa tylko znieksztalcone rozmowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem żadnych problemów z tym telefonem opisanych w temacie. Raz miałem problem żeby się dodzwonić ale to chyba przez słaby zasięg który jest u mnie. Mam MiuiPolska 6.5.5 i rozmowy są ok, brat który kilkanaście razy rozmawiał z mojego (a ma jiayu s3 advance) mówił że spoko i nic złego nie zauważył. Ciekawe bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sp4ubw napisał:

Dziwny problem, mam play i na kilku sprzętach od Xiaomi nie mam żadnych problemów z jakością rozmów. W tym na RN3P. Rzekłbym, że jakość jest znakomita.

Poza tym, ze wedlug CIebie znakomita, to jets glosno czy dosyc cicho w porownaniu z innymi telefonami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciek J. na różnych, w RN3P akurat na 6.5.12 teraz ale żaden poprzedni nie dawał gorszych rozmów.

@KMB poziom głośności jest umiarkowany, są telefony, w których jest głośniej ale nie głośność jest wyznacznikiem jakości. Raczej poziom zniekształceń, szumy etc. Tutaj mam czysty głos rozmówcy, brak zniekształceń. Głośność jest wystarczająca do rozmowy podczas jazdy samochodem na autostradzie, słyszę ludzi bardzo dobrze i rozmawia się komfortowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o to, poniewaz mialem przez pewien czas MI4. Super telefon, z wygladu, w dzialniu, rewelacja. Oddalem go dziewczynie i sam mam inny, poniewaz mimo tego ze jakosc rozmow byla bardzo dobra, to niestety glosnik byl dosyc cichy. Juz w lekkim suzmie musialem wkladac palec w ucho, zeby slyszec wyraznie. Niestety taka mam rpace, ze rozmawiam po 1-5h dziennie i nie moge cigale siedziec z palcem w drugim uchu, musi byc slychac glosno i wyraznie. Uprzedzam pytania, sluch mam bardzo dobry, robilem badania 1,5 miesiaca temu ;P. Stad zastanawiam sie nad tym redmi note 3 pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmów, z racji pracy rozmawiam tak mniej więcej jak Ty, do 5h dziennie i zdarzało mi się sprzedać telefon bo było to utrudnione i męczące. Tutaj jest poprawnie i jestem zadowolony, słyszę dość dobrze osoby, które mówią cicho i niewyraźnie (często tacy się zdarzają :) ). Poza tym można zwiększyć poziom głośności słuchawki zmieniając wpisy w plikach systemowych. W redmi 3, na CMie miałem tak głośno, że suwak lądował na 1/3 poziomu, żeby inni dookoła nie słyszeli rozmówcy. :)

Link do instrukcji zwiększenia głośności podczas połączeń:

http://en.miui.com/thread-47505-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na miui 8 i to będzie ostatnia szansa dla RN3 Pro u mnie. Mam dosyć tego, że devsi nie potrafią tego problemu naprawić od tak długiego czasu. Trochę się już ludzi nazbierało : http://en.miui.com/thread-266620-1-1.html

 

Jak Miui 8 nie pomoże to będę reklamować telefon wszelkimi możliwymi środkami. Żebym nie mógł rozmawiać normalnie przez telefon, no po prostu żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale może devsi wtedy zechcą spojrzeć na problem.

Bo jak pytałem, czy mają tak wywalone że klienci zgłaszają problemy z rozmowami (jakby nie było podstawową funkcją) to mi odpowiedzieli, że naprawią, ale póki co się skupiają na MIUI 8 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podbijam temat, bo mam to samo.

Wrocław, Virgin Mobile. Jeżeli nie wymuszę stosowania 3G, to jakość jest fatalna. Jest dokładnie tak, jak to opisaliście - rozmówca słyszy mnie doskonale, ja co jakiś czas mam masakryczne zakłócenia. Słowa (a właściwie to zdania) są urywane, wyciszane, zniekształcane. Powtórzę, że wymuszając pracę na 2G+3G problem znika, rozmowa jest czysta.

Note 3 Pro mam od paru dni. Na początku był global dev, teraz xiaomi.eu. W obu przypadkach występował ten problem.

Czy komukolwiek udało się to naprawić?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...